fbpx

Producent promienników – poznaj naszą firmę

Poznaj nas

nasza pasja to OGRZEWANIE 

ROTAL to producent promienników elektrycznych – energooszczędnych i ekologicznych systemów grzewczych. Propozycje naszej firmy, założonej w 1983 roku, poparte są wieloletnim doświadczeniem w branży grzewczej – w myśl powiedzenia “practice makes perfect”. Od 1992 roku kierujemy się również dwiema złotymi myślami światowego autorytetu, Alberta Einsteina :

 “przyszłością ogrzewania będzie radiacja 

oraz

wynalezienie jakiegoś genialnego systemu grzewczego jest dla ludzkości ważniejsze niż odkrycie nowej planety .

 

ROTAL  to producent i dostawca, a także projektant kompleksowych systemów dla budynków o obniżonych kosztach energetycznych. EcoDOM™  to niezależne energetycznie mieszkanie, które stworzone jest z myślą o ekologii oraz wyposażone w inteligentne i oszczędne urządzenia grzewcze. To doskonały przykład naszej działalności, który wykorzystuje ogrzewanie elektryczne typu Ecosun, c.w.u., wentylację w połączeniu z alternatywnymi źródłami energii. Urządzenia znajdujące się w katalogu firmy ROTAL słyną ze staranności i dokładności z jakimi są wykonane przez nas i naszych partnerów.  Profesjonalizm zdobyty przez ponad 35 lat pracy pozwala nam na produkcję urządzeń bezobsługowych i praktycznie bezserwisowych, a przede wszystkim – wyjątkowo bezpiecznych. Nasza oferta jest gwarancją komfortu, niezawodności i Państwa satysfakcji

Energia odnawialna

Nasza pasja to ogrzewanie, które jest najtańszym ze znanych powszechnie c.o. na świecie. W eksploatacji zużywa 2,8 razy mniej energii od ogrzewania gazowego-wodnego (a co dopiero węglowego). Dzięki temu jest to rozwiązanie niezwykle oszczędne, a przy tym ekologiczne. Wykorzystując jednocześnie urządzenia energii odnawialnej, można uzyskać jeszcze większe oszczędności w zakresie wydatków na ogrzewanie.

Proponowane przez nas urządzenia idealnie nadają się do współpracy z OZE – prosty i oszczędny system pozwala do maksimum wykorzystać energię odnawialną poprzez mały pobór prądu oraz możliwość jego magazynowania przez cały rok.

protect 450596 1920 - O nas

 

ROTAL – Zakład Ogrzewania Alternatywnego

Podstawową naszą działalnością jest produkcja metalowych, szklanych i ceramicznych promienników elektrycznych typu ECOSUN. Wykonujemy je według technologii amerykańskiej firmy Asteck & Bercko i czeskiej firmy Fenix. Jako jedyny producent na świecie wykonujemy promienniki typu Ecosun o dowolnych mocach, kolorach i kształtach w zakresie 100-3600 Watt. Nasze promienniki są podstawowym elementem centralnego elektrycznego – radiacyjnego ogrzewania dla wszelkich obiektów mieszkalnych, hal produkcyjnych, szkół, szpitali, kościołów, szklarni i itp.

W 2008 r. zespół naukowców dr. inż. Petera Kosacka z Technische Universitat Kaiserslautern dla największych europejskich producentów promienników elektrycznych Fenix i Redwel udowodnił wyższość ogrzewania radiacyjnego elektrycznego c.o. nad wodnym, gazowym czy olejowym. Więcej i szerzej przeczytasz o nas w naszych biuletynach  Dom&Energie.

Jeżeli chcemy zdystansować inne państwa i nie generować kryzysów finansowych, energetycznych i bezrobocia musimy dojść do wniosku, że polityka energetyczna państwowa musi być mądra, efektywna i wówczas nakazowa. Dlatego nasze rozwiązania kierujemy przede wszystkim do organów państwowych i przedsiębiorców, którzy nie boją się prawdziwych innowacji.

Do pracy motywują nas złote myśli Alberta Einsteina, jak i wygłoszone w Business Centre Club’ie w Warszawie w 2006 roku do polskich polityków, naukowców i biznesmenów słowa Billa Gates’a – “przeznaczając na świecie pieniądze z podatków na produkcję urządzeń wytwarzających energię – zlikwiduje się bezrobocie i zapewni dobrobyt”.

Zapraszamy do współpracy, służąc szerszymi wyjaśnieniami i pomocą.

nasza działalność

Przeprowadzamy również projekty energomodernizacyjne wszelkich obiektów zaprojektowanych lub już istniejących – mieszkalnych, szkół, szpitali, biurowców, szklarni, hodowli itp.

Dobieramy dla nich izolacje termiczne i cieplne oraz proponujemy różne źródła energii, zarówno te tradycyjne jak i OZE. Są one uzupełniane naszą koncepcją i konstrukcją urządzeń do odzysku energii rozproszonej w wodzie, powietrzu i ziemi takich jak promienniki wodne, spalinowe, akumulacyjne, termokolektory słoneczne i termokolektory powietrzne z wymiennikiem gruntowym i pompą ciepła jako rekuperator mokry akumulacyjny oraz rekuperatory kanalizacyjne.

Proponujemy zamiast nieefektywnego, archaicznego i niebezpiecznego spalania gazów i olejów w kotłach kogenerację, czyli energię skojarzoną. Rozwiązania te obejmują m.in. otrzymywanie elektryczności i ciepłej wody z gazów, olejów i wody (HHO) spalanych w silnikach spalinowych – tłokowych i rotacyjnych.

Audyty energomodernizacyjne dla wszelkich obiektów wykonujemy w uproszczonej formie bezpłatnie.

Projektujemy maszyny rotacyjne, takie jak sprężarki, pompy i ekspandery wg. naszych patentów.

Wspieramy i propagujemy innowacyjne rozwiązania naszych partnerów z branż energetycznych np. uliczne lampy LED o efektywności świetlnej 150 lm z 1 W lub turbiny wiatrowe różnicowe neodymowe wolnoobrotowe.

Zapewniamy w budynkach energosamowystarczalnych z prawidłową izolacją termiczną i cieplną całoroczne ogrzewanie i wentylację za pomocą kolektorów słonecznych z wymiennikiem gruntowym ciepła oraz fotoogniwami słonecznymi połączonymi z centralnym ogrzewaniem elektrycznym bezpośrednim typu Ecosun.

Dodatkowo proponujemy system ciepłej wody sanitarnej (zimą) z odbiorem ciepła z kominka.

Nasz zespół

jesteśmy tu dla CIEBIE 

W 1983 r. inż. mgr Józef Jaszczerski założył firmę Rotal Zakład Ogrzewania Alternatywnego  otrzymawszy technologię z centrum grzewczego w USA w  Albuquerque New Mexico. Oznacza to, że nasza firma od ponad 35 lat jest związana z branżą grzewczą. Jako pierwszy producent Promienników Ecosun  staramy się  łączyć doświadczenie z nowoczesnym podejściem do prowadzonych projektów.

 

Doświadczenie oraz wiedza zespołu zdobyta podczas udziału w realizacji licznych projektów ogrzewania jest wykładnią zakresu i jakości naszych usług.

Wysokie kompetencje oraz kompletność wiedzy konsultantów zajmujących się doradztwem, planowaniem, doborem urządzeń gwarantuje bezpieczeństwo i minimalizowanie problemów w momencie instalacji ogrzewania.

Potencjał ROTAL to przede wszystkim zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów – praktyków z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.  Zatrudniamy osoby z wykształceniem ścisłym (inżynieria środowiska, ekonomia, zarządzanie), a także z kierunków humanistycznych. Taka różnorodność specjalizacji i struktura zatrudnienia w firmie gwarantują swobodne rozwiązywanie problemów, zarówno w obszarze nowoczesnych technologii grzewczych, jak i problemów merytorycznych Klientów.

business 3560924 1920 - O nas

Biuro

Kontakt z klientem

Czekamy na twoje pytania, przedstawimy Tobie ofertę ogrzewania, zrobimy wycenę urządzeń, koordynujemy twoje zamówienia.

man 597178 1920 - O nas

inżynierowe

Opracowanie projektów

Nasi inżynierowe opracowują duże projekty ogrzewania, dobierają urządzenia, projektują promienniki specjalnego przeznaczenia.

tube bender 2819137 1920 - O nas

produkcja

Prcownicy produkcji

Zespół zgranych pracowników z dużym zaangażowaniem i starannością wytwarza promienniki oraz inne urządzenia grzewcze.

“wynalezienie jakiegoś genialnego systemu grzewczego jest dla ludzkości ważniejsze niż odkrycie nowej planety”

Albert Einstein