informacje PROMIENNIKI ECOSUN

 Promienniki

informacje o OGRZEWANIU

Właściwości i zastosowanie promienników elektrycznych

Jeszcze kilka lat temu standardem w każdym domu był montaż systemu centralnego ogrzewania, zasilanego piecem węglowym lub olejem opałowym. Współcześnie coraz częściej odchodzi się od tego sposobu ogrzewania, ze względu na niewygodną i brudną obsługę, wysokie koszty eksploatacyjne, pokaźne straty ciepła i bardzo dużą emisję spalin. Ogrzewanie gazowe jest drogie w instalacji oraz późniejszej eksploatacji zwłaszcza przy ciągłych wzrostach cen gazu. Pompa ciepła lub pozostałe ogrzewanie wymagają serwisu.

Doskonałą alternatywą, która rozwiązuje wszystkie te problemy, są elektryczne promienniki grzewcze. Elektryczny promiennik podczerwieni to komfortowy, zdrowy, tani i przyjazny dla środowiska sposób na ciepło w domu.

 

Czym dokładnie są promienniki i w jaki sposób działają?

Promiennik elektryczny jest urządzeniem, które przetwarza prąd w energię cieplną w postaci promieniowania podczerwonego. Promiennik może przyjmować postać  elementów ceramicznych lub metalowych pokrytych kwarcem czyli nowoczesnych paneli, które są w stanie skutecznie ogrzać nawet duże pomieszczenia. W budynkach mieszkalnych i eleganckich biurach najlepiej prezentują się promienniki szklane, w postaci obrazów lub luster.

Promiennik zbudowany jest z kilku części, w tym podstawy – elementu grzejnego pokrytego kwarcem lub szkła i ramki, którego zadaniem jest promieniowanie, osobnym urządzeniem jest sterownik. Możliwość umieszczenia na szybie grafiki, a nawet ręcznie malowanego obrazu sprawia, że promiennik elektryczny staje się nie tylko urządzeniem grzewczym, ale także stylową dekoracją wnętrza.

Na czym polega ogrzewanie promiennikiem?

Tradycyjne metody ogrzewania pomieszczeń są oparte na zasadzie konwekcji. Oznacza to, że działający w pokoju kaloryfer ogrzewa powietrze. Dodatkowo, każde wietrzenie wiąże się z poważnymi stratami ciepła, a ponowne uzyskanie komfortowej temperatury wymaga dużo czasu.

Promienniki elektryczne ogrzewają pomieszczenia na zasadzie radiacji. Podczas ich działania nie ogrzewa się powietrze, ale bezpośrednio ludzie,  przegrody domu, meble i przedmioty znajdujące się w zasięgu promieniowania, które akumulują w sobie ciepło następnie wtórnie oddając je do pomieszczenia.  Tym sposobem unikamy zbędnych strat energii, jaką zużylibyśmy na ogrzewanie powietrza, a dopiero w drugiej kolejności – ludzi.

Przyjemne i zdrowe ciepło odczuwamy natychmiast po uruchomieniu promiennika, który współpracuje z regulatorem temperatury ogrzewając pomieszczenie do oczekiwanej temperatury  a po jej osiągnięciu promiennik zostanie wyłączony i nie będzie dalszego poboru prądu.

Panelowe promienniki Ecosun gwarantują bardzo niski pobór mocy – 650W wystarczy do ogrzania nawet 15m2, a co za tym idzie, korzystanie z nich jest niezwykle tanie. Miesięczny koszt ogrzania 1m2 wynosi od 3 do 5 zł.

Zastosowania promienników elektrycznych

Nowoczesne promienniki elektryczne można stosować zarówno w domach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Są doskonałą propozycją dla biur, urzędów, a także szkół oraz przedszkoli. Olbrzymią zaletą takiego ogrzewania jest łatwość regulacji temperatury i szybkie uzyskanie wymaganego optimum (po czym urządzenie wyłącza się automatycznie).

Wysokotemperaturowe promienniki grzewcze ECOSUN o mocy od 1200 do 3600W przeznaczone są do zastosowań przemysłowych i doskonale sprawdzą się np. w dużych halach produkcyjnych i magazynach, ale także na zewnątrz, np. na trybunach lub rampach.

 

najlepszy system ogrzewania

%

Producent

Jesteśmy producentem wszystkich dostępnych promienników, dlatego nasza oferta jest taka bogata i dopasowana do projektu.

%

tańsze ogrzewanie

Promienniki są zdecydowanie energooszczędne ich pobór mocy jest znacznie niższy od innych urządzeń.

%

gwarancji

Na nasze urządzenia udzielamy aż 10 lat gwarancji – to Twój spokój na lata.

%

BEZOBSŁUGOWE URZĄDZENIA

Ogrzewanie promiennikami  jest praktycznie bezobsługowe, po ustawieniu regulatora temperatury nie musisz nic więcej robić aby mieć ciepło w domu.

%

PROJEKTY DOPASOWANE

Jeżeli planujesz wyposażenie swojego domu w promienniki indywidualne np. promienniki obrazy, szklane ze zdjęciem napisz nam o tym – to Twoje 89 % a pozostałe procenty to nasza produkcja na twoje życzenie.

%

dobór urządzeń

Nasi specjaliści i inżynierowe dobierają urządzenia odpowiednie do każdego z pomieszczeń – wystarczy, że podasz nam dane dotyczące obiektu który chcesz ogrzać.

bezpłatny dobór urządzeń

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy umiejętnie doradzą oraz pomogą w wyborze najlepszego sposobu ogrzania Państwa domu i obiektów o dużej powierzchni. Przeczytaj co będzie nam do tego potrzebne.

W celu zaprojektowania najlepszego doboru urządzeń systemu grzewczego ECOSUN będziemy potrzebowali kilku informacji, takich jak:

 • typ domu i mieszkania
 • metraż pomieszczeń każdego z osobna
 • wysokość pomieszczeń
 • liczba okien, czy są nowe ?
 • czy została zrobiona termomodernizacja ścian?
 • pożądana temperatura wewnątrz

Prosimy o podanie lokalizacji obiektu oraz telefonów kontaktowych.

Według przesłanych informacji opracujemy dla Państwa odpowiedni dobór urządzeń do pomieszczenia oraz kosztorys.

Napisz do nas

informacje

Jeżeli jesteś zainteresowany promiennikami Ecosun lub innymi rozwiązaniami grzewczymi zadzwoń lub napisz do nas.

kontakt

Wojska Polskiego 89/2 Szczecin 70-481

office@rotal.pl

0048 91 422 08 95

montaż

Oferujemy montaż na terenie całej Polski zapoznaj się z naszą zakładką promienniki informacje

 

  doradztwo

  91 422 65 87

  rotal w internecie