fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

OGRZEWANIE KOŚCIOŁÓW

Efektywne sposoby ogrzewania obiektów sakralnych!

Kościoły są dość specyficznymi obiektami. Obiekty tego typu nigdy nie były przystosowane do jakiegokolwiek typu ogrzewania, tym bardziej konwekcyjnego. Charakteryzują się dość znacznym stosunkiem wysokości do powierzchni, przez co ogrzane konwekcyjnie powietrze grawitacyjnie unosi się w wyższe partie kościoła. Jedynym efektywnym sposobem rozwiązania tego problemu jest ogrzewanie bezpośrednie promiennikowe ECOSUN.

Pierwszą z możliwości ogrzewania obiektów sakralnych jest montaż promienników na kolumnach lub filarach. Z promienników wysokotemperaturowych ECOSUN o mocach 1200W lub 2400W  zawieszonych na kolumnach emitowane jest ciepło w postaci promieniowania, które ogrzewa bezpośrednio wiernych, a nie powietrze. Należy zauważyć, że system ten jest wykorzystywany znacznie rzadziej niż drugi z zaprezentowanych sposobów ogrzewania obiektów sakralnych.

Drugim sposobem ogrzewania kościołów jest zastosowanie promienników niskotemperaturowych o mocach od 130W do 900W. Umieszcza się je pod siedziskami ław lub nad klęcznikami. W tym wypadku do uzyskania tego samego efektu co przy promiennikach wysokotemperaturowych można zaangażować mniejszą moc. Promiennikami niskotemperaturowymi ogrzewamy także strefowo takie miejsca jak prezbiterium, konfesjonały, chór (organistę), zakrystię oraz inne pomieszczenia. Stosując ogrzewanie promiennikowe sterowane programatorami tygodniowo-dobowymi możemy ogrzewać w określonych porach dnia np. w czasie trwania Mszy Św. co dodatkowo zmniejsza koszty ogrzewania.

 

Ciechocinek kosciol parafialny wnetrze - Kościoły
DSCN0739 - Kościoły
Promienniki w formie obrazów o tematyce religijnej

Do ogrzania Kościołów, zakrystii, salki katechetycznej, czy domu parafialnego z powodzeniem możemy zastosować promienniki w formie obrazów o dowolnej tematyce religijnej namalowane przez artystę malarza, które możemy łączyć w dyptyki lub tryptyki. Grafika o tematyce religijnej może zostać także naniesiona na promienniki szklane o mocach 325W oraz 650W. Wśród naszych realizacji są obrazy Matki Boskiej, świętych oraz sceny biblijne. Ciekawą realizacją jest droga krzyżowa stworzona z pojedynczych promienników ze stacjami namalowanymi przez malarza.

2 - Kościoły