fbpx

Inwestycja

niskie koszty inwestycyjne zakupu urządzeń w porównaniu do innego tradycyjnego ogrzewania gazowego, akumulacyjnego, konwekcyjnego

 

(

eksploatacja

niskie koszty eksploatacyjne  urządzeń przy odpowiednio dobranej mocy, można znacząco ograniczyć wysokość rachunków za energię elektryczną.

oferta

bogata oferta promienniki mogą być wykonane w różnych kolorach, kształtach, szklane, w formie luster a nawet w formie obrazów ręcznie malowanych.
Firma ROTAL działa na rynku od 1983 roku. Od tego czasu zajmujemy się produkcją i montażem urządzeń energetycznych oraz wdrażaniem nowych technologii w Państwa budynkach. Wieloletnie doświadczenie, sprawdzeni fachowcy i doradztwo w zakresie skutecznego i taniego ogrzewania to wartości cechujące naszą działalność od początku jej istnienia w branży. Poznaj nasze produkty i ogrzej swój dom wygodniej i taniej.
ROTAL to producent i dostawca projektujący systemowo. EcoDOM™ energooszczędny, stworzony z myślą o ekologii, wyposażony w inteligentne i oszczędne urządzenia grzewcze jest doskonałym tego przykładem.

Jeżeli nie chcesz martwić się o koszty energii dla Twojego domu lub firmy zapoznaj się z naszą ofertą i skonsultuj ze specjalistą jej dopasowanie do Twoich potrzeb.

poznaj Rodzaje promienników

 • Promienniki standardowe

  272,00 1 124,00 
 • Promienniki szklane

  988,00 1 522,00 
 • promiennik ciepla na podczerwien ecosun rotal

  Ogrzewanie dużej kubatury

  1 115,00 1 428,00 
 • panele na podczerwień ogrzewanie podczerwienią ogrzewanie podczerwienią

  Promienniki obrazy ręcznie malowane

  1 190,00 1 900,00 
 • promiennik podczerwieni lustro producent paneli grzewczych na podczerwień rotal

  Promienniki grzejące lustra

  1 237,00 1 855,00 
 • rotal

  Promienniki szklane ze zdjęciem

  1 384,00 2 003,00 

2,5 krotnie tańsze ogrzewanie od wodno-gazowego

Ogrzewanie promiennikowe zużywa 2,5 x mniej energii od standardowego ogrzewania gazowo-wodnego. To zdecydowane oszczędności w rachunkach za ogrzewanie Twojego domu.

Niezawodne 10 lat gwarancji

Nasze panele są łatwe w montażu, proste w utrzymaniu, a jako producent udzielamy 10 lat gwarancji na urządzenia, zapewniając Tobie spokój na lata.

Akumulacja ciepła

Zasada promieniowania to przeciwieństwo konwekcji – wywiewnego ciepłego powietrza. Promienniki pracują jako akumulatory ciepła w naszych budynkach, wygrzewając wszystkie przegrody w domu.


Proste w sterowaniu

Promienniki współpracują z regulatorem temperatury dlatego są energooszczędne i bezobsługowe – pracują krótko, a po nagrzaniu pomieszczeń wyłączają się.


Z

Fotowoltaika + promienniki

to ogrzewanie domu za darmo. Dzięki bilansowaniu energii pobieranej z sieci tą wytwarzaną we własnej mikroelektrowni właściciele domów w ogóle nie płacą za ogrzewanie.


Słońce w domu

Promienniki dają przyjemne uczucie promieni słonecznych, wygrzewając przegrody w domu zupełnie jak słońce, które nagrzewa w dzień chodnik, a wieczorem gdy zajdzie, on nadal jest ciepły i oddaje ciepło do otoczenia.


Nowoczesny wygląd

Jako jedyny na świecie producent oferujemy duży wybór rodzajów i mocy promienników: to nie tylko standardowe promienniki ceramiczne, ale też promienniki w formie obrazów, grzejące lustra lub powierzchnie szklane z dowolną grafiką. Wyjątkowy design umożliwia dowolną aranżację wnętrza domu energooszczędnego lub innej przestrzeni. Dla dużej kubatury mamy zaś promienniki o dużej mocy. 


 • 30 % Tańsze ogrzewanie pobór energii promienników jest znacznie niższy od innych urządzeń   30% 30%
 • Ogrzewamy domy, siedziby firm, hale przemysłowe, kościoły, AgroEcosun 95% 95%
 • 10 lat gwarancji udzielamy na nasze urządzenia to dla Ciebie spokój i wygoda przez lata 100% 100%
 • Opracowujemy projekty łącznie z zakładami przemysłowymi szczególnie z myślą o redukcji smogu i dotacjach na nowe ogrzewanie i PV 100% 100%

Rodzaje promienników

ogrzewanie ENERGOOSZCZĘDNE dla domu, biura, sklepu

 

Podstawa radiacji : nie ogrzewamy domu (powietrza) a grzejemy dom – wszystkie przegrody i przedmioty znajdujące się w nim.

Promienniki niskotemperaturowe ECOSUN produkowane są w mocach 130W, 325W, 430W, 650W, 900W w modułach standardowych.

Są to parametry idealne do ogrzewania domu o różnej kubaturze.

Promiennik standardowy jest biały, o strukturze lekko chropowatej pokrytej kwarcem, dzięki czemu jego sprawność emitowania promieni jest znacznie większa niż przy powierzchni gładkiej.

Ze względu na to, że jesteśmy producentem promienników, wykonujemy również na zamówienie promienniki hermetyczne do pomieszczeń wilgotnych i zapylonych oraz o innych mocach i wymiarach.

Koszt eksploatacji instalacji c.o. promiennikowej jest około 30% niższy niż w przypadku instalacji konwektorowej i kotła gazowego, a możliwość tygodniowego i dobowego programowania temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie jeszcze bardziej obniża koszty.

Przy projektowaniu budynków kładzie się nacisk na jak najlepszą izolację cieplną i najlepszy sposób ogrzewania, bo ma to bezpośredni wpływ na koszty ich eksploatacji.

Według dyrektyw Unii Europejskiej od 2009 roku zapotrzebowanie na ciepło w nowych obiektach nie może przekraczać 35 W/m2.

Aby to zapewnić, budynek powinien mieć prawidłową izolację termiczną i cieplną. Pierwszą najlepiej zapewniają materiały które maja w sobie powietrze np. wełna mineralna, a drugą materiały które odbijają.

Nowym źródłem ciepła są właśnie panelowe promienniki elektryczne typu ECOSUN. Oddają one ciepło do pomieszczeń w postaci promieniowania podczerwonego o długości fali do 12 mikrometrów.

 

Podobnie jak Słońce, najpierw ogrzewają ściany, przedmioty i osoby w pomieszczeniu, a dopiero później od nich ogrzewa się powietrze.

Dlatego, aby promienie podczerwone objęły maksymalną przestrzeń ogrzewanego pomieszczenia, panele najlepiej sprawdzają się jako ogrzewanie sufitowe. Nie jest to jednak jedyny sposób na montaż.

Często stosuje się też promienniki jako ogrzewanie ścienne, a dzięki możliwości niemal dowolnego wykończenia mogą one wyglądać jak obraz lub lustro.

Dzięki temu nie tylko nie szpecą one pomieszczenia, tak jak tradycyjne kaloryfery, ale wręcz je ozdabiają.

Powierzchnia promieniująca nagrzewa się do ok. 110 st. C, a zatem promienniki nie stwarzają zagrożenia pożarowego oraz są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Ogrzewanie promiennikowe w porównaniu z tradycyjnym – konwekcyjnym zmniejsza zapotrzebowanie na energię o ok. 30%.

Jest to spowodowane tym, iż ogrzewanie konwekcyjne nagrzewa powietrze, które z wentylacją oraz wszelkimi nieszczelnościami jest tracone. Natomiast promienniki ogrzewają “molekuły twarde” czyli przegrody budowlane, meble, ludzi itp.

Wtórnie natomiast nagrzewa się powietrze. Dzięki temu odczuwalna temperatura jest wyższa od temperatury powietrza, a obniżenie temperatury to niższe koszty eksploatacyjne.

Tą prostą zasadę widać prawie przez cały rok na monitorach świetlnych umieszczonych najczęściej na wiaduktach.

 

przykładowe reazliacje

ogrzewanie ENERGOOSZCZĘDNE dla domu, biura, sklepu

Ogrzewanie na podczerwień

Montaż Promiennika

Promienniki świetnie sprawdzają się zamontowane na suficie lub ścianie.

Znaczenie ma tu wyskość pomieszczeń oraz możliwość zagospodarowania miejsca w naszym domu – nie zajmują miejsca.

Aby promienie podczerwone objęły maksymalną przestrzeń ogrzewanego pomieszczenia, panele najlepiej sprawdzają się jako ogrzewanie sufitowe. Nie jest to jednak jedyny sposób na montaż.

Często stosuje się też promienniki jako ogrzewanie ścienne, a dzięki możliwości niemal dowolnego wykończenia mogą one wyglądać jak obraz lub lustro.

Promienniki często znajdują swoje przeznaczenie w miejscu starych zdemontowanych kaloryferów i gotowych wnękach.

 

 

promiennik ecosun 650 rotal
promiennik ecosun 650 rotal

Rozmieszczenie

termoststu oraz promiennika

 

Promiennik nie powinien być zamontowany naprzeciwko okna, drzwi aby ciepło promieniowania nie było skierowane na zewnątrz pomieszczenia a  do środka pomieszczenia w celu wygrzewania wszystkich przegród w pomieszczeniu.

W dużych wysokich pomieszczeniach zalecamy stworzyć ruch ciepłych cząsteczek powietrza z pod sufitu za pomocą mieszaczy wielołopatkowych które montujemy na suficie sprowadzając ciepłe powietrze spowrotem na dół ogrzewanego pomieszczenia. Cena grzania obniży się o jakieś 30%, a temperatura podniesie się o 3 st. C.

Należy ogrzewać nie powietrze w domu, a jedynie jego twarde molekuły tzn : przegrody, przedmioty i ludzi – tak jak dzieje się to w przyrodzie gdy wschodzi słońce – szczególnie latem.

 

Do właściwej pracy promiennika należy do zakupionego panela Ecosun dobrać regulator temperatury, który dzięki łatwej możliwości ustawienia oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu wyłączy promiennik po jej osiągnięciu- nie ma dalszego poboru prądu.

Promiennik pracuje w funkcji czasu pobierając moc taką jaka jest oznaczona na promienniku np. 650 Watt na godzinę. Dobierając odpowiednie urządzenia do pomieszczenia W/m2 powinien pracować krótko aby osiągnąć oczekiwaną temperaturę w pomieszczeniu.

Regulator ,,pilnuje” temperatury w pomieszczeniu będzie włączał promiennik w celu podtrzymania ustawionej temperatury gdyby w pomieszczeniu zrobiło się chłodniej.

Promienniki w sufitach podwieszanych

Promienniki Ciepła Standardowe

Promienniki ECOSUN  325 W oraz ECOSUN 650 W mogą być wykonane w wersji przeznaczonej do montowania w kasetonowych sufitach podwieszanych typu Termatex, Rafkon, Amstrong. Mają wówczas wymiary odpowiadające jednemu elementowi sufitu kasetonowego (ECOSUN 325W) lub dwóm (ECOSUN 650W).

Zaletą takiego rozwiązania jest to, iż promienniki praktycznie są niewidoczne i nie ograniczają powierzchni ścian, które można wykorzystać do innych celów. Jest to dość istotna zaleta w sklepach, stacjach paliw, itp., gdzie towar jest wystawiany na półkach przy ścianach.

Referencje

Przez 30 lat naszej działalności firma została doceniona przez wielu klientów indywidulanych, ale i instytucje Państwowe i Gminne.

Tu przedstawiamy nasze referencje z Gminy Barczewo oraz Gminy Czarnków dla których realizowaliśmy sporo projektów od doboru urządzeń dla każdego z obiektów przez zaplanowanie miejsc montażu promienników do dostarczenia paneli Ecosun z 10-cio letnią gwarancją.

Nasza trwała współpraca trwająca przez lata mówi sama za siebie 🙂

Zadowoleni klienci

poznaj opinie o nas

Po kilku latach użytkowania promienników Waszej firmy mogę stwierdzić że był to bardzo dobry zakup. Zajmują mało miejsca są cienkie, skuteczne i bezawaryjne. Grzejący „obraz” zawieszony na kominku dodatkowo zaskakuje moich gości, bardzo polecam ten produkt.

Pozdrawiam Zbigniew Serocki

Posiadanie promienników w domu to tak jakby posiadanie swojego własnego mini słońca, dostępnego na żądanie o każdej porze dnia i nocy 🙂 Gorąco polecam promienniki z firmy Rotal.
Zastosowano było promienniki Ecosun do ogrzania domu jednorodzinnego.

Be Happy Mariusz Zawadzki

bezpłatny dobór urządzeń

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy umiejętnie doradzą oraz pomogą w wyborze najlepszego sposobu ogrzania Państwa domu i obiektów o dużej powierzchni. Przeczytaj co będzie nam do tego potrzebne.

W celu zaprojektowania najlepszego doboru urządzeń systemu grzewczego ECOSUN będziemy potrzebowali kilku informacji, takich jak:

 • typ domu i mieszkania
 • metraż pomieszczeń każdego z osobna
 • wysokość pomieszczeń
 • liczba okien, czy są nowe ?
 • czy została zrobiona termomodernizacja ścian?
 • pożądana temperatura wewnątrz

Prosimy o podanie lokalizacji obiektu oraz telefonów kontaktowych.

Według przesłanych informacji opracujemy dla Państwa odpowiedni dobór urządzeń do pomieszczenia oraz kosztorys.

Napisz do nas