OGRZEWANIE DOMU

Dofinansowanie

zakupu PROMIENNIKA PODCZERWIENI

55% Zwrotu poniesionych kosztów za promienniki

Informujemy, iż obecnie można ubiegać się o zwrot do 55% poniesionych kosztów  za zakup ogrzewania elektrycznego – promienników Ecosun  w programie MEWA.

Warto szybko z tego skorzystać.

,,Miejski program MEWA zakłada trwałą likwidację systemu ogrzewania opartego na paliwie węglowym (piece) i jego zamianę na systemy bardziej ekologiczne.

Może to być na przykład podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, na pellet lub odnawialne źródło energii.

Ci, którzy się na to zdecydują, mogą otrzymać aż 55 proc. dofinansowania na ten cel z miejskiego budżetu.

Oferta jest skierowana zarówno do indywidualnych właścicieli mieszkań i domów jednorodzinnych, jak i wspólnot mieszkaniowych, a także gminnych jednostek publicznych, firm i osób prawnych.

Dofinansowanie do zakupu Promienników w Programie Czyste Powietrze

W wielu polskich domach znajdują się przestarzałe piece i kotły, w których spalane są złej jakości paliwa. Emitują one do atmosfery niebezpieczne dla zdrowia i życia substancje (jest to tak zwana niska emisja) w wysokich stężeniach. Piece i kotły starej generacji, które nie spełniają podstawowych norm dotyczących emisji pyłu i innych szkodliwych substancji, są „trucicielami”.
Wymiana źródła ogrzewania na przyjazne środowisku, ekologiczne rozwiązanie proponowane przez program Czyste Powietrze to wybór, który się opłaca:
-> dla zdrowia, -> dla środowiska, ->pod kątem finansowym.

Dla budynków istniejących: wymiana starego pieca lub kotła na ogrzewanie panelami podczerwieni

Dla budynków nowo budowanych: dobierz ogrzewanie c.o. na podczerwień dla swojego domu możesz też wraz z innymi alternatywnymi źródłami ciepła 

Skorzystaj z dofinansowania i ogrzewaj swój dom zdrowo, bezpiecznie i ekonomicznie.

Podstawa radiacji : nie ogrzewamy domu (powietrza) a grzejemy dom – wszystkie przegrody i przedmioty znajdujące się w nim.

Promienniki niskotemperaturowe ECOSUN produkowane są w mocach 130W, 325W, 430W, 650W, 900W w modułach standardowych. Są to parametry idealne do ogrzewania domu o różnej kubaturze.

Promiennik standardowy jest biały, o strukturze lekko chropowatej pokrytej kwarcem, dzięki czemu jego sprawność emitowania promieni jest znacznie większa niż przy powierzchni gładkiej.

Ze względu na to, że jesteśmy producentem promienników, wykonujemy również na zamówienie promienniki hermetyczne do pomieszczeń wilgotnych i zapylonych oraz o innych mocach i wymiarach.

Koszt eksploatacji instalacji c.o. promiennikowej jest około 30% niższy niż w przypadku instalacji konwektorowej i kotła gazowego, a możliwość tygodniowego i dobowego programowania temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie jeszcze bardziej obniża koszty.

Przy projektowaniu budynków kładzie się nacisk na jak najlepszą izolację cieplną i najlepszy sposób ogrzewania, bo ma to bezpośredni wpływ na koszty ich eksploatacji. Wg dyrektyw Unii Europejskiej od 2009 roku zapotrzebowanie na ciepło w nowych obiektach nie może przekraczać 35 W/m2. Aby to zapewnić, budynek powinien mieć prawidłową izolację termiczną i cieplną. Pierwszą najlepiej zapewniają materiały które maja w sobie powietrze np. wełna mineralna, a drugą materiały które odbijają. Nowym źródłem ciepła są właśnie panelowe promienniki elektryczne typu ECOSUN. Oddają one ciepło do pomieszczeń w postaci promieniowania podczerwonego o długości fali do 12 mikrometrów.

 

Podobnie jak Słońce, najpierw ogrzewają ściany, przedmioty i osoby w pomieszczeniu, a dopiero później od nich ogrzewa się powietrze. Dlatego, aby promienie podczerwone objęły maksymalną przestrzeń ogrzewanego pomieszczenia, panele najlepiej sprawdzają się jako ogrzewanie sufitowe. Nie jest to jednak jedyny sposób na montaż. Często stosuje się też promienniki jako ogrzewanie ścienne, a dzięki możliwości niemal dowolnego wykończenia mogą one wyglądać jak obraz lub lustro. Dzięki temu nie tylko nie szpecą one pomieszczenia, tak jak tradycyjne kaloryfery, ale wręcz je ozdabiają.

Powierzchnia promieniująca nagrzewa się do ok. 110 st. C, a zatem promienniki nie stwarzają zagrożenia pożarowego oraz są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Ogrzewanie promiennikowe w porównaniu z tradycyjnym – konwekcyjnym zmniejsza zapotrzebowanie na energię o ok. 30%. Jest to spowodowane tym, iż ogrzewanie konwekcyjne nagrzewa powietrze, które z wentylacją oraz wszelkimi nieszczelnościami jest tracone. Natomiast promienniki ogrzewają “molekuły twarde” czyli przegrody budowlane, meble, ludzi itp. Wtórnie natomiast nagrzewa się powietrze. Dzięki temu odczuwalna temperatura jest wyższa od temperatury powietrza, a obniżenie temperatury to niższe koszty eksploatacyjne. Tą prostą zasadę widać prawie przez cały rok na monitorach świetlnych umieszczonych najczęściej na wiaduktach.

Promiennik ECOSUN do sufitów podwieszanych

Promienniki ECOSUN 325W oraz ECOSUN 650W mogą być wykonane w wersji przeznaczonej do montowania w kasetonowych sufitach podwieszanych typu Termatex, Rafkon, Amstrong. Mają wówczas wymiary odpowiadające jednemu elementowi sufitu kasetonowego (ECOSUN 325W) lub dwóm (ECOSUN 650W). Zaletą takiego rozwiązania jest to, iż promienniki praktycznie są niewidoczne i nie ograniczają powierzchni ścian, które można wykorzystać do innych celów. Jest to dość istotna zaleta w sklepach, stacjach paliw, itp., gdzie towar jest wystawiany na półkach przy ścianach.

Rodzaje promienników

ogrzewanie ENERGOOSZCZĘDNE dla domu, biura, sklepu

 

Promienniki grzejące lustra

promiennik lustro ciepłe lustro nigdy nie ZAPARUJE Panele Ecosun są energooszczędne a ich pobór energii jest zdecydowanie niższy od innych urządzeń grzewczych ponieważ Promiennik Ecosun pobierając tylko 650W ogrzewa, aż 10-15m2 pomieszczenia. Promienniki to też niskie...

czytaj dalej

Promienniki szklane ze zdjęciem

Grzejący obraz idealnie DOPASOWANY do wnętrza Panele Ecosun są energooszczędne, a ich pobór energii jest zdecydowanie niższy od innych urządzeń grzewczych ponieważ Promiennik Ecosun pobierając tylko 650W ogrzewa aż 10-15m2 pomieszczenia. Promienniki to też niskie...

czytaj dalej

Promienniki obrazy ręcznie malowane

Grzejący obraz idealnie DOPASOWANY do wnętrza Panele Ecosun są energooszczędne, a ich pobór energii jest zdecydowanie niższy od innych urządzeń grzewczych ponieważ Promiennik Ecosun pobierając tylko 650W ogrzewa aż 10-15m2 pomieszczenia. Promienniki to też niskie...

czytaj dalej

Promienniki standardowe

promienniki  nasza specjalność Twój  SUKCES Podstawową naszą działalnością jest produkcja metalowych, szklanych i ceramicznych promienników elektrycznych typu ECOSUN. Wykonujemy je według technologii amerykańskiej firmy Asteck & Bercko. Nasze promienniki są...

czytaj dalej

promienniki szklane

Promienniki szklane  wygoda i FUNKCJONALNOŚĆ Promienniki szklane to bardzo wygodne w utrzymaniu i konserwacji urządzenia grzewcze.  To również promiennik wyprodukowany zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Jego design może być dopasowany do konkretnego wnętrza wedle...

czytaj dalej

%

TAŃSZE OGRZEWANIE

Promienniki są zdecydowanie energooszczędne, ich pobór energii jest znacznie niższy od innych urządzeń grzewczych.

lat gwarancji

udzielamy na nasze urządzenia

to dla Ciebie spokój i wygoda przez lata

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

ogrzewamy domy, siedziby firm,

hale przemysłowe, kościoły, AgroEcosun

OPRACOWANYCH PROJEKTÓW

łącznie z zakładami przemysłowymi

szczególnie z myślą o redukcji smogu

Zadowoleni klienci

poznaj opinie o nas

Po kilku latach użytkowania promienników Waszej firmy mogę stwierdzić że był to bardzo dobry zakup. Zajmują mało miejsca są cienkie, skuteczne i bezawaryjne. Grzejący “obraz” zawieszony na kominku dodatkowo zaskakuje moich gości, bardzo polecam ten produkt.

Pozdrawiam Zbigniew Serocki

Posiadanie promienników w domu to tak jakby posiadanie swojego własnego mini słońca, dostępnego na żądanie o każdej porze dnia i nocy 🙂 Gorąco polecam promienniki z firmy Rotal.
Zastosowano było promienniki Ecosun do ogrzania domu jednorodzinnego.

Be Happy Mariusz Zawadzki

bezpłatny dobór urządzeń

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy umiejętnie doradzą oraz pomogą w wyborze najlepszego sposobu ogrzania Państwa domu i obiektów o dużej powierzchni. Przeczytaj co będzie nam do tego potrzebne.

W celu zaprojektowania najlepszego doboru urządzeń systemu grzewczego ECOSUN będziemy potrzebowali kilku informacji, takich jak:

 • typ domu i mieszkania
 • metraż pomieszczeń każdego z osobna
 • wysokość pomieszczeń
 • liczba okien, czy są nowe ?
 • czy została zrobiona termomodernizacja ścian?
 • pożądana temperatura wewnątrz

Prosimy o podanie lokalizacji obiektu oraz telefonów kontaktowych.

Według przesłanych informacji opracujemy dla Państwa odpowiedni dobór urządzeń do pomieszczenia oraz kosztorys.

Napisz do nas

Włożyłbym moje pieniądze w jakieś źródło mocy – w słońce, energię słoneczną. Mam nadzieję, że nie musimy czekać aż olej napędowy albo węgiel się wyczerpie zanim się za to zabierzemy

Thomas Edison

informacje

Jeżeli jesteś zainteresowany promiennikami Ecosun lub innymi rozwiązaniami grzewczymi zadzwoń lub napisz do nas.

kontakt

Wojska Polskiego 89/2 Szczecin 70-481

office@rotal.pl
0048 91 422 08 95

montaż

Oferujemy montaż na terenie całej Polski zapoznaj się z naszą zakładką promienniki informacje

 

  doradztwo

  91 422 65 87

  rotal w internecie