fbpx

montaż promienników

Rozmieszczenie

termoststu oraz promiennika

 

Promiennik nie powinien być zamontowany naprzeciwko okna, drzwi aby ciepło promieniowania nie było skierowane na zewnątrz budynku a do środka pomieszczenia w celu wygrzewania wszystkich przegród w pomieszczeniu.

W dużych i wysokich pomieszczeniach np.  hale zalecamy stworzyć ruch ciepłych cząsteczek powietrza z pod sufitu za pomocą mieszaczy wielołopatkowych które montujemy na suficie sprowadzając ciepłe powietrze spowrotem na dół ogrzewanego pomieszczenia. Cena grzania obniży się o jakieś 30%, a temperatura podniesie się o 3 st. C. Regulator szybciej wyłączy pracujący promiennik ponieważ szybciej osiągniemy zaplanowaną temperaturę.

Należy ogrzewać nie powietrze w domu, a jedynie jego twarde molekuły tzn : przegrody, przedmioty i ludzi – tak jak dzieje się to w przyrodzie gdy wschodzi słońce – szczególnie latem.

 

Do właściwej pracy promiennika należy do zakupionego panela Ecosun dobrać regulator temperatury, który dzięki łatwej możliwości ustawienia oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu wyłączy promiennik po jej osiągnięciu- nie ma dalszego poboru prądu.

Promiennik pracuje w funkcji czasu pobierając moc taką jaka jest oznaczona na promienniku np. 650 Watt na godzinę. Dobierając odpowiednie urządzenia do pomieszczenia W/m2 powinien pracować krótko aby osiągnąć oczekiwaną temperaturę w pomieszczeniu.

Regulator ,,pilnuje” temperatury w pomieszczeniu będzie włączał promiennik w celu podtrzymania ustawionej temperatury gdyby w pomieszczeniu zrobiło się chłodniej.

korytarz - Zasada działania

Promienniki Ecosun mogą być montowane na suficie jak i na ścianie z równie dobrą efektywnościową cieplną.

  1. Z reguły panele Ecosun montowane są na suficie, gdzie świetnie komponują się z otoczeniem – standardowe są białe, lekko chropowate i nie zajmują miejsca w domu, gdzie zwykle mamy ustawione meble.
  2. Promienniki montowane na ścianach to promienniki w formie obrazów np. w salonie dekoracyjne promienniki lub luster zawieszonych na ścianie w łazience.
  3. Promienniki często znajdują swoje przeznaczenie w miejscu starych zdemontowanych kaloryferów i gotowych wnękach.

 

montaż

promiennika podczerwieni

z Twoim elektrykiem

Kompleksowa oferta wykonana przez elektryka usług montażowych  skierowana jest do klientów którzy chcą zakupić promienniki i nie martwić się o właściwe ich podłączenie  w swoim obiekcie.

Na początku współpracy z naszą firmą zostaje Państwu przypisany osobisty doradca – instalator. Osoba, która zapewni Państwu fachowe porady elektryczne dopasowane do otrzymanej bezpłatnie wyceny i doboru urządzeń, wykona pomiar, ustali zakres usług elektrycznych  oraz doradzi w zainstalowaniu urządzenia wraz regulatorami w Państwa domu z tym bez problemu każdy elektryk poradzi sobie z monteżem promiennikiów w Państwa domu.

electrician 1080561 1920 - Zasada działania

Instalacja

promiennika podczerwieni

z regulatorem temperatury

rys montazowy - Zasada działania

Promiennik elektryczny Ecosun

zestaw sterująco-monitorujący miejsce montażu

Montaż promiennika oznacza:

wyznaczenie miejsca osadzenia kołków do montażu promiennika, wywiercenie otworów pod kołki, zamontowanie stelaża promiennika, podłączenie elektryczne promiennika do wcześniej przygotowanej puszki instalacyjnej, zawieszenie promiennika.

Montaż termoregulatora oznacza:

wykonanie połączeń we wcześniej osadzonej puszcze instalacyjnej, podłączenie elektryczne termoregulatora, przymocowanie termoregulatora, sprawdzenie działania termoregulatora i promiennika.

Montaż nie uwzględnia przygotowania (przystosowania) instalacji elektrycznej do montażu promienników i termostatów.

 

Karta Flash 25800 ,,Bardzo wygodny i prosty w obsłudze, z diodą pracy regulatora”

Karta DT 1000i ,, Cyfrowy wyświetlacz, dokładny, z możliwością ustawienia temp. dziennej i nocnej”

Karta DT 700i ,,Regulator w pełni programowany z możliwością ustawienia na każdy dzień i godzinę”

KARTA DT 800 “Regulator radiowy z odbiornikiem i stacją, omijający zasilanie promiennik – regulator”

Promiennik

podczerwieni jako              element grzejny

Promienniki podczerwieni to komponenty lub urządzenia techniczne, które ze względu na swą konstrukcję przeznaczone są do przetwarzania możliwie dużej ilości dostarczonej do nich energii (prąd elektryczny, gaz) w ciepło, które jest z kolei oddawane poprzez powierzchnię promieniowania.

Niezależnie od konstrukcji promiennika podczerwieni dąży się zawsze do tego, aby z jak najmniejszymi stratami doprowadzić do elementu ogrzewanego emitowane z promiennika podczerwieni promieniowanie cieplne, które rozchodzi się falowo niezależnie od innego medium transportowego.

Promiennik podczerwieni w zależności od wyposażenia technicznego emituje promieniowanie podczerwone w określonym zakresie długości fali (zakres spektralny).

Jest to na przykład zakres fal o długości 2 – 10 μm; jest to maksymalna moc promieniowania. Oznacza to, iż każdy promiennik podczerwieni emituje także fale z takich zakresów długości, które są poza zakresem jego maksymalnej mocy promieniowania.

 Oddziaływanie na element poddawany promieniowaniu

Ze względu na różnorodną budowę atomową ogrzewanych elementów różnią się one od siebie zakresami spektralnymi, w których najlepiej absorbują emitowane promieniowanie.

Część promieniowania, która ze względu na właściwości materiału nie może być wchłonięta, jest przewodzona przez materiał lub odbijana od niego.

Wchłanianie promieniowania podczerwonego przez ogrzewany element jest określane mianem absorpcji. Proces absorpcji dotyczący ogrzewanego elementu jest w związku z tym zawsze także (częściowo) procesem, któremu towarzyszy odbicie i przepuszczanie promieniowania podczerwonego. Technicznie nie jest możliwa 100-procentowa absorpcja. Pełna absorpcja możliwa jest tylko w przypadku teoretycznego modelu ciała doskonale czarnego.

promiennik jest jak Słońce

Promieniowanie podczerwone podobnie jak Słońce daje człowiekowi ciepło oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne

zdrowie i bezpieczne

Promienniki ECOSUN są w stu procentach bezpiecznie i nie zagrażają zdrowiu – długość fali to 0,2 u-12u

wsparcie zdrowia

Głębokie ciepło podczerwieni jest dla terapeuty prostym i wartościowym wsparciem w leczeniu wielu chorób

PROMIENIOWANIE

bezpieczne i ZDROWE

Przy sprzedaży promienników klienci bardzo często pytają, czy promieniowanie podczerwieni, które grzejniki emitują nie szkodzą zdrowiu. Jest to poważna psychiczna bariera, która jest związana z pojęciem promieniowania. Jest to zrozumiałe po niedawnych doświadczeniach z elektrowniami z atomowymi. Oczywiście Promienniki ECOSUN są w stu procentach bezpiecznie i nie zagrażają zdrowiu – długość fali 0,2 u-12u (mikrofalówka to 12u).

 

Co to jest promieniowanie podczerwone?

Promieniowanie podczerwone (łac. infra = pod, pod czymś) jest promieniowaniem elektromagnetycznym  o długości fali o zakresie 0,74 do 2,5 mikrometrów. Promieniowanie to stanowi ok. 40 % światła słonecznego i jest częścią promieniowania słonecznego, które daje człowiekowi ciepło oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne.  Promieniowanie podczerwone nosi czasem nazwę promieniowania cieplnego.

 

NASI KLIENCI

poznaj opinie o nas i dołącz do zadowolonych klientów

Po kilku latach użytkowania promienników Waszej firmy mogę stwierdzić że był to bardzo dobry zakup. Zajmują mało miejsca są cienkie, skuteczne i bezawaryjne. Grzejący “obraz” zawieszony na kominku dodatkowo zaskakuje moich gości, bardzo polecam ten produkt. Pozdrawiam Zbigniew Serocki

Posiadanie promienników w domu to tak jakby posiadanie swojego własnego mini słońca, dostępnego na żądanie o każdej porze dnia i nocy 🙂 Gorąco polecam promienniki z firmy Rotal. Zastosowano było promienniki Ecosun do ogrzania domu jednorodzinnego. Be Happy Mariusz Zawadzki

bezpłatny dobór urządzeń

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy umiejętnie doradzą oraz pomogą w wyborze najlepszego sposobu ogrzania Państwa domu i obiektów o dużej powierzchni. Przeczytaj co będzie nam do tego potrzebne.

W celu zaprojektowania najlepszego doboru urządzeń systemu grzewczego ECOSUN będziemy potrzebowali kilku informacji, takich jak:

  • typ domu i mieszkania
  • metraż pomieszczeń każdego z osobna
  • wysokość pomieszczeń
  • liczba okien, czy są nowe ?
  • czy została zrobiona termomodernizacja ścian?
  • pożądana temperatura wewnątrz

Prosimy o podanie lokalizacji obiektu oraz telefonów kontaktowych.

Według przesłanych informacji opracujemy dla Państwa odpowiedni dobór urządzeń do pomieszczenia oraz kosztorys.

Napisz do nas