fbpx
Usługa montażu w wybranych województwach zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl
Usługa montażu promienników w wybranych województwach

Regulamin

Sklep internetowy www.rotal.pl dostępny pod adresem www.rotal.pl

prowadzony jest przez ROTAL

Sklep znajduje się w przy ul. Bolesława Chrobrego 38, 73-108 Kobylanka

Dane firmy:

ROTAL

ul. Bolesława Chrobrego 38

73-108 Kobylanka

NIP:852-020- 03-30

REGON: 005483090

Sklep internetowy www.rotal.pl prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet.

 

Wszystkie produkty oferowane w sklepie www.rotal.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

Wszystkie ceny podane na stronach internetowych www.rotal.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

Przy każdym zakupie towaru wystawiamy fakturę VAT.

Zamówiony towar dostarczamy za pomocą wyspecjalizowanych firm kurierskich. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku transportu.

Możliwe są następujące formy płatności:

 1. Za pobraniem – gotówką kurierowi.
 2. Odbiór osobisty w siedzibie firmy:
  ROTAL

  ul. Bolesława Chrobrego 38

  73-108 Kobylanka

3. Karty płatnicze:

 • Visa
 • Visa Electron
 • MasterCard
 • MasterCard Electronic Maestro
 • Płatności elektroniczne PayU Regulamin Systemu PayU

pasek banki karty raty odroczona platnosc gpay e1581603244993 - Regulamin

W przypadku wystąpienia konieczność zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą, sprzedający dokona zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.

Dodatkowe koszty związane z poszczególnymi formami płatności określone są w cenniku transportu.

Przy każdym towarze podany jest czas jego dostępności, który jest jednocześnie czasem realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych zazwyczaj upływa od momentu potwierdzenia przez Państwa zamówienia do chwili skompletowania zamówionego towaru i przygotowania go do wysyłki. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości, tzn. po upływie najdłuższego z czasów podanych dla zamawianych produktów . Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy niż podany na naszych stronach, kontaktujemy się z kupującym, aby poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia. Dostępność towaru „Kontakt telefoniczny” oznacza, że produkt który jest przez nas oferowany na stronach promiennikiecosun.pl nie jest obecnie dostępny w naszym magazynie i zostanie specjalnie wykonany lub zamówiony dla klienta. Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy niż standardowe 2 tygodnie, kontaktujemy się z kupującym, aby poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia.

W przypadku wyboru przez klienta sposobu płatności przelewem lub kartą płatniczą, czas realizacji zamówienia liczony jest od dnia uznania rachunku bankowego lub konta rozliczeniowego Sprzedawcy.

Sklep www.rotal.pl nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane nie wywiązaniem się  firmy kurierskiej z umów obsługi przewozowej.

Produkty posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski. Towar posiadający gwarancję serwisu ROTAL należy wysłać na koszt klienta przesyłką kurierską na adres firmy z numerem zgłoszenia. W tym celu prosimy skontaktować się z naszą firmą celem uzyskania numeru zgłoszenia reklamacyjnego. Naprawiony towar zostanie wysłany na koszt ROTAL do klienta.

W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z pismem określającym niezgodności oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań, należy odesłać na koszt sklepu za pomocą firmy kurierskiej, na adres firmy z numerem zgłoszenia . W tym celu prosimy skontaktować się z naszą firmą celem uzyskania numeru zgłoszenia reklamacyjnego.

Określając sposób realizacji zobowiązań sklepu Klient ma prawo, żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę, chyba, że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Jeżeli sklep nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, Klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy.

Sklep ustosunkuje się do żądań Klienta w terminie 2 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru. Jeżeli sprawa będzie wymagała dodatkowych ekspertyz technicznych wykonanych przez zewnętrzne firmy termin ten może zostać wydłużony do 21 dni. Jeżeli w ciągu 21 dni sklep nie ustosunkuje się do żądań Klienta, oznacza to, iż uznał żądanie za uzasadnione.

Jeżeli zgłoszenie niezgodności towaru nastąpi w ciągu 10 dni od momentu zakupu, Klient ma prawo żądać wymiany produktu na nowy w trybie przyspieszonym. Tryb przyspieszony dotyczy tylko produktów nie noszących śladów użytkowania . Jeżeli niezgodność zostanie uznana, a reklamowany towar będzie dostępny w magazynie sklepu, nowy towar zostanie wysłany w ciągu 2 dni roboczych od dostarczenia niezgodnego towaru do sklepu. Jeżeli nie będzie to możliwe sklep zaproponuje nabywcy zwrot równowartości ceny produktu lub zaproponuje inny dostępny w sklepie towar o podobnych parametrach.

W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, wszystkie koszty dostawy ponosi sklep.

Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) Art. 2 punkt 2 w okresie 10 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym pudełku, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone, oraz nie będą nosiły jakichkolwiek śladów używania. Zgodnie z ustawą możliwości zwrotu nie podlegają produkty, podlegające ochronie praw autorskich takie jak oprogramowanie, płyty CD z muzyką itp. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu towar należy odesłać na własny koszt na adres:

ROTAL, ul. Wojska Polskiego 89/2, 70-481 Szczecin, z podaniem numeru zgłoszenia który należy uzyskać kontaktując się wcześniej ze sklepem. Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. Sklep w ciągu 2 dni roboczych dokonuje sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia ww. wymagania zostaje wystawiona faktura korygująca. Oryginał i kopia zostają wysłane do klienta listem priorytetowym. Klient powinien odesłać podpisaną kopię faktury korygującej, a po otrzymaniu jej, w ciągu 7 dni roboczych, Sklep dokonuje zwrotu pieniędzy na konto Klienta.

Gwarancja oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy plomby (taśmy) są zerwane należy odmówić przyjęcia przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody, oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy.

Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu www.rotal.pl nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.

Zespół sklepu www.rotal.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 10 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie www.rotal.pl Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

Czas realizacji zamówienia danego produktu to przewidywany czas kiedy paczka z towarem dotrze do Państwa. Jest sumą Dostępności produktu i czasu dostawy który jest charakterystyczny dla wybranego sposobu dostawy. Czas dostawy w przypadku firmy kurierskiej to 1-2 dni robocze po wyjściu paczki z magazynu.

Przy płatności przelewem, paczkę wysyłamy po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.

Uwaga! Czas przygotowania i dostawy zamówień nie obejmuje sobót, niedziel oraz świąt.

Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem firmy kurierskiej. Koszty dostawy zawarte są w cenniku – darmowa dostawa dotyczy tylko wysyłek na terenie Polski.

UWAGA!

Jeżeli przesyłka waży ponad 30 kg albo paczka ma ponad 3 m długości, to prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia kosztów dostawy.

Kurierzy mają obowiązek dostarczyć przesyłkę do lokalu odbiorcy wyłącznie, gdy waga paczki nie przekracza 30 kg. W przypadku produktów o większej wadze, paczka może zostać dostarczona tylko pod drzwi budynku w którym widnieje adresie dostawy przesyłki. Zazwyczaj każda z paczek nie przekracza 30 kg.

Niestety nie mamy wpływu na konkretną godzinę dostawy. W momencie wyjścia paczki z magazynu wysyłamy do Państwa e-mail, w którym podajemy numer listu przewozowego przesyłki oraz adres strony internetowej firmy kurierskiej. Kurier ma obowiązek dostarczyć przesyłkę w ciągu jednego do dwóch dni roboczych.

Dostępne rodzaje płatności

Za pobraniem: Wybierając płatność „za pobraniem” płaci się kurierowi przy odbiorze towaru, ta forma płatności związana jest z wyższym kosztem dostawy.

Przelewem: Po złożeniu przez Państwa zamówienia w naszym sklepie wysyłamy e-mail z numerem konta, na które należy dokonać przelewu. Paczka jest wysyłana, gdy tylko pieniądze wpłyną na nasze konto. Następuje to zazwyczaj następnego dnia po wysłaniu przelewu. Wpływy na konto są stale monitorowane i kilkakrotnie sprawdzane w ciągu dnia.

 

Klient dokonujący zakupu w sklepie internetowym wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez sklep www.rotal.pl swoich danych osobowych w celach marketingowych regulowanych przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997.