fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

PROMIENNIKI PODCZERWIENI

Energooszczędne ogrzewanie dla Twojego domu, mieszkania, firmy i wszelkich innych obiektów

Na czym polega ogrzewanie podczerwienią?

Nasi klienci bardzo często zastanawiają się na czym właściwie polega ogrzewanie obiektów promiennikami podczerwieni. Zasady działania promienników podczerwieni są w gruncie rzeczy bardzo proste. 

Promienniki podobnie jak Słońce, najpierw ogrzewają ściany, przedmioty oraz osoby dzięki czemu podczas przebywania w pomieszczeniu odczuwamy przyjemne uczucie ciepła. Warto także wspomnieć o zdrowotnych walorach podczerwieni, gdyż wokół tego tematu pojawia się wiele mitów, które są dalekie od prawdy. Podczerwień jest przeciwieństwem konwekcji i nie powoduje ona unoszenia się cząsteczek kurzu, brudu i pyłu dzięki czemu taki sposób ogrzewania jest idealny dla astmatyków, czy alergików. Kolejną z zalet jest to, że promieniowanie podczerwone nie wysusza powietrza więc przebywanie w pomieszczeniach ogrzewanych promiennikami ECOSUN jest znacznie przyjemniejsze!

 

wall g35ffcbfe3 1280 - Ogrzewanie domu

Jak zbudowane są promienniki produkowane przez firmę ROTAL?

Promienniki podczerwieni naszej produkcji w wersji standardowej dla domów, mieszkań oraz obiektów usługowych wykonane są ze stali zatem ich konstrukcja jest bardzo solidna. Ich powierzchnia posiada strukturę tzw. „baranka” i jest w kolorze białym z myślą o montażu na suficie. Na życzenie klienta promienniki standardowe mogą zostać przez nas wykonane w dowolnie wybranym kolorze.

Powierzchnia promieniująca promienników niskotemperaturowych nagrzewa się do ok. 110 st. C, a zatem promienniki nie stwarzają zagrożenia pożarowego oraz są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt, a ich dotknięcie nie grozi poparzeniem dzięki zastosowaniu specjalnej struktury. Produkowane przez nas promienniki podczerwieni spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa.

Jak montujemy promienniki?

Możliwości montażu promienników podczerwieni jest kilka. Pierwszym rozwiązaniem jest montaż na suficie. W tym wariancie promienniki będą praktycznie niewidoczne i doskonale sprawdzą się tutaj promienniki standardowe w kolorze białym. Bardzo często nasi klienci na sufitach swoich domów posiadają drewniane belki z niewielkimi odległościami pomiędzy nimi. W takim przypadku możemy zaproponować promienniki wąskie o szerokości 33 cm z myślą
o montażu pomiędzy belkami.

Jeżeli z jakiegoś powodu promienników nie można zamontować na suficie np. z powodu jego konstrukcji promienniki mogą zostać umieszczone na ścianach, jednak warto w tym miejscu zaznaczyć, że promienników nie umieszczamy tak jak klasycznych grzejników (pod oknami), a na wysokości wzroku lub wyżej. W montażu ściennym świetnie sprawdzą się promienniki w formie ręcznie malowanych obrazów lub nadruków, a także grzejących luster oraz promienników szklanych z nadrukiem.

Jeżeli promienników nie możemy zamontować ani na ścianach ani na suficie to idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest ich montaż w narożnikach sufitu i ściany. Promienniki wiszą wówczas wyżej, a ich promieniowanie nakierowujemy ku podłodze dzięki uzyskaniu właściwego kąta zawieszenia.

Promienniki podczerwieni muszą zostać połączone przewodowo z termostatem, który steruje ich oszczędną pracą. Usługę montażu wykonujemy na terenie całej Polski. Montaż wykonują doświadczeni oraz sprawdzeni instalatorzy, posiadający wszystkie niezbędne uprawnienia elektryczne.

save up 3451075 scaled - Ogrzewanie domu

Gdzie właściwie są te oszczędności?

Koszt eksploatacji instalacji c.o. promiennikowej jest około 30% niższy niż w przypadku instalacji konwektorowej i kotła gazowego, a możliwość tygodniowego i dobowego programowania temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie jeszcze bardziej obniża koszty.

Oszczędności pojawiają się już na etapie zakupu urządzeń! Przykładowy koszt zakupu promienników standardowych wraz z termostatami do mieszkania o powierzchni 45 m2 jest niższy niż 5000 zł brutto.

W naszej ofercie znajduje się także usługa montażu naszych urządzeń, a dla osób prywatnych możemy naliczyć niższy podatek VAT – 8%, zamiast 23%, co jest świetną okazją do zmniejszenia kosztów związanych z zakupem instalacji promiennikowej.

Promienniki podczerwieni są idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają mikroinstalacje fotowoltaiczne lub planują ich założenie. Wyprodukowany prąd można spożytkować na ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym bez ponoszenia kosztów ogrzewania, zatem koszty ponisione na zakup i montaż fotowoltaiki bardzo szybko się nam zwrócą.

DARMOWY DOBÓR URZĄDZEŃ

Wypełnij formularz zawierający informacje o obiekcie, a my dobierzemy urządzenia i przygotujemy ofertę cenową!

Wypełnij formularz