fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

Dom w Podkowie Leśnej

Projekt

 ogrzewanie DOMU 

Jest to dom jednorodzinny dwukondygnacyjny o powierzchni mieszkalnej 180 m² z dachem dwuspadowym pokryty dachówką. Izolacja termiczna jest tylko na przegrodach zewnętrznych (ściany i podłoga) – dach od wewnątrz. Brak izolacji cieplnej na przegrodach zewnętrznych od wewnątrz.

 

Domy Samowystarczalne Energetycznie z własnym niezależnym ujęciem wody, źródłami energii elektrycznych i ciepłej wody z różnych źródeł

Publikacje Fundacji Dom&Energie  nr 7

Strona. 4 – 5

Ogrzewaniem centralnym podstawowym jest elektryczne bezpośrednie (promiennikowe) typu ECOSUN o łącznym obłożeniu cieplnym 54 W/m². 

Alternatywą na wypadek braku elektryczności jest kominek z wkładem stalowym firmy KOMBET- Koszalin (typ Wiedeń II) z płaszczem powietrznym o mocy grzewczej 18 kW z przewodem spalinowym stalowym w obudowie zewnętrznej „komina” Schindla (bez wełny izolacyjno–ocieplającej na długości od parteru do przejścia przez poszycie dachowe). Obudowa kasety na parterze (akumulacyjna ceglana) szczelna z czopuchem zewnętrznym – z metalowym promieniującym bez wypływu ciepłego powietrza do pokoju kominkowego Rozpływ ciepłego powietrza z przestrzeni kominkowej i komina odbywa się turbinką z poddasza (nad jętkami) do wszystkich pomieszczeń na I piętrze i parterze.

{

Zainstalowano:

rozwiązanie wielowariantowe problemu energetycznego budynku tj. c.o. i c.w.u. i wentylacji.

  1. Montaż kominka wraz z naszym  kominem

  2. Montaż pompy ciepła powietrze–woda jako rekuperatora mokrego.

  3. Montaż zasobnika C.W.U. o pojemności 300 l

  4. Dobór i montaż urządzeń C.O. bezpośredniego typu ECOSUN

 

– Dom jednorodzinny | Projekt i realizacja ogrzewania ROTAL

ROTAL Ogrzewanie Alternatywne

 dla CIEPŁEGO domu

Ciepłą wodę sanitarną inwestor ma z kominka (ze spirali miedzianej) na rurze spalinowej – zimą, a latem dodatkowo wsparte jest dwoma termokolektorami słonecznymi pracującym w układzie grawitacyjnym (bez wspomagania elektrycznego) oraz cały rok jeszcze pompą ciepła powietrze-woda, która zarazem jest rekuperatorem z całego zużytego powietrza bytowania i wymiennikiem gruntowym, który będzie podłączony do kolektorów słonecznych powietrznych. Pompa ciepła oprócz rekuperacji (mokrej) spełnia funkcję wentylacji mechanicznej i zarazem klimatyzacji.

 

Ciepła woda sanitarna z tych wszystkich źródeł jest magazynowana tylko w stającym 300 litrowym zbiorniku ciśnieniowym, z tylko dwoma spiralami (jedna dla pompy ciepła a druga dla glikolu  kominka i termokolektorów słonecznych wodnych). Koszt całej inwestycji (urządzenia plus robocizna) to około 30,000 zł netto koszt średni dla 180 m² powierzchni domu 167 zł/m².

Proszę porównać ile płaci się w całej UE i naszym kraju za jedno  tradycyjne ogrzewanie wodno-gazowe – a u nas w tym wypadku dwa oddzielne C. O. i cztery źródła dla C.W.U.

DSC00546 - Dom w Podkowie Leśnej
DSC00591 - Dom w Podkowie Leśnej
DSC00556 - Dom w Podkowie Leśnej
DSC00550 - Dom w Podkowie Leśnej
16765bc8bcd23d9e7991c2b5cc70f606 1 - Dom w Podkowie Leśnej
DSC00536 - Dom w Podkowie Leśnej
DSC00562 - Dom w Podkowie Leśnej
DSC00584 2 - Dom w Podkowie Leśnej
DSC00557 - Dom w Podkowie Leśnej
DSC00589 - Dom w Podkowie Leśnej
DSC00561 - Dom w Podkowie Leśnej
DSC00555 - Dom w Podkowie Leśnej
{

dom toskański

projekt domu „toskańskiego” pod Warszawą z przeszkleniem szedowym centralnym przez wszystkie kondygnacje. Zaletą dwuspadowych i szedowych pasm świetlnych jest niski ciężar własny, duża odporność na uderzenia gradu i doskonałe właściwości izolacyjne.

ulotka fundacja dom energie 2018 - Dom w Podkowie Leśnej