fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

Dom w Kobylance

 Projekt

 dom DREWNIANY 

Budynek jednorodzinny konstrukcji drewnianej o powierzchni mieszkalnej 154,60m².

 Domy Samowystarczalne Energetycznie z własnym niezależnym ujęciem wody, źródłami energii elektrycznych i ciepłej wody z różnych źródełPublikacje Fundacji Dom&Energie  nr 7

Strona. 4 – 5

 

  1. Centralne ogrzewanie podstawowe to bezpośrednie promiennikowe elektryczne typu ECOSUN o mocy 8,5kW ² co daje obłożenie cieplne o mocy 55W/m².
  2. Alternatywne na wypadek braku elektryczności – kominek z kasetą stalową firmy KOMBET o mocy 18kW z płaszczem powietrznym i obudową ceglaną i czopuchem stalowym promieniującym (bez wypływu powietrza do pokoju kominkowego).

 

{

Zainstalowano:

rozwiązanie wielowariantowe problemu energetycznego budynku tj. c.o. i c.w.u. i wentylacji.

  1. Montaż kominka wraz z naszym  kominem

  2. Montaż kolektorów słonecznych w układzie grawitacyjnym

  3. Montaż pompy ciepła powietrze–woda jako rekuperatora mokrego.

  4. Montaż zasobnika C.W.U. o pojemności 300 l

  5. Dobór i montaż urządzeń C.O. bezpośredniego typu ECOSUN

 

– Dom drewniany| dobór urządzeń dla ogrzewania ROTAL

Alternatywa

 dla CIEPŁEGO domu

Komin z płaszczem powietrznym typu Schindel bez izolacji termicznej wełną. Rozpływ ciepłego powietrza zimą i chłodnego latem z poddasza za pomocą turbinki do pomieszczeń parteru i piętra. Pobór powietrza wstępnie podgrzanego cały rok z wymiennika gruntowego (i w przyszłości też kolektorów słonecznych powietrznych). Powietrze to wypływa pod kasetę i dogrzewa się kominkiem i kominem i dalej z nad jątek turbinką wypływa do systemu rur pod podłogą pokoju kominkowego i miesza się ze świeżym powietrzem z dworu (tego z wspomnianego wymiennika gruntowego). Wzorowane to jest na ogrzewaniu zamku w Malborku i w części systemu Legalet.

C.W.U. z wymiennika stojącego z podwójną spiralą na strychu. Podaż ciepła od rury spalinowej kominka, elektryczności (grzałka) oraz odbywa się przez spiralę z sieci dwóch kolektorów wodnych słonecznych w układzie grawitacyjnym (bez wsparcia elektrycznego) oraz z pompy ciepła powietrze-woda która jednocześnie zapewnia wentylację mechaniczną i rekuperację „mokrą”. Porównując do rekuperatorów będących od kilku lat w handlu zapewniamy magazynowanie ciepła do wody „na zaś” i stąd nazwa jego rekuperatorem mokrym. 

Koszt naszych urządzeń i robocizny 36,000 netto co daje około  228 zł/m².

kuchnia 01 - Dom w Kobylance
korytarz ogrzewany promiennikami - Dom w Kobylance
DSC00536 - Dom w Kobylance
greenhouse 1517116 1920 - Dom w Kobylance
40d893827b493ce3f1ca761c3e270679 - Dom w Kobylance
temp home 01 - Dom w Kobylance
{

tylko rotal umie tak ogrzewać

Jest to też jeden z przykładów, gdzie inwestor po ośmiu latach zwrócił się do nas z prośbą o odkupienie promienników eklektycznych typu ECOSUN z pomieszczeń parterowych które nigdy się nie załączyły, gdyż izolacja i źródła alternatywne były wystarczające.

– dom kobylanka | ogrzewanie alternatywne

schemat domu

ECODom niezależne energetycznie siedlisko mieszkaniowe

ulotka fundacja dom energie 2018 - Dom w Kobylance