fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

OGRZEWANIE OBIEKTÓW HODOWLANYCH

Tanie i nowoczesne rozwiązania dla rolnictwa!

Hodowla roślin i zwierząt

Ogrzewanie obiektów hodowlanych zajmujących się produkcją roślinną za pomocą promienników podczerwieni może hamować rożnego typu choroby liści, a przede wszystkim choroby botrytis. Najlepszym układem ogrzewania szklarni, tuneli i palmiarni jest ogrzewanie promiennikowe i współpracujące z nim ogrzewanie podłogowe (liście ogrzewane są przez promienniki, a korzenie przez podłogę). Nasza firma posiada w sprzedaży potrzebne do tego celu folie grafitowe produkcji angielskiej (grafit ma bardzo dobre własnościowi grzewcze). Elementy ogrzewania promiennikowego muszą być zainstalowane w ten sposób, aby uzyskać równomierne obciążenie intensywności grzania.

Ogrzewanie promiennikowe jest stosowane na szeroką skalę np. w Szwecji. Główną zaletą tego systemu jest uzyskanie ciepła w postaci promieniowania, co umożliwia obniżenie temperatury powietrza w szklarni bez ryzyka obniżenia temperatury liści. Ogrzewanie promiennikowe jest używane w celu podniesienia temperatury przy dużej wilgotności powietrza i jednocześnie niskiej temperaturze ścian oraz sufitu. Ten sposób ogrzewania obiektów hodowlanych pozwala na pełną elastyczność pracy urządzeń (szybkie dostosowywanie się do zmieniających się zewnętrznych warunków klimatycznych), co daje dodatkowe oszczędności energii.

Promieniowanie podczerwone ogrzewa młode zwierzęta i wspiera ich właściwy rozwój. Ciepło emitowane przez promienniki sprawia, że nasileniu ulegają procesy biochemiczne oraz biologiczne, a także przyspiesza przemiana materii zwierząt. Z kolei zmniejsza się zapotrzebowanie na pokarm i witaminy. 

orangery 1214367 01 - AgroEcosun
greenhouse 3247271 1280 - AgroEcosun
greenhouse 2096497 1920 - AgroEcosun

Zalety promienników w hodowli roślin i zwierząt

  • system zapewnia równomierny i szeroki rozdział ciepła,
  • promieniowanie obniża śmiertelność, zwiększa odporność na choroby i obniża stres,
  • warunki środowiska stają się bezpieczniejsze, zdrowsze i czystsze,
  • promienniki są solidne, nie wymagają konserwacji i obsługi, a także są bezpieczne – nie powodują iskrzenia i nie zwiększają lub nie zakłócają programu wentylacji,
  • promienniki zapewniają oszczędność energii, a system bezpośrednio grzeje Twoje zwierzęta,
  • promienniki nie posiadają ruchomych części i są łatwe w montażu,
  • promienniki mogą pracować na dwa sposoby:  można je zastosować tylko w wyznaczonej strefie jako tzw. ,,kwoki” lub w systemie centralnego ogrzewania całego obiektu.
nowy 4 - AgroEcosun
nowy 1 - AgroEcosun
stable 2020481 1920 - AgroEcosun

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Chętnie przybliżymy Państwu zasady działania naszych urządzeń i doradzimy, które z rozwiązań będzie najlepsze dla danego typu działalności.

Za pomocą promiennika Ecosun 130W ogrzewam moje terrarium z wężem. Promiennik sterowany jest regulatorem temperatury dzięki czemu nagrzewa terrarium do odpowiedniej temperatury – to bardzo ważne bo nigdy się ani nie wychłodzi ani nie przegrzeje.

Karol Szumiński