fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl
Usługa montażu promienników na terenie całej Polski!

nasza praca

Nasza firma działa na rynku od 1986 roku, a jej założycielem jest Józef Jaszczerski, który od początku swojej działalności w branży grzewczej pasjonuje się tematyką ogrzewania oraz alternatynych źródeł ciepła. Nasz zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Kobylance koło Szczecina. Prowadzimy zarówno sprzedaż hurtową, jak i detaliczną. Nasze produkty można nabyć na miejscu w naszym biurze lub zamówić wraz z dostawą kurierem.

Od właściciela firmy

Promienniki elektryczne poznałem w 1986 roku we Francji. Produkcję promienników rozpoczęliśmy w 1992 roku na bazie technologii amerykańskiej firmy Astec z Centrum Grzewczego NASA w Albuquerque.  W swojej karierze zawodowej projektowałem także promienniki wodne, gazowe i spalinowe. Obecnie produkujemy promienniki podczerwieni, które trafiają do wielu domów, mieszkań oraz wszelkich innych obiektów w kraju i zagranicą. Zachęcam do lektury broszur Dom&Energie dotyczących tematów związanych z efektywnym ogrzewaniem oraz alternatywnymi źródłami ciepła. 

nasz zespół

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych doradców technicznych, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania, a także doradzą jakie promienniki będą najlepszym rozwiązaniem dla Państwa obiektów. Czekamy na Państwa w naszym biurze w Kobylance, a także na Państwa kontakt telefoniczny lub mailowy.

REFERENCJE

Przez 30 lat naszej działalności firma została doceniona przez wielu klientów indywidulanych, ale i instytucje Państwowe i Gminne.

Tu przedstawiamy nasze referencje z Gminy Barczewo oraz Gminy Czarnków dla których realizowaliśmy sporo projektów od doboru urządzeń dla każdego z obiektów przez zaplanowanie miejsc montażu promienników do dostarczenia paneli Ecosun z 10-cio letnią gwarancją.

Nasza trwała współpraca trwająca przez lata mówi sama za siebie 1f642 - O nas

opinia klieta - O nas
referencje rotal scaled - O nas
referencje scaled - O nas

 

ROTAL – Zakład Ogrzewania Alternatywnego

Podstawową naszą działalnością jest produkcja metalowych, szklanych i ceramicznych promienników elektrycznych typu ECOSUN. Wykonujemy je według technologii amerykańskiej firmy Asteck & Bercko i czeskiej firmy Fenix. Jako jedyny producent na świecie wykonujemy promienniki typu Ecosun o dowolnych mocach, kolorach i kształtach w zakresie 100-3600 Watt. Nasze promienniki są podstawowym elementem centralnego elektrycznego – radiacyjnego ogrzewania dla wszelkich obiektów mieszkalnych, hal produkcyjnych, szkół, szpitali, kościołów, szklarni i itp.

W 2008 r. zespół naukowców dr. inż. Petera Kosacka z Technische Universitat Kaiserslautern dla największych europejskich producentów promienników elektrycznych Fenix i Redwel udowodnił wyższość ogrzewania radiacyjnego elektrycznego c.o. nad wodnym, gazowym czy olejowym. Więcej i szerzej przeczytasz o nas w naszych biuletynach  Dom&Energie.

Jeżeli chcemy zdystansować inne państwa i nie generować kryzysów finansowych, energetycznych i bezrobocia musimy dojść do wniosku, że polityka energetyczna państwowa musi być mądra, efektywna i wówczas nakazowa. Dlatego nasze rozwiązania kierujemy przede wszystkim do organów państwowych i przedsiębiorców, którzy nie boją się prawdziwych innowacji.

Do pracy motywują nas złote myśli Alberta Einsteina, jak i wygłoszone w Business Centre Club’ie w Warszawie w 2006 roku do polskich polityków, naukowców i biznesmenów słowa Billa Gates’a – “przeznaczając na świecie pieniądze z podatków na produkcję urządzeń wytwarzających energię – zlikwiduje się bezrobocie i zapewni dobrobyt”.

Zapraszamy do współpracy, służąc szerszymi wyjaśnieniami i pomocą.

 

nasza działalność

 

Przeprowadzamy również projekty energomodernizacyjne wszelkich obiektów zaprojektowanych lub już istniejących – mieszkalnych, szkół, szpitali, biurowców, szklarni, hodowli itp.

Dobieramy dla nich izolacje termiczne i cieplne oraz proponujemy różne źródła energii, zarówno te tradycyjne jak i OZE. Są one uzupełniane naszą koncepcją i konstrukcją urządzeń do odzysku energii rozproszonej w wodzie, powietrzu i ziemi takich jak promienniki wodne, spalinowe, akumulacyjne, termokolektory słoneczne i termokolektory powietrzne z wymiennikiem gruntowym i pompą ciepła jako rekuperator mokry akumulacyjny oraz rekuperatory kanalizacyjne.

Proponujemy zamiast nieefektywnego, archaicznego i niebezpiecznego spalania gazów i olejów w kotłach kogenerację, czyli energię skojarzoną. Rozwiązania te obejmują m.in. otrzymywanie elektryczności i ciepłej wody z gazów, olejów i wody (HHO) spalanych w silnikach spalinowych – tłokowych i rotacyjnych.

Audyty energomodernizacyjne dla wszelkich obiektów wykonujemy w uproszczonej formie bezpłatnie.

Projektujemy maszyny rotacyjne, takie jak sprężarki, pompy i ekspandery wg. naszych patentów.

Wspieramy i propagujemy innowacyjne rozwiązania naszych partnerów z branż energetycznych np. uliczne lampy LED o efektywności świetlnej 150 lm z 1 W lub turbiny wiatrowe różnicowe neodymowe wolnoobrotowe.

Zapewniamy w budynkach energosamowystarczalnych z prawidłową izolacją termiczną i cieplną całoroczne ogrzewanie i wentylację za pomocą kolektorów słonecznych z wymiennikiem gruntowym ciepła oraz fotoogniwami słonecznymi połączonymi z centralnym ogrzewaniem elektrycznym bezpośrednim typu Ecosun.

Dodatkowo proponujemy system ciepłej wody sanitarnej (zimą) z odbiorem ciepła z kominka.