fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

Promienniki nasza specjalność

twoje oszczędności

Nasze ogrzewanie elektryczne bezpośrednie – promiennikowe nie można utożsamiać z powszechnie stosowanym ogrzewaniem elektrycznym – konwekcyjnym (farelki, konwektory, kable podłogowe, ścienno-sufitowe czy piece akumulacyjne).

My gwarantujemy, że nasze promienniki ECOSUN oddają 80% ciepła w postaci promieniowania podczerwonego, a tylko 20% ciepła w postaci konwekcji – czyli odwrotnie niż w tradycyjnym centralnym ogrzewaniu.

Wieloletnie doświadczenie (nie tylko nasze) obliguje nas do tego, żeby doradzać Wam to co jest tanie, proste, bezobsługowe, bezserwisowe z pewnego źródła energii jakim był, jest i będzie prąd elektryczny, który można pozyskiwać ze wszelkich surowców energetycznych i źródeł odnawialnych.

Jedynym generalnie jeszcze światowym mankamentem jest magazynowanie nadwyżek tej energii. Dla naszego systemu c.o. ECOSUN ten problem nie istnieje, gdyż ciepło magazynujemy w przegrodach domu, które dzięki promieniowaniu można ogrzać nawet przy otwartych oknach i drzwiach, gdyż ciepło nie unosi się do góry i żaden wiatr czy przeciąg nie ,,wywiewa” ciepła promieniowania, a więc potrafimy pośrednio magazynować energią elektryczną tak jak w piecach akumulacyjnych.

Inwestycja

niskie koszty inwestycyjne zakupu urządzeń w porównaniu do innego tradycyjnego ogrzewania gazowego, akumulacyjnego, konwekcyjnego

 

 

(

eksploatacja

niskie koszty eksploatacyjne  urządzeń przy odpowiednio dobranej mocy, można znacząco ograniczyć wysokość rachunków za energię elektryczną.

 

oferta

bogata oferta promienniki mogą być wykonane w różnych kolorach, kształtach, szklane, w formie luster a nawet w formie obrazów ręcznie malowanych.

 

wybierz najlepsze ogrzewanie

18 korzyści promienników

1. radiacja – to doskonałe ogrzewanie elektryczne, bezpośrednie, promiennikowe.

2. nasze ogrzewanie jest przede wszystkim ekonomiczne, nowoczesne, przyszłościowe

3. niezawodne – nasze promienniki posiadają 10 letnią gwarancję!

4. energooszczędne – pobór mocy jest zdecydowanie niższy od innych urządzeń grzewczych ponieważ Promiennik Ecosun pobierając tylko 650W ogrzewa aż 10-15m2 pomieszczenia.

5. ekonomiczne – niskie koszty eksploatacyjne – około 3-5 zł/m2 na miesiąc (prawidłowo ocieplonego).

6. proste w konstrukcji i montażu.

7.  łatwe w obsłudze współdziałają z regulatorem temperatury na którym w prosty sposób ustawisz oczekiwaną temperaturę a kiedy w pomieszczenie osiągnie wskazaną temperaturę promiennik wyłączy się – nie ma dalszego poboru prądu.

8.  działają cicho, nie zajmują miejsca bo montuje się je na suficie lub ścianach, są estetyczne.

9.  bogata oferta promienniki mogą być wykonane w różnych kolorach, kształtach a nawet w formie obrazów – ręcznie malowane przez naszych artystów malarzy jak i w formie promienników szklanych z grafiką. Tematyka obrazów jest dowolna i wykonana na życzenie klienta.

10.  niskie koszty inwestycyjne – aby zamontować ogrzewanie elektryczne w domu lub mieszkaniu, nie trzeba poświęcać dodatkowego miejsca na instalację, piec czy komin;

11. bezpieczeństwo użytkowania – ogrzewanie elektryczne należy do najbezpieczniejszych, gdyż nie występuje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia;

12. przyjazne alergikom – jest to najlepszy rodzaj ogrzewania dla uczulonych na roztocza;

13. komfortowa obsługa – sterowanie i regulacja grzejników jest bardzo precyzyjna. Pozwala na ustawienie odpowiedniej temperatury i czasu grzania;

14. ekologiczność – ogrzewanie za pomocą prądu jest przyjazne środowisku;

15. niskie koszty eksploatacyjne – przy odpowiednio dobranej taryfie energii elektrycznej, można znacząco ograniczyć wysokość rachunków za energię elektryczną.

16. niskie koszty konserwacyjne – nie trzeba wykonywać corocznych przeglądów i czyszczenia (np. komina);

17. natychmiastowe źródło ciepła – promienniki nagrzewają się błyskawicznie;

18. dostępność energii elektrycznej – w przeciwieństwie do gazu, sieć elektroenergetyczna jest rozbudowana i dostępna niemal wszędzie

najlepszy system ogrzewania

%

Producent

Jesteśmy producentem wszystkich dostępnych promienników, dlatego nasza oferta jest taka bogata i dopasowana do projektu.

%

tańsze ogrzewanie

Promienniki są zdecydowanie energooszczędne ich pobór mocy jest znacznie niższy od innych urządzeń.

%

gwarancji

Na nasze urządzenia udzielamy aż 10 lat gwarancji – to Twój spokój na lata.

%

BEZOBSŁUGOWE URZĄDZENIA

Ogrzewanie promiennikami  jest praktycznie bezobsługowe, po ustawieniu regulatora temperatury nie musisz nic więcej robić aby mieć ciepło w domu.

%

PROJEKTY DOPASOWANE

Jeżeli planujesz wyposażenie swojego domu w promienniki indywidualne np. w dowolnym kolorze RAL czy promienniki obrazy, szklane ze zdjęciem napisz nam o tym -jesteśmy producentem to nasza produkcja na twoje życzenie.

%

dobór urządzeń

Nasi specjaliści i inżynierowe dobierają urządzenia odpowiednie do każdego z pomieszczeń – wystarczy, że podasz nam dane dotyczące obiektu który chcesz ogrzać.

konwekcja

a RADIACJA 
czyli poznaj promieniowanie

Przekazanie ciepła z grzejników lub innych źródeł do ogrzewanych pomieszczeń może odbywać się przez:

Konwekcję jak sama nazwa wskazuje jest to ogrzanie molekuł powietrza, które unoszą się ku sufitowi i każda nieszczelność – “przeciąg” to ubytek tych ciepłych cząsteczek powietrza i niestety też unoszenie się kurzu jak i również ciągły ich wypływ przewodem wentylacyjnym. Temperatura w takich pomieszczeniach jest zawsze wyższa od temperatury przegród budowlanych, które przekazują otoczeniu ciepło jednocześnie na oba sposoby na drodze konwekcji i promieniowania w stosunku średnim 1-4 (20% promieniowanie i 80% konwekcji).

W radiacji czyli promieniowaniu efekt termiczny jest odwrotny i powoduje on to, że temperatura powietrza jest niższa od średniej temperatury otaczających przegród. W rezultacie temperatura efektywna – a ona głownie wpływa na odczucie komfortu cieplnego – jest wyższa od temperatury powietrza. Jest to korzystne ze względów fizjologicznych i higienicznych.

 

Ciepło promieniowania – nadchodzi nowa era ogrzewania radiacyjnego

Oszczędności energii można poszukiwać zarówno w procesach jej pozyskiwania, jak i w sposobach jej wykorzystywania. Nie należny przy tym zapominać o zdrowym aspekcie osiągniętego komfortu cieplnego.

Jeżeli można było rozwiązać ogrzewanie pomieszczeń w warunkach najbardziej ekstremalnych gdzie temperatury zewnętrzne są poniżej – 100 st. C i nie ma grawitacji,  a więc molekuła ogrzanego powietrza nie unosi się ku górze i jedynym pewnym źródłem energii jest elektryczność pozyskiwana przez fotoogniwa ze Słońca – i  jest tym obiektem statek kosmiczny – to na pewno nie ma już problemu w ten sam sposób wbrew pozorom  tanio, bezobsługowo i bezawaryjnie ogrzać nasze ziemskie mieszkanie.

Ponieważ w naszym kraju gaz i olej jest importowany, ograniczony w swoich zasobach i towarem przetargowym w dysputach politycznych “to w Polsce która stoi na węglu” zawsze najważniejszym źródłem będzie elektryczność z węgla lub czas najwyższy z gazu lub oleju spalanego w blokach grzewczo-elektrycznych (z tzw. kogeneracji).

Trzeba tu rozdzielić koszty ogrzewania gazowego i elektrycznego ogrzewania promiennikowego. Gazowe stosuje się tylko do wysokich hal z dużym nawiewem (przepływem) powietrza. Koszt takich inwestycji to 55-70 zł/mkw. Od prawie dziesięciu lat w Polsce trzy firmy produkują, importują prowadzą dystrybucje i montaż promiennikowego centralnego ogrzewania elektrycznego.

Elektryczność była, jest i będzie najprostszym  i najpewniejszym źródłem przetransformowania energii w światło, ruch, dźwięk i bezpośrednie ogrzewanie radiacyjne.

Jak widać z powyższych obliczeń koszty eksploatacyjne w przypadku ogrzewania promiennikowego zajmują drugie miejsce, za ogrzewaniem węglowym. Proszę jednocześnie zwrócić uwagę, na cena 1 KWh. Należy nadmienić, że serwis ogrzewania promiennikowego jest o wiele tańszy niż ogrzewania węglowego i gazowego (przy ogrzewaniu węglowym i gazowym mamy do czynienia z obiegiem wodnym, co wiąże się z występowaniem kamienia kotłowego, korozją, uszczelnieniami, zapowietrzeniami grzejników, w przypadku ogrzewania gazowego występowaniem NO w przewodzie kominowym (azotków – pierwiastków szkodliwych dla środowiska i zdrowia) oraz korozji kwasowej wkładu kominowego w przypadku ogrzewania węglowego (występowanie związków siarki, które w połączeniu z zawartą w węglu wilgocią tworzą kwas siarkowy). Dodatkowo w ogrzewaniu węglowym mamy dużo pracy z popiołem i innymi pozostałościami przy spalaniu.

Ogrzewania promiennikowe nie wymaga żadnego nadzoru.

Przy systemie c.o. elektrycznym bezpośrednim promiennikowym z sieci Zakładów Energetycznych koszty można jeszcze bardziej obniżyć w bardzo prosty sposób, a mianowicie korzystając z energii elektrycznej pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych np. z wiatru (turbiny wiatrowe) czy słońca fotoogniwa. Nadmienić należny, że są to tanie źródła energii a jednocześnie proekologiczne, tak nie doceniane w naszym kraju. Taki sposób centralnego ogrzewania pozwala magazynować energię w przegrodach budynku przez ich napromieniowanie lub grzanie folią grafitową umieszczoną w przegrodzie. A dodatkowym atutem promienników jest to iż ciepło promienników ECOSUN jest dla nas bardzo przyjemne w odczuciu.

 

 

 

RÓWNOMIERNY ROZKŁAD CIEPŁA W DOMU

Wśród innych zalet ogrzewania z przewagą promieniowania wymienić należny swoistą “samoregulację”. Jeżeli w pomieszczeniu przebywają dwie osoby, z których jedna wypoczywa, a druga pracuje, to obie odczuwają podobny komfort cieplny.

Obniżenie temperatury powietrza zmniejsza straty ciepła powodowane wentylacją pomieszczenia. Jest to bardzo cenna zaleta ogrzewania przez promieniowania, istotna zwłaszcza w pomieszczeniach o dużej kubaturze (hale produkcyjne, gimnastyczne, kościoły, szklarnie, kurniki itp., a także pomieszczenia mieszkalne). Umożliwia oszczędność energii do 30% w stosunku do ogrzewania konwekcyjnego. Oszczędności są jeszcze większe, jeśli ogrzewa się promiennikami tylko wyodrębnione przestrzenie (stanowiska pracy).

Długotrwałe ciepło – akumulacja oszczędność podwójna

Emitowane przez płaszczyzny promieniowanie jest w ponad 90% pochłaniane przez otaczające przegrody. Odbita część promieniowania (10%) trafia na kolejną przegrodę, która z kolei pochłania znów 90%. W efekcie niemal całe wyemitowane promieniowanie cieplne zostaje pochłonięte (zaabsorbowane). Jedynie polerowane meble mają zdolność odbijania około 95 % promieniowania, natomiast materiały przezroczyste (szkło, powietrze) przepuszczają promieniowanie cieplne o dł. fali ponad 7. Przegrody nagrzewające się w wyniku absorpcji promieniowania również emitują promieniowanie w kierunku przegród chłodniejszych (promieniowanie wtórne).

 UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZENIE

Jesteśmy producentem Promienników ECOSUN od ponad 20 lat wciąż udoskonalając technologię a nasze umiejętności i doświadczenie przekładają się na zadowolenie klientów.

Zamontowaliśmy już setki megawatów tych systemów w halach handlowych m.in. (NOMI, IKEA), produkcjach Warszawy, Szczecina, Krakowa, Bydgoszczy oraz wielu innych.

Mamy doświadczenie w ogrzewaniu licznych kościołów Zakopanego, Rybnika, Bielska Białej, stacjach benzynowych BP, Arla w krakowskiem, w domach wczasowych i sanatoriach Zakopanego, Rewala, Mrzeżyna i tysiącach domów mieszkalnych całej Polski. Obecnie ogrzewamy hale sklepowe Polo Market, które wchodzi w nowoczesne i energooszczędne ogrzewanie swoich sklepów.

Nasze doświadczenie mówi, iż płaszczyzny promieniujące mogą jednocześnie pełnić funkcję przegrody budowlanej (ogrzewanie sufitowe, podłogowe) lub mogą to być najczęściej zawieszane na sufitach i ścianach płyty promieniujące. Istotne jest, aby płaszczyzny promieniujące nie były zasłonięte sprzętami, firankami czy dywanami.

W ogrzewnictwie można również stosować podwieszane płyty promieniujące zasilane gorącą wodą lub parą, a także promienniki gazowe. Dużą zaletą promienników jest ich mała bezwładność, dzięki czemu efekt cieplny uzyskuje się prawie natychmiast po włączeniu. Cecha ta umożliwia krótkotrwale (a więc oszczędne) wytworzenie komfortu cieplnego w pomieszczeniach używanych sporadycznie.

Projektując ogrzewanie z sufitu należy pamiętać, że częścią ciała człowieka czułą na przegrzanie jest głowa. Odpowiednie warunki z puntu widzenia fizjologii człowieka można uzyskać przez właściwe rozmieszczenie sufitowych płaszczyzn grzejnych i tu najlepiej rozmieścić je nad oknami i drzwiami.

W pomieszczeniach w których zastosowano sufitowe płaszczyzny grzejne, występuje bardzo korzystny stosunek radiacji do konwekcji – 2,5:1. Temperatura powietrza w izolowanym pomieszczeniu jest wówczas około 3 st. C niższa od temperatury efektywnej. Blisko sufitu utrzymuje się cienka, izolacyjna warstwa ogrzanego powietrza, która nie ma grawitacyjnej możliwości przepływu do góry.

Ogrzewanie z sufitu jest godne polecenia w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi, szczególnie zaś w pomieszczeniach, w których ludzie przebywają w pozycji leżącej (sypialnie, szpitale).

Do ogrzewania pomieszczeń można również stosować pionowe ścienne płaszczyzny grzejne. Górna krawędź takiej płaszczyzny nie powinna być umieszczona wyżej niż 1,5 m od podłogi. Jest to przyjęta powszechnie wysokość zawieszania obrazów w pokojach. Dlatego jedna z nielicznych firm europejskich a w Polsce jako jedyna w Polsce firma ROTAL produkuje ręcznie malowane obrazy grzejące (promieniujące). Ścienne płaszczyzny grzejne mogą być instalowane jako ogrzewanie podstawowe lub jako uzupełniające – współpracujące z sufitową lub podłogową płaszczyzną grzejną (konwekcyjną – umożliwiają one wtedy obniżenie temperatury tych ostatnich).

Zamontowaliśmy już setki megawatów tych systemów w halach handlowych m.in. (NOMI, IKEA), produkcjach Warszawy, Szczecina, Krakowa, Bydgoszczy oraz wielu innych.

Mamy doświadczenie w ogrzewaniu licznych kościołów Zakopanego, Rybnika, Bielska Białej, stacjach benzynowych BP, Arla w krakowskiem, w domach wczasowych i sanatoriach Zakopanego, Rewala, Mrzeżyna i tysiącach domów mieszkalnych całej Polski. Obecnie ogrzewamy hale sklepowe Polo Market, które wchodzi w nowoczesne i energooszczędne ogrzewanie swoich sklepów.

Naszą przewagą jest wieloletnie doświadczenie, bezawaryjność urządzeń z 10-letnią gwarancją oraz gwarantowane obniżenie kosztów ogrzewania w stosunku do obecnego.

1 rotal korzysci ogzrewaniem promiennikami ecosun - Zalety ogrzewania
2 rotal korzysci ogzrewaniem promiennikami ecosun - Zalety ogrzewania
3 rotal korzysci ogzrewaniem promiennikami ecosun - Zalety ogrzewania