fbpx
Usługa montażu w cenie promiennika w województwie zachodniopomorskim

Producent promienników – poznaj naszą firmę

Poznaj nas

nasza pasja to OGRZEWANIE 

ROTAL to producent promienników elektrycznych – energooszczędnych i ekologicznych systemów grzewczych. Propozycje naszej firmy, założonej w 1983 roku, poparte są wieloletnim doświadczeniem w branży grzewczej – w myśl powiedzenia “practice makes perfect”. Od 1992 roku kierujemy się również dwiema złotymi myślami światowego autorytetu, Alberta Einsteina :

 “przyszłością ogrzewania będzie radiacja 

oraz

wynalezienie jakiegoś genialnego systemu grzewczego jest dla ludzkości ważniejsze niż odkrycie nowej planety .

 

ROTAL  to producent i dostawca, a także projektant kompleksowych systemów dla budynków o obniżonych kosztach energetycznych. EcoDOM™  to niezależne energetycznie mieszkanie, które stworzone jest z myślą o ekologii oraz wyposażone w inteligentne i oszczędne urządzenia grzewcze. To doskonały przykład naszej działalności, który wykorzystuje ogrzewanie elektryczne typu Ecosun, c.w.u., wentylację w połączeniu z alternatywnymi źródłami energii. Urządzenia znajdujące się w katalogu firmy ROTAL słyną ze staranności i dokładności z jakimi są wykonane przez nas i naszych partnerów.  Profesjonalizm zdobyty przez ponad 35 lat pracy pozwala nam na produkcję urządzeń bezobsługowych i praktycznie bezserwisowych, a przede wszystkim – wyjątkowo bezpiecznych. Nasza oferta jest gwarancją komfortu, niezawodności i Państwa satysfakcji

Energia odnawialna

Nasza pasja to ogrzewanie, które jest najtańszym ze znanych powszechnie c.o. na świecie. W eksploatacji zużywa 2,8 razy mniej energii od ogrzewania gazowego-wodnego (a co dopiero węglowego). Dzięki temu jest to rozwiązanie niezwykle oszczędne, a przy tym ekologiczne. Wykorzystując jednocześnie urządzenia energii odnawialnej, można uzyskać jeszcze większe oszczędności w zakresie wydatków na ogrzewanie.

Proponowane przez nas urządzenia idealnie nadają się do współpracy z OZE – prosty i oszczędny system pozwala do maksimum wykorzystać energię odnawialną poprzez mały pobór prądu oraz możliwość jego magazynowania przez cały rok.

 

ROTAL – Zakład Ogrzewania Alternatywnego

Podstawową naszą działalnością jest produkcja metalowych, szklanych i ceramicznych promienników elektrycznych typu ECOSUN. Wykonujemy je według technologii amerykańskiej firmy Asteck & Bercko i czeskiej firmy Fenix. Jako jedyny producent na świecie wykonujemy promienniki typu Ecosun o dowolnych mocach, kolorach i kształtach w zakresie 100-3600 Watt. Nasze promienniki są podstawowym elementem centralnego elektrycznego – radiacyjnego ogrzewania dla wszelkich obiektów mieszkalnych, hal produkcyjnych, szkół, szpitali, kościołów, szklarni i itp.

W 2008 r. zespół naukowców dr. inż. Petera Kosacka z Technische Universitat Kaiserslautern dla największych europejskich producentów promienników elektrycznych Fenix i Redwel udowodnił wyższość ogrzewania radiacyjnego elektrycznego c.o. nad wodnym, gazowym czy olejowym. Więcej i szerzej przeczytasz o nas w naszych biuletynach  Dom&Energie.

Jeżeli chcemy zdystansować inne państwa i nie generować kryzysów finansowych, energetycznych i bezrobocia musimy dojść do wniosku, że polityka energetyczna państwowa musi być mądra, efektywna i wówczas nakazowa. Dlatego nasze rozwiązania kierujemy przede wszystkim do organów państwowych i przedsiębiorców, którzy nie boją się prawdziwych innowacji.

Do pracy motywują nas złote myśli Alberta Einsteina, jak i wygłoszone w Business Centre Club’ie w Warszawie w 2006 roku do polskich polityków, naukowców i biznesmenów słowa Billa Gates’a – “przeznaczając na świecie pieniądze z podatków na produkcję urządzeń wytwarzających energię – zlikwiduje się bezrobocie i zapewni dobrobyt”.

Zapraszamy do współpracy, służąc szerszymi wyjaśnieniami i pomocą.

 

 

panele elektryczne na podczerwień grzejnik infrared

nasza działalność

Przeprowadzamy również projekty energomodernizacyjne wszelkich obiektów zaprojektowanych lub już istniejących – mieszkalnych, szkół, szpitali, biurowców, szklarni, hodowli itp.

Dobieramy dla nich izolacje termiczne i cieplne oraz proponujemy różne źródła energii, zarówno te tradycyjne jak i OZE. Są one uzupełniane naszą koncepcją i konstrukcją urządzeń do odzysku energii rozproszonej w wodzie, powietrzu i ziemi takich jak promienniki wodne, spalinowe, akumulacyjne, termokolektory słoneczne i termokolektory powietrzne z wymiennikiem gruntowym i pompą ciepła jako rekuperator mokry akumulacyjny oraz rekuperatory kanalizacyjne.

Proponujemy zamiast nieefektywnego, archaicznego i niebezpiecznego spalania gazów i olejów w kotłach kogenerację, czyli energię skojarzoną. Rozwiązania te obejmują m.in. otrzymywanie elektryczności i ciepłej wody z gazów, olejów i wody (HHO) spalanych w silnikach spalinowych – tłokowych i rotacyjnych.

Audyty energomodernizacyjne dla wszelkich obiektów wykonujemy w uproszczonej formie bezpłatnie.

Projektujemy maszyny rotacyjne, takie jak sprężarki, pompy i ekspandery wg. naszych patentów.

Wspieramy i propagujemy innowacyjne rozwiązania naszych partnerów z branż energetycznych np. uliczne lampy LED o efektywności świetlnej 150 lm z 1 W lub turbiny wiatrowe różnicowe neodymowe wolnoobrotowe.

Zapewniamy w budynkach energosamowystarczalnych z prawidłową izolacją termiczną i cieplną całoroczne ogrzewanie i wentylację za pomocą kolektorów słonecznych z wymiennikiem gruntowym ciepła oraz fotoogniwami słonecznymi połączonymi z centralnym ogrzewaniem elektrycznym bezpośrednim typu Ecosun.

Dodatkowo proponujemy system ciepłej wody sanitarnej (zimą) z odbiorem ciepła z kominka.

Referencje

Przez 30 lat naszej działalności firma została doceniona przez wielu klientów indywidulanych, ale i instytucje Państwowe i Gminne.

Tu przedstawiamy nasze referencje z Gminy Barczewo oraz Gminy Czarnków dla których realizowaliśmy sporo projektów od doboru urządzeń dla każdego z obiektów przez zaplanowanie miejsc montażu promienników do dostarczenia paneli Ecosun z 10-cio letnią gwarancją.

Nasza trwała współpraca trwająca przez lata mówi sama za siebie 🙂

Nasz zespół

jesteśmy tu dla CIEBIE 

W 1983 r. inż. mgr Józef Jaszczerski założył firmę Rotal Zakład Ogrzewania Alternatywnego  otrzymawszy technologię z centrum grzewczego w USA w  Albuquerque New Mexico. Oznacza to, że nasza firma od ponad 35 lat jest związana z branżą grzewczą. Jako pierwszy producent Promienników Ecosun  staramy się  łączyć doświadczenie z nowoczesnym podejściem do prowadzonych projektów.

 

Doświadczenie oraz wiedza zespołu zdobyta podczas udziału w realizacji licznych projektów ogrzewania jest wykładnią zakresu i jakości naszych usług.

Wysokie kompetencje oraz kompletność wiedzy konsultantów zajmujących się doradztwem, planowaniem, doborem urządzeń gwarantuje bezpieczeństwo i minimalizowanie problemów w momencie instalacji ogrzewania.

Potencjał ROTAL to przede wszystkim zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów – praktyków z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.  Zatrudniamy osoby z wykształceniem ścisłym (inżynieria środowiska, ekonomia, zarządzanie), a także z kierunków humanistycznych. Taka różnorodność specjalizacji i struktura zatrudnienia w firmie gwarantują swobodne rozwiązywanie problemów, zarówno w obszarze nowoczesnych technologii grzewczych, jak i problemów merytorycznych Klientów.

Biuro

Biuro

Kontakt z klientem

Czekamy na twoje pytania, przedstawimy Tobie ofertę ogrzewania, zrobimy wycenę urządzeń, koordynujemy twoje zamówienia.

inżynierowe

inżynierowe

Opracowanie projektów

Nasi inżynierowe opracowują duże projekty ogrzewania, dobierają urządzenia, projektują promienniki specjalnego przeznaczenia.

produkcja

produkcja

Prcownicy produkcji

Zespół zgranych pracowników z dużym zaangażowaniem i starannością wytwarza promienniki oraz inne urządzenia grzewcze.

„wynalezienie jakiegoś genialnego systemu grzewczego jest dla ludzkości ważniejsze niż odkrycie nowej planety”

Albert Einstein