18 Zalet naszego ogrzewania

nasza specjalność

Twoje OSZCZĘDNOŚCI

Nasze ogrzewanie elektryczne bezpośrednie – promiennikowe nie można utożsamiać z powszechnie stosowanym ogrzewaniem elektrycznym – konwekcyjnym (farelki, konwektory, kable podłogowe, ścienno-sufitowe czy piece akumulacyjne).

My gwarantujemy, że nasze promienniki ECOSUN oddają 80% ciepła w postaci promieniowania podczerwonego, a tylko 20% ciepła w postaci konwekcji – czyli odwrotnie niż w tradycyjnym centralnym ogrzewaniu.

Wieloletnie doświadczenie (nie tylko nasze) obliguje nas do tego, żeby doradzać Wam to co jest tanie, proste, bezobsługowe, bezserwisowe z pewnego źródła energii jakim był, jest i będzie prąd elektryczny, który można pozyskiwać ze wszelkich surowców energetycznych i źródeł odnawialnych.

Jedynym generalnie jeszcze światowym mankamentem jest magazynowanie nadwyżek tej energii. Dla naszego systemu c.o. ECOSUN ten problem nie istnieje, gdyż ciepło magazynujemy w przegrodach domu, które dzięki promieniowaniu można ogrzać nawet przy otwartych oknach i drzwiach, gdyż ciepło nie unosi się do góry i żaden wiatr czy przeciąg nie ,,wywiewa” ciepła promieniowania, a więc potrafimy pośrednio magazynować energią elektryczną tak jak w piecach akumulacyjnych.

Inwestycja

niskie koszty inwestycyjne zakupu urządzeń w porównaniu do innego tradycyjnego ogrzewania gazowego, akumulacyjnego, konwekcyjnego.
(

eksploatacja

niskie koszty eksploatacyjne  urządzeń przy odpowiednio dobranej mocy, można znacząco ograniczyć wysokość rachunków za energię elektryczną.

oferta

bogata oferta promienniki mogą być wykonane w różnych kolorach, kształtach, szklane, w formie luster a nawet w formie obrazów ręcznie malowanych.

Promienniki

PRZEWAGA nad innym ogrzewaniem

1. radiacja – to doskonałe ogrzewanie elektryczne, bezpośrednie, promiennikowe.

2. nasze ogrzewanie jest przede wszystkim ekonomiczne, nowoczesne, przyszłościowe

3. niezawodne – nasze promienniki posiadają 10 letnią gwarancję!

4. energooszczędne – pobór mocy jest zdecydowanie niższy od innych urządzeń grzewczych ponieważ Promiennik Ecosun pobierając tylko 650W ogrzewa aż 10-15m2 pomieszczenia.

5. ekonomiczne – niskie koszty eksploatacyjne – około 3-5 zł/m2 na miesiąc (prawidłowo ocieplonego).

6. proste w konstrukcji i montażu.

7.  łatwe w obsłudze współdziałają z regulatorem temperatury na którym w prosty sposób ustawisz oczekiwaną temperaturę a kiedy w pomieszczenie osiągnie wskazaną temperaturę promiennik wyłączy się – nie ma dalszego poboru prądu.

8.  działają cicho, nie zajmują miejsca bo montuje się je na suficie lub ścianach, są estetyczne.

9.  bogata oferta promienniki mogą być wykonane w różnych kolorach, kształtach a nawet w formie obrazów – ręcznie malowane przez naszych artystów malarzy jak i w formie promienników szklanych z grafiką. Tematyka obrazów jest dowolna i wykonana na życzenie klienta.

10.  niskie koszty inwestycyjne – aby zamontować ogrzewanie elektryczne w domu lub mieszkaniu, nie trzeba poświęcać dodatkowego miejsca na instalację, piec czy komin;

11. bezpieczeństwo użytkowania – ogrzewanie elektryczne należy do najbezpieczniejszych, gdyż nie występuje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia;

12. przyjazne alergikom – jest to najlepszy rodzaj ogrzewania dla uczulonych na roztocza;

13. komfortowa obsługa – sterowanie i regulacja grzejników jest bardzo precyzyjna. Pozwala na ustawienie odpowiedniej temperatury i czasu grzania;

14. ekologiczność – ogrzewanie za pomocą prądu jest przyjazne środowisku;

15. niskie koszty eksploatacyjne – przy odpowiednio dobranej taryfie energii elektrycznej, można znacząco ograniczyć wysokość rachunków za energię elektryczną.

16. niskie koszty konserwacyjne – nie trzeba wykonywać corocznych przeglądów i czyszczenia (np. komina);

17. natychmiastowe źródło ciepła – promienniki nagrzewają się błyskawicznie;

18. dostępność energii elektrycznej – w przeciwieństwie do gazu, sieć elektroenergetyczna jest rozbudowana i dostępna niemal wszędzie

najlepszy system ogrzewania

%

Producent

Jesteśmy producentem wszystkich dostępnych promienników, dlatego nasza oferta jest taka bogata i dopasowana do projektu.

%

tańsze ogrzewanie

Promienniki są zdecydowanie energooszczędne ich pobór mocy jest znacznie niższy od innych urządzeń.

%

gwarancji

Na nasze urządzenia udzielamy aż 10 lat gwarancji – to Twój spokój na lata.

%

BEZOBSŁUGOWE URZĄDZENIA

Ogrzewanie promiennikami  jest praktycznie bezobsługowe, po ustawieniu regulatora temperatury nie musisz nic więcej robić aby mieć ciepło w domu.

%

PROJEKTY DOPASOWANE

Jeżeli planujesz wyposażenie swojego domu w promienniki indywidualne np. promienniki obrazy, szklane ze zdjęciem napisz nam o tym – to Twoje 89 % a pozostałe procenty to nasza produkcja na twoje życzenie.

%

dobór urządzeń

Nasi specjaliści i inżynierowe dobierają urządzenia odpowiednie do każdego z pomieszczeń – wystarczy, że podasz nam dane dotyczące obiektu który chcesz ogrzać.

konwekcja

a RADIACJA 

czyli poznaj promieniowanie

Przekazanie ciepła z grzejników lub innych źródeł do ogrzewanych pomieszczeń może odbywać się przez:

Konwekcję jak sama nazwa wskazuje jest to ogrzanie molekuł powietrza, które unoszą się ku sufitowi i każda nieszczelność – “przeciąg” to ubytek tych ciepłych cząsteczek powietrza i niestety też unoszenie się kurzu jak i również ciągły ich wypływ przewodem wentylacyjnym. Temperatura w takich pomieszczeniach jest zawsze wyższa od temperatury przegród budowlanych, które przekazują otoczeniu ciepło jednocześnie na oba sposoby na drodze konwekcji i promieniowania w stosunku średnim 1-4 (20% promieniowanie i 80% konwekcji).

W radiacji czyli promieniowaniu efekt termiczny jest odwrotny i powoduje on to, że temperatura powietrza jest niższa od średniej temperatury otaczających przegród. W rezultacie temperatura efektywna – a ona głownie wpływa na odczucie komfortu cieplnego – jest wyższa od temperatury powietrza. Jest to korzystne ze względów fizjologicznych i higienicznych.

 

Ciepło promieniowania – nadchodzi nowa era ogrzewania radiacyjnego

Oszczędności energii można poszukiwać zarówno w procesach jej pozyskiwania, jak i w sposobach jej wykorzystywania. Nie należny przy tym zapominać o zdrowym aspekcie osiągniętego komfortu cieplnego.

Jeżeli można było rozwiązać ogrzewanie pomieszczeń w warunkach najbardziej ekstremalnych gdzie temperatury zewnętrzne są poniżej – 100 st. C i nie ma grawitacji,  a więc molekuła ogrzanego powietrza nie unosi się ku górze i jedynym pewnym źródłem energii jest elektryczność pozyskiwana przez fotoogniwa ze Słońca – i  jest tym obiektem statek kosmiczny – to na pewno nie ma już problemu w ten sam sposób wbrew pozorom  tanio, bezobsługowo i bezawaryjnie ogrzać nasze ziemskie mieszkanie.

Ponieważ w naszym kraju gaz i olej jest importowany, ograniczony w swoich zasobach i towarem przetargowym w dysputach politycznych “to w Polsce która stoi na węglu” zawsze najważniejszym źródłem będzie elektryczność z węgla lub czas najwyższy z gazu lub oleju spalanego w blokach grzewczo-elektrycznych (z tzw. kogeneracji).

Trzeba tu rozdzielić koszty ogrzewania gazowego i elektrycznego ogrzewania promiennikowego. Gazowe stosuje się tylko do wysokich hal z dużym nawiewem (przepływem) powietrza. Koszt takich inwestycji to 55-70 zł/mkw. Od prawie dziesięciu lat w Polsce trzy firmy produkują, importują prowadzą dystrybucje i montaż promiennikowego centralnego ogrzewania elektrycznego.

Elektryczność była, jest i będzie najprostszym  i najpewniejszym źródłem przetransformowania energii w światło, ruch, dźwięk i bezpośrednie ogrzewanie radiacyjne.

Jak widać z powyższych obliczeń koszty eksploatacyjne w przypadku ogrzewania promiennikowego zajmują drugie miejsce, za ogrzewaniem węglowym. Proszę jednocześnie zwrócić uwagę, na cena 1 KWh. Należy nadmienić, że serwis ogrzewania promiennikowego jest o wiele tańszy niż ogrzewania węglowego i gazowego (przy ogrzewaniu węglowym i gazowym mamy do czynienia z obiegiem wodnym, co wiąże się z występowaniem kamienia kotłowego, korozją, uszczelnieniami, zapowietrzeniami grzejników, w przypadku ogrzewania gazowego występowaniem NO w przewodzie kominowym (azotków – pierwiastków szkodliwych dla środowiska i zdrowia) oraz korozji kwasowej wkładu kominowego w przypadku ogrzewania węglowego (występowanie związków siarki, które w połączeniu z zawartą w węglu wilgocią tworzą kwas siarkowy). Dodatkowo w ogrzewaniu węglowym mamy dużo pracy z popiołem i innymi pozostałościami przy spalaniu.

Ogrzewania promiennikowe nie wymaga żadnego nadzoru. Przy systemie c.o. elektrycznym bezpośrednim promiennikowym z sieci Zakładów Energetycznych koszty można jeszcze bardziej obniżyć w bardzo prosty sposób, a mianowicie korzystając z energii elektrycznej pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych np. z wiatru (turbiny wiatrowe) czy słońca fotoogniwa. Nadmienić należny, że są to tanie źródła energii a jednocześnie proekologiczne, tak nie doceniane w naszym kraju. Taki sposób centralnego ogrzewania pozwala magazynować energię w przegrodach budynku przez ich napromieniowanie lub grzanie folią grafitową umieszczoną w przegrodzie. A dodatkowym atutem promienników jest to iż ciepło promienników ECOSUN jest dla nas bardzo przyjemne w odczuciu.

 

 

 

Po czwarte: RÓWNOMIERNY ROZKŁAD CIEPŁA W DOMU

Wśród innych zalet ogrzewania z przewagą promieniowania wymienić należny swoistą “samoregulację”. Jeżeli w pomieszczeniu przebywają dwie osoby, z których jedna wypoczywa, a druga pracuje, to obie odczuwają podobny komfort cieplny.

Obniżenie temperatury powietrza zmniejsza straty ciepła powodowane wentylacją pomieszczenia. Jest to bardzo cenna zaleta ogrzewania przez promieniowania, istotna zwłaszcza w pomieszczeniach o dużej kubaturze (hale produkcyjne, gimnastyczne, kościoły, szklarnie, kurniki itp., a także pomieszczenia mieszkalne). Umożliwia oszczędność energii do 30% w stosunku do ogrzewania konwekcyjnego. Oszczędności są jeszcze większe, jeśli ogrzewa się promiennikami tylko wyodrębnione przestrzenie (stanowiska pracy).

Długotrwałe ciepło – akumulacja oszczędność podwójna

Emitowane przez płaszczyzny promieniowanie jest w ponad 90% pochłaniane przez otaczające przegrody. Odbita część promieniowania (10%) trafia na kolejną przegrodę, która z kolei pochłania znów 90%. W efekcie niemal całe wyemitowane promieniowanie cieplne zostaje pochłonięte (zaabsorbowane). Jedynie polerowane meble mają zdolność odbijania około 95 % promieniowania, natomiast materiały przezroczyste (szkło, powietrze) przepuszczają promieniowanie cieplne o dł. fali ponad 7. Przegrody nagrzewające się w wyniku absorpcji promieniowania również emitują promieniowanie w kierunku przegród chłodniejszych (promieniowanie wtórne).

Po piąte: UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZENIE

Jesteśmy producentem Promienników ECOSUN od ponad 20 lat wciąż udoskonalając technologię a nasze umiejętności i doświadczenie przekładają się na zadowolenie klientów.

Zamontowaliśmy już setki megawatów tych systemów w halach handlowych m.in. (NOMI, IKEA), produkcjach Warszawy, Szczecina, Krakowa, Bydgoszczy oraz wielu innych.

Mamy doświadczenie w ogrzewaniu licznych kościołów Zakopanego, Rybnika, Bielska Białej, stacjach benzynowych BP, Arla w krakowskiem, w domach wczasowych i sanatoriach Zakopanego, Rewala, Mrzeżyna i tysiącach domów mieszkalnych całej Polski. Obecnie ogrzewamy hale sklepowe Polo Market, które wchodzi w nowoczesne i energooszczędne ogrzewanie swoich sklepów.

Nasze doświadczenie mówi, iż płaszczyzny promieniujące mogą jednocześnie pełnić funkcję przegrody budowlanej (ogrzewanie sufitowe, podłogowe) lub mogą to być najczęściej zawieszane na sufitach i ścianach płyty promieniujące. Istotne jest, aby płaszczyzny promieniujące nie były zasłonięte sprzętami, firankami czy dywanami.

W ogrzewnictwie można również stosować podwieszane płyty promieniujące zasilane gorącą wodą lub parą, a także promienniki gazowe. Dużą zaletą promienników jest ich mała bezwładność, dzięki czemu efekt cieplny uzyskuje się prawie natychmiast po włączeniu. Cecha ta umożliwia krótkotrwale (a więc oszczędne) wytworzenie komfortu cieplnego w pomieszczeniach używanych sporadycznie.

Projektując ogrzewanie z sufitu należy pamiętać, że częścią ciała człowieka czułą na przegrzanie jest głowa. Odpowiednie warunki z puntu widzenia fizjologii człowieka można uzyskać przez właściwe rozmieszczenie sufitowych płaszczyzn grzejnych i tu najlepiej rozmieścić je nad oknami i drzwiami.

W pomieszczeniach w których zastosowano sufitowe płaszczyzny grzejne, występuje bardzo korzystny stosunek radiacji do konwekcji – 2,5:1. Temperatura powietrza w izolowanym pomieszczeniu jest wówczas około 3 st. C niższa od temperatury efektywnej. Blisko sufitu utrzymuje się cienka, izolacyjna warstwa ogrzanego powietrza, która nie ma grawitacyjnej możliwości przepływu do góry.

Ogrzewanie z sufitu jest godne polecenia w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi, szczególnie zaś w pomieszczeniach, w których ludzie przebywają w pozycji leżącej (sypialnie, szpitale).

Do ogrzewania pomieszczeń można również stosować pionowe ścienne płaszczyzny grzejne. Górna krawędź takiej płaszczyzny nie powinna być umieszczona wyżej niż 1,5 m od podłogi. Jest to przyjęta powszechnie wysokość zawieszania obrazów w pokojach. Dlatego jedna z nielicznych firm europejskich a w Polsce jako jedyna w Polsce firma ROTAL produkuje ręcznie malowane obrazy grzejące (promieniujące). Ścienne płaszczyzny grzejne mogą być instalowane jako ogrzewanie podstawowe lub jako uzupełniające – współpracujące z sufitową lub podłogową płaszczyzną grzejną (konwekcyjną – umożliwiają one wtedy obniżenie temperatury tych ostatnich).

Zamontowaliśmy już setki megawatów tych systemów w halach handlowych m.in. (NOMI, IKEA), produkcjach Warszawy, Szczecina, Krakowa, Bydgoszczy oraz wielu innych.

Mamy doświadczenie w ogrzewaniu licznych kościołów Zakopanego, Rybnika, Bielska Białej, stacjach benzynowych BP, Arla w krakowskiem, w domach wczasowych i sanatoriach Zakopanego, Rewala, Mrzeżyna i tysiącach domów mieszkalnych całej Polski. Obecnie ogrzewamy hale sklepowe Polo Market, które wchodzi w nowoczesne i energooszczędne ogrzewanie swoich sklepów.

Naszą przewagą jest wieloletnie doświadczenie, bezawaryjność urządzeń z 10-letnią gwarancją oraz gwarantowane obniżenie kosztów ogrzewania w stosunku do obecnego.

bezpłatny dobór urządzeń

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy umiejętnie doradzą oraz pomogą w wyborze najlepszego sposobu ogrzania Państwa domu i obiektów o dużej powierzchni. Przeczytaj co będzie nam do tego potrzebne.

W celu zaprojektowania najlepszego doboru urządzeń systemu grzewczego ECOSUN będziemy potrzebowali kilku informacji, takich jak:

  • typ domu i mieszkania
  • metraż pomieszczeń każdego z osobna
  • wysokość pomieszczeń
  • liczba okien, czy są nowe ?
  • czy została zrobiona termomodernizacja ścian?
  • pożądana temperatura wewnątrz

Prosimy o podanie lokalizacji obiektu oraz telefonów kontaktowych.

Według przesłanych informacji opracujemy dla Państwa odpowiedni dobór urządzeń do pomieszczenia oraz kosztorys.

Napisz do nas

czekamy na twoje pytania

Jeżeli jestes zainteresowany promiennikami Ecosun lub innymi rozwiązaniami grzewczymi dla domu zadzwoń do nas lub napisz. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, zrobimy projekt i prześlemy wycenę.

kontakt z nami 

Wojska Polskiego 89/2 Szczecin 70-481

Wojska Polskiego 89/2 Szczecin 70-481

office@rotal.pl

91 422 08 95

91 422 65 87

możliwość montażu

na terenie całej Polski

zadzwoń 91 422 08 95

 

dołącz do nas

    konsultacje techniczne

    605 533 147