fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

Promienniki ogrzewanie ekologiczne

 Promienniki

informacje o OGRZEWANIU

Promienniki podczerwieni
nowy wymiar ogrzewania

 

Jeszcze kilka lat temu standardem w każdym domu był montaż systemu centralnego ogrzewania zasilanego piecem węglowym lub olejem opałowym.

Współcześnie coraz częściej odchodzi się od tych metod, ze względu na niewygodną i brudną obsługę, wysokie koszty eksploatacyjne, pokaźne straty ciepła i bardzo dużą emisję spalin. Ogrzewanie gazowe jest drogie w instalacji oraz późniejszej eksploatacji, zwłaszcza przy ciągłych wzrostach cen gazu.

Także pompa ciepła i inne podobne rozwiązania nie są idealne, ponieważ wymagają serwisowania. Doskonałą alternatywą, która rozwiązuje wszystkie te problemy, jest ekologiczne ogrzewanie elektryczne za pomocą nowoczesnych promienników ECOSUN.

Elektryczny promiennik podczerwieni to komfortowy, zdrowy, tani i przyjazny dla środowiska sposób na ciepło w domu. 

Ogrzewanie promiennikowe jest niskoemisyjne i ekologiczne, a jednocześnie bezobsługowe i bezawaryjne.

 

Czym dokładnie są promienniki i w jaki sposób działają?

 

Promiennik elektryczny jest urządzeniem, które przetwarza prąd w energię cieplną w postaci promieniowania podczerwonego.

Promiennik może przyjmować postać  elementów ceramicznych lub metalowych pokrytych kwarcem czyli nowoczesnych paneli, które są w stanie skutecznie ogrzać nawet duże pomieszczenia.

W budynkach mieszkalnych i eleganckich biurach najlepiej prezentują się promienniki szklane, w postaci obrazów lub luster.

Promiennik zbudowany jest z kilku części, w tym podstawy – elementu grzejnego pokrytego kwarcem lub szkła i ramki, którego zadaniem jest promieniowanie, osobnym urządzeniem jest sterownik.

Możliwość umieszczenia na szybie grafiki, a nawet ręcznie malowanego obrazu sprawia, że promiennik elektryczny staje się nie tylko urządzeniem grzewczym, ale także stylową dekoracją wnętrza.

 

 

 

 

 

Na czym polega ogrzewanie promiennikiem?

 

Tradycyjne metody ogrzewania pomieszczeń są oparte na zasadzie konwekcji. Oznacza to, że działający w pokoju kaloryfer ogrzewa powietrze.

Dodatkowo, każde wietrzenie wiąże się z poważnymi stratami ciepła, a ponowne uzyskanie komfortowej temperatury wymaga dużo czasu.

Promienniki elektryczne  ogrzewają pomieszczenia na zasadzie radiacji.

Podczas ich działania nie ogrzewa się powietrze, ale bezpośrednio ludzi,  przegrody domu, meble i przedmioty znajdujące się w zasięgu promieniowania, które akumulują w sobie ciepło następnie wtórnie oddając je do pomieszczenia.

Tym sposobem unikamy zbędnych strat energii, jaką zużylibyśmy na ogrzewanie powietrza, a dopiero w drugiej kolejności – ludzi.

Przyjemne i zdrowe ciepło odczuwamy natychmiast po uruchomieniu promiennika, który współpracuje z regulatorem, ogrzewając pomieszczenie do oczekiwanej temperatury. Po jej osiągnięciu promiennik zostanie wyłączony, co oznacza zaprzestanie dalszego poboru prądu.

Panelowe promienniki Ecosun gwarantują bardzo niski pobór mocy – 650W wystarczy do ogrzania nawet 15m2, a co za tym idzie, korzystanie z nich jest niezwykle tanie. Miesięczny koszt ogrzania 1mwynosi od 5 do 10 zł. wszystko zależy od izolacj termicznej budynku.

 

Zastosowania promienników elektrycznych

 

Nowoczesne promienniki elektryczne można stosować zarówno w domach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Są doskonałą propozycją dla biur, urzędów, a także szkół oraz przedszkoli.

Olbrzymią zaletą takiego ogrzewania jest łatwość regulacji temperatury i szybkie uzyskanie wymaganego optimum (po czym urządzenie wyłącza się automatycznie).

Dzięki temu promienniki świetnie sprawdzają się również m.in. jako ogrzewanie domów letniskowych. Jednocześnie zastosowanie promienników oznacza, że nie jest konieczny montaż instalacji grzewczej, co pozwala zaoszczędzić na kosztach budowy.

Wysokotemperaturowe promienniki ciepła ECOSUN o mocy od 1200 do 3600W przeznaczone są do zastosowań przemysłowych i doskonale sprawdzą się np. do ogrzewania hal, magazynów i obiektów hodowlanych, a także na zewnątrz, np. na trybunach lub rampach.

 

bezpłatny dobór urządzeń

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy umiejętnie doradzą oraz pomogą w wyborze najlepszego sposobu ogrzania Państwa domu i obiektów o dużej powierzchni. Przeczytaj co będzie nam do tego potrzebne.

W celu zaprojektowania najlepszego doboru urządzeń systemu grzewczego ECOSUN będziemy potrzebowali kilku informacji, takich jak:

  • typ domu i mieszkania
  • metraż pomieszczeń każdego z osobna
  • wysokość pomieszczeń
  • liczba okien, czy są nowe ?
  • czy została zrobiona termomodernizacja ścian?
  • pożądana temperatura wewnątrz

Prosimy o podanie lokalizacji obiektu oraz telefonów kontaktowych.

Według przesłanych informacji opracujemy dla Państwa odpowiedni dobór urządzeń do pomieszczenia oraz kosztorys.

Napisz do nas