fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

W ostatnim czasie coraz większą popularnością wśród konsumentów cieszy się ogrzewanie pomieszczeń za pomocą promienników na podczerwień. Urządzenia te wykorzystują energię elektryczną oraz specjalny panel, za pomocą którego emitowane jest promieniowanie. To właśnie ono odpowiada za wydajne ogrzewanie wszelkiego rodzaju pomieszczeń, zarówno prywatnych, jak i służbowych oraz komercyjnych. Na jakiej zasadzie właściwie działa cały system?

Istnieją trzy sposoby ogrzewania pomieszczeń: przewodzenie, konwekcja oraz promieniowanie. Promienniki na podczerwień, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują promieniowanie. Zamieniają one energię elektryczną na specjalne światło podczerwone. W kontekście tego typu urządzeń trzeba powiedzieć, że ich zadaniem jest wytworzenie energii podczerwonej, a następnie przekazanie jej znajdującemu się w zasięgu obiektowi. Co ciekawe, sprzęty tego typu nie przekazują energii powietrzu w danym pomieszczeniu, a jedynie obiektom fizycznym. Właśnie to powoduje, że promienniki na podczerwień działają zdecydowanie wydajniej niż tradycyjne sposoby ogrzewania pomieszczeń.

Promienniki na podczerwień – dlaczego warto?

Promienniki na podczerwień dzięki temu, że pomijają etap ogrzewania powietrza (co ma miejsce w przypadku tradycyjnych kaloryferów), mogą znacznie szybciej zapewnić nam komfort przebywania w konkretnym pomieszczeniu. Generowana energia będzie bowiem na nas wpływać już od pierwszych chwil włączenia całego systemu.

Bardzo istotną zaletą promienników na podczerwień jest fakt, że urządzenia tego typu mogą współpracować z systemem fotowoltaicznym. Dzięki temu możliwe jest praktycznie darmowe zapewnienie komfortowych warunków wszystkim domownikom. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ogrzewanie za pomocą promienników sprawdza się szczególnie w bardzo dużych pomieszczeniach, na przykład w halach produkcyjnych i magazynowych. Podwyższenie temperatury w tego typu budynkach wymaga sporo czasu, natomiast dzięki zastosowaniu promienników, proces ten może być przeprowadzony w bardzo sprawny i zoptymalizowany sposób.