fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

Ogrzewanie hal, magazynów i innych obiektów o dużej powierzchni

Projekt

ogrzewanie warsztatów, HAL, magazynów o dużej powierzchni

Promienniki wysokotemperaturowe ECOSUN produkowane są o mocach 1200, 2400, 3600 W. Służą do ogrzewania hal przemysłowych, sportowych, magazynowych i innych obiektów wielkokubaturowych. Promiennik tego typu jest również odpowiedni do zapewnienia komfortu cieplnego w strefie (średnica = wysokość) na zewnątrz i wewnątrz, np. na rampach załadunkowych i trybunach.

Po uruchomieniu promienniki do ogrzewania hal powodują natychmiastowy wzrost temperatury, dzięki czemu nie jest konieczne wcześniejsze nagrzewanie pomieszczenia, gdyż jesteśmy cały czas w strefie promieni.

{

Muzeum Sukiennice

System ogrzewania Ecosun promiennikami wysokotempareturowymi 1200W przy pomocy specjalnej konstrukcji tworzącej strefę ogrzewania.

– Sukiennice Kraków | Ecosun 1200 W

sposoby

ogrzewania DUŻEJ KUBATURY

Hale produkcyjne oraz magazyny możemy ogrzewać promiennikami wysokotemperaturowymi w dwojaki sposób: strefowo lub całościowo.

Pierwsze rozwiązanie  polega na rozmieszczeniu promienników nad całym pomieszczeniem równomiernie, dzięki czemu panuje w nim stała, jednakowa temperatura.

Drugie rozwiązanie  polega na strefowym ogrzewaniu miejsc pracy, w których pracownicy spędzają większość czasu, jak np. miejsc przy maszynie szwalniczej.

Nad takim stanowiskiem pracy zawieszamy promiennik wysokotemperaturowy, który ma za zadanie utrzymać odpowiednie warunki w danej strefie. Reszta pomieszczenia może mieć niższą temperaturę.

Rozwiązanie bardzo ekonomiczne, to odpowiedni projekt ogrzewania podłogowego, który pozwoli nagrzać posadzkę nocą, z wykorzystaniem tańszej taryfy energetycznej. W ciągu dnia układ zostaje wyłączony, a podłoga oddaje równomiernie ciepło do otoczenia. Nad stanowiskami powinny wówczas wisieć elementy niskotemperaturowe sterowane strefowo, które zapewnią odpowiednią temperaturę pracownikom.

{

strefa ciepła

Stanowisko pracy przy wyspecjalizowanej linii produkcyjnej ogrzewana za pomocą promienników Ecosun 2400 W.

– Linia produkcyja | Ecosun 2400

auto 3230876 1280 - Hale, magazyny