fbpx
Usługa montażu w cenie promiennika w województwie zachodniopomorskim

Dobór urządzeń

D o r a d z t w o

i PLANOWANIE URZĄDZEŃ nasi fachowcy zrobią to za darmo

Dobór urządzeń

 

Projektując nowy budynek lub energomodernizację budynku starego, od roku 2009 Unia Europejska zaleciła zastosowanie jakiegokolwiek źródła ciepła które ma uzupełnić wszystkie straty ciepła przez przegrody i wentylację emisją 35 W/m²  z jakiegokolwiek źródła ciepła. Musi ono zapewnić przy -20°C na zewnątrz komfort ciepła w pomieszczeniu o +20°C. Wszystko to będzie zależało na pewno najbardziej od kondycji termicznej przegród zewnętrznych budynku.

Ponieważ przy ogrzewaniu bezpośrednim eklektycznym promiennikowym dla zapewnienia światła i ciepła nie jest konieczna elektryczność z sieci o 50Hz Hz jak to jeszcze trwa od chwili wynalezienia elektryczności (około 1855 r.) stosowana też  w innych obecnie systemach grzewczych – to promienniki elektryczne mogą pracować już z wszelkich energii odnawialnych  czyli słońca, wody, wiatru.

W związku z powyższym odpowiednio konstruując obiekt i dając izolację termiczną i cieplną ścian zewnętrznych od wewnątrz oraz wyposażając obiekt w akumulatory – wymienniki gruntowe i ścienne dla tej energii z elektryczności OZE możemy sobie zapewnić całoroczny komfort cieplny łącznie z wentylacją i ciepłą wodą sanitarną. Taki dom (nie mylić z pasywnym ani oddającym elektryczność do jej krajowych dystrybutorów) stwarza sytuację, że dotychczas powszechnie stosowane źródła i urządzenia c.o. stają się alternatywnymi i spełnione zostaje prorocze życzenie Alberta Einsteina  – „…przyszłością ogrzewania będzie radiacja” oraz drugie „wynalezienie jakiegoś genialnego systemu grzewczego jest dla ludzkości ważniejsze niż odkrycie nowej planety”.

CO JEST NAM POTRZEBNE ?

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy umiejętnie doradzą oraz pomogą w wyborze najlepszego sposobu ogrzania Państwa domu i obiektów o dużej powierzchni.

Jeżeli będą Państwo chcieli zastosować powyższe rozwiązania w swoich domach to prosimy o przesłanie nam:

 • przekrojów poziomych przez każdą kondygnację (mogą być naniesione odręcznie).
 • jeżeli jest to obiekt o dużej kubaturze  prosimy o chociaż jeden przekrój pionowy

W celu zaprojektowania najlepszego doboru urządzeń systemu grzewczego ECOSUN będziemy potrzebowali również informacji, takich jak:

 • typ domu i mieszkania
 • metraż pomieszczeń każdego z osobna
 • wysokość pomieszczeń
 • liczba okien, czy są nowe ?
 • czy została zrobiona termomodernizacja ścian?
 • pożądana temperatura wewnątrz

Prosimy o podanie lokalizacji obiektu oraz telefonów kontaktowych.

Według przesłanych informacji opracujemy dla Państwa odpowiedni dobór urządzeń do pomieszczenia oraz kosztorys.

 

Krok 1

Prześlij nam krótką charakterystykę budynku, rzuty pomieszczeń oraz powierzchnią do ogrzania – są to dla nas informacje niezbędne

krok 2

Nasi inżynierowe opracują projekt ogrzewania, dobiorą urządzenia, następnie zrobimy wycenę urządzeń i prześlemy Tobie ofertę ogrzewania

krok 3

Teraz tylko  wystarczy wybrać rodzaj promiennika dla Twojego domu: standardowy, grzejący obraz, szklany,szklany ze zdjęciem czy lustro.

oszczędności

przy ODPOWIEDNIM doborze zyskujesz

Po ponad 30 latach znamy koszty eksploatacyjne i opinie o naszym systemie w budownictwie komunalnym (poniemieckim), domach jednorodzinnych, ale i w całym kraju gdzie były montowane nasze promienniki ECOSUN, na ich podstawie możemy określić koszty eksplotacyjne promienników.

Nowe budownictwo

W nowych budynkach jednorodzinnych wyposażanych przez nas, gdzie nasze ogrzewanie elektryczne, jako podstawowe ma jeszcze wsparcie ciepłem z innych źródeł takich jak: kominek, rekuperację z pompy ciepła, słońce, to te koszty przypadające na tylko elektryczne ogrzewanie są jeszcze mniejsze. W takich obiektach koszt całkowity na centralne ogrzewanie promiennikowe, ciepłą wodę użytkową, drzewo do kominka, oświetlenie, sprzęt AGD oscylują między 10 a 15 zł/m2 rocznie.

 

Stare budownictwo

Są to najczęściej budynki zabytkowe bez izolacji zewnętrznej ścian, stropów i dachu – tylko wymienione okna to np. w mieszkaniu na ostatnim piętrze 60 m2 dla trzech osób oświetlenie, sprzęt AGD i nasze ogrzewanie kosztuje zimą średnio 420 zł /miesięcznie. Gotowanie i ciepła woda jest na gazie. Latem opłaty miesięcznie za elektryczność na poziomie 120zł.

Czyli na ogrzewanie wypada 300 zł za miesiąc zimowy. 300 zł /60m2 = 5 zł /m2 miesięcznie.  Jest to koszt bezpośredniego ogrzewania z promiennika w danym pomieszczeniu. W przypadku innego ogrzewania, np. gazowego sprawność jest niższa o około 30%, gdyż np. ten gaz o danej kaloryczności spalany jest daleko w kotle, a ciepło trzeba przetransportować rurami do grzejników konwekcyjnych i dopiero od nich ogrzać powietrze, które od razu unosi się pod sufit. Gdy tymczasem ciepło w postaci promieniowania ogrzewa bezpośrednio również i z góry przegrody budowlane, meble i osoby przebywające w pomieszczeniu. Od nagrzanych przegród i przedmiotów wtórnie ogrzewa się powietrze.

,,Jak widać jest to najtańszy nowoczesny system grzewczy, w brew szkodliwej propagandzie, jaką robią publikatory krajowe i zagraniczne (pseudo–branżowe) o drogim elektrycznym ogrzewaniu.

Prawdą jest (chociaż nie zawsze), że tradycyjne ogrzewanie elektryczne np. kablowe, akumulacyjne, konwektorowe, nadmuchowe i inne ogrzewające pośrednio powietrze jest drogim systemem, ale mówimy o nowoczesnych promiennikach.”

co ma znaczenie przy ogrzewaniu ?

%

stare okna

%

ocieplony budynek

%

rodzaj budynku

%

metraż

%

wysokość pomieszczeń

%

zimna podłoga

kondycja budynku

ma znaczenie – STRATY CIEPŁA

Na pewno zastanawiacie się Państwo jak wyliczyć i dobrać moc promienników i zarazem koszt całej instalacji. C.O

Wyliczenie jest takie same jak w przy każdym innym centralnym ogrzewaniu jakiegokolwiek obiektu. Kiedy kupują Państwo dokumentację architektoniczną budynku to obowiązkiem architekta jest teoretycznie udowodnić, że będzie to obiekt ciepły ,,z dobrych materiałów nośnych i izolacyjno-termicznych”. Powinien on to wyliczyć ręcznie lub za pomocą programu komputerowego i podać ile energii z jakiegokolwiek źródła trzeba dostarczyć przy np. (-20st.C) na zewnątrz i np.(+18st.C) wewnątrz dla całego budynku lub poszczególnych pomieszczeń. Za to Państwo płacicie kupując wcale nie tanią dokumentację – chyba że kupujecie (wizję architektoniczną). Architekt dobiera wam z dużą rezerwą jedno z ogrzewań tradycyjnych z obłożeniem mocy około 100 W/m2 . Mając te średnie W/m2 mnożycie Państwo przez powierzchnię grzewczą (m2) wychodzi ilość energii (kW) dla domu które trzeba dostarczyć np. zimą dla C.O z tego źródła ciepła (kotła, pompy ciepła ,węzła, elektryczności itd. ). O ciepłej wodzie doradzamy – zadzwoń do nas lub napisz.

Znając stratę ciepła W/m2 możecie sprawdzić dla jakich materiałów izolacyjnych (w Waszym domu) zostało to oby uczciwie wyliczone i dojdziecie do wniosku, że jeżeli zwiększycie grubość izolacji lub zmienicie ją na lepszą dla ścian zewnętrznych i jako warunek podstawowy zminimalizujecie infiltrację pionową przez ocieplenie dachu (jego krokwi) do min. chociażby 30 cm i przeprowadzicie kilka tanich przeróbek to okazuje się że centralne ogrzewanie trzeba wyłączać lub samo się włączy za pomocą regulatora temperatury – czas pracy promiennika będzie krótszy.

Zamiast wydać teraz (a mamy takie sygnały) około 250 zł/m2 za instalację C.O. tradycyjną (wodną) z gazu, oleju, a co dopiero gruntowej pompy ciepła to rozglądniecie się za tańszym systemem lub kilkoma oddzielnymi jednocześnie – patrz dalej Dom Energooszczędny.

NASI KLIENCI

poznaj OPINIE o nas i dołącz do zadowolonych klientów

Po kilku latach użytkowania promienników Waszej firmy mogę stwierdzić że był to bardzo dobry zakup. Zajmują mało miejsca są cienkie, skuteczne i bezawaryjne. Grzejący „obraz” zawieszony na kominku dodatkowo zaskakuje moich gości, bardzo polecam ten produkt.
Pozdrawiam Zbigniew Serocki

Posiadanie promienników w domu to tak jakby posiadanie swojego własnego mini słońca, dostępnego na żądanie o każdej porze dnia i nocy 🙂 Gorąco polecam promienniki z firmy Rotal. Zastosowano było promienniki Ecosun do ogrzania domu jednorodzinnego.
Be Happy Mariusz Zawadzki

bezpłatny dobór urządzeń

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy umiejętnie doradzą oraz pomogą w wyborze najlepszego sposobu ogrzania Państwa domu i obiektów o dużej powierzchni. Przeczytaj co będzie nam do tego potrzebne.

W celu zaprojektowania najlepszego doboru urządzeń systemu grzewczego ECOSUN będziemy potrzebowali kilku informacji, takich jak:

 • typ domu i mieszkania
 • metraż pomieszczeń każdego z osobna
 • wysokość pomieszczeń
 • liczba okien, czy są nowe ?
 • czy została zrobiona termomodernizacja ścian?
 • pożądana temperatura wewnątrz

Prosimy o podanie lokalizacji obiektu oraz telefonów kontaktowych.

Według przesłanych informacji opracujemy dla Państwa odpowiedni dobór urządzeń do pomieszczenia oraz kosztorys.

Napisz do nas