Dom w Podkowie Leśnej

Projekt

 ogrzewanie DOMU 

Jest to dom jednorodzinny dwukondygnacyjny o powierzchni mieszkalnej 180 m² z dachem dwuspadowym pokryty dachówką. Izolacja termiczna jest tylko na przegrodach zewnętrznych (ściany i podłoga) – dach od wewnątrz. Brak izolacji cieplnej na przegrodach zewnętrznych od wewnątrz.

 

Domy Samowystarczalne Energetycznie z własnym niezależnym ujęciem wody, źródłami energii elektrycznych i ciepłej wody z różnych źródeł

Publikacje Fundacji Dom&Energie  nr 7

Strona. 4 – 5

Ogrzewaniem centralnym podstawowym jest elektryczne bezpośrednie (promiennikowe) typu ECOSUN o łącznym obłożeniu cieplnym 54 W/m². 

Alternatywą na wypadek braku elektryczności jest kominek z wkładem stalowym firmy KOMBET- Koszalin (typ Wiedeń II) z płaszczem powietrznym o mocy grzewczej 18 kW z przewodem spalinowym stalowym w obudowie zewnętrznej „komina” Schindla (bez wełny izolacyjno–ocieplającej na długości od parteru do przejścia przez poszycie dachowe). Obudowa kasety na parterze (akumulacyjna ceglana) szczelna z czopuchem zewnętrznym – z metalowym promieniującym bez wypływu ciepłego powietrza do pokoju kominkowego Rozpływ ciepłego powietrza z przestrzeni kominkowej i komina odbywa się turbinką z poddasza (nad jętkami) do wszystkich pomieszczeń na I piętrze i parterze.

{

Zainstalowano:

rozwiązanie wielowariantowe problemu energetycznego budynku tj. c.o. i c.w.u. i wentylacji.

  1. Montaż kominka wraz z naszym  kominem
  2. Montaż pompy ciepła powietrze–woda jako rekuperatora mokrego.
  3. Montaż zasobnika C.W.U. o pojemności 300 l
  4. Dobór i montaż urządzeń C.O. bezpośredniego typu ECOSUN

 

– Dom jednorodzinny | Projekt i realizacja ogrzewania ROTAL

Alternatywa

 dla CIEPŁEGO domu

Ciepłą wodę sanitarną inwestor ma z kominka (ze spirali miedzianej) na rurze spalinowej – zimą, a latem dodatkowo wsparte jest dwoma termokolektorami słonecznymi pracującym w układzie grawitacyjnym (bez wspomagania elektrycznego) oraz cały rok jeszcze pompą ciepła powietrze-woda, która zarazem jest rekuperatorem z całego zużytego powietrza bytowania i wymiennikiem gruntowym, który będzie podłączony do kolektorów słonecznych powietrznych. Pompa ciepła oprócz rekuperacji (mokrej) spełnia funkcję wentylacji mechanicznej i zarazem klimatyzacji.

 

Ciepła woda sanitarna z tych wszystkich źródeł jest magazynowana tylko w stającym 300 litrowym zbiorniku ciśnieniowym, z tylko dwoma spiralami (jedna dla pompy ciepła a druga dla glikolu  kominka i termokolektorów słonecznych wodnych). Koszt całej inwestycji (urządzenia plus robocizna) to około 30,000 zł netto koszt średni dla 180 m² powierzchni domu 167 zł/m².

Proszę porównać ile płaci się w całej UE i naszym kraju za jedno  tradycyjne ogrzewanie wodno-gazowe – a u nas w tym wypadku dwa oddzielne C. O. i cztery źródła dla C.W.U.

tanie ogrzewanie elektryczne
tanie ogrzewanie elektryczne
tanie ogrzewanie elektryczne
tanie ogrzewanie elektryczne
tanie ogrzewanie elektryczne
tanie ogrzewanie elektryczne
tanie ogrzewanie elektryczne
tanie ogrzewanie elektryczne
tanie ogrzewanie elektryczne
tanie ogrzewanie elektryczne
tanie ogrzewanie elektryczne
tanie ogrzewanie elektryczne
{

dom toskański

projekt domu „toskańskiego” pod Warszawą z przeszkleniem szedowym centralnym przez wszystkie kondygnacje. Zaletą dwuspadowych i szedowych pasm świetlnych jest niski ciężar własny, duża odporność na uderzenia gradu i doskonałe właściwości izolacyjne.

– Paul James | Designer
tanie ogrzewanie elektryczne