fbpx
Usługa montażu promienników w wybranych województwach

HEALTHY RADIATION

RADIATION

safe and healthy

When selling radiators, customers often ask if the infrared radiation that the radiators emit does not harm health. This is a serious mental barrier that is associated with the concept of radiation. This is understandable after recent experience with nuclear power plants. Of course, ECOSUN radiators are 100% safe and do not endanger health – wavelength 0.2u-12u (microwave is 12u)

 

What is infrared radiation?

Infrared radiation (Latin: infra = under, under) is an electromagnetic radiation with a wavelength in the range of 0.74 to 2.5 microns. This radiation is about 40% of sunlight and is part of the solar radiation that gives a person warmth and physical and mental well-being. Infrared radiation is sometimes called the thermal radiation.

 

 

promiennik jest jak Słońce

Promieniowanie podczerwone podobnie jak Słońce daje człowiekowi ciepło oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne

zdrowie i bezpieczne

Promienniki ECOSUN są w stu procentach bezpiecznie i nie zagrażają zdrowiu – długość fali to 0,2 u-12u

health support

Deep infrared heat is a simple and valuable support for the therapist in the treatment of many diseases

lecznicze walory

promieniowania  PODCZERWONEGO 

Co to jest promieniowanie podczerwone?

Promieniowanie podczerwone (łac. infra = pod, pod czymś) jest promieniowaniem elektromagnetycznym  o długości fali o zakresie 0,74 do 2,5 mikrometrów. Promieniowanie to stanowi ok. 40 % światła słonecznego i jest częścią promieniowania słonecznego, które daje człowiekowi ciepło oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne.  Promieniowanie podczerwone nosi czasem nazwę promieniowania cieplnego.

Fale leczące

Leczenie ciepłem wykorzystywane jest w wielu schorzeniach w celu: zmniejszenia bólu, poprawy miejscowego krążenia krwi, szybszego gojenia ran, a nawet terapii niektórych stanów zapalnych występujących zarówno miejscowo, jak i ogólnie. Najlepszym generatorem promieniowania jest Słońce.  Ważną rzeczą jest, aby aparatura generująca promieniowanie podczerwone wytwarzała je w sposób najbardziej zbliżony do widma słonecznego, zwłaszcza dla długości fal leżących w bliskiej podczerwieni. Te długości fal są najkorzystniejsze dla wymienionych wcześniej funkcji leczniczych.

Zastosowanie promieniowania podczerwonego

The use of infrared radiators is very wide, from the food industry (thermal processing of food), through the paper industry (drying up paper), to heating.

In the field of heating, infrared radiators are used either for standby heating (bathroom radiators, radiators in restaurant gardens), or as a basic component of the heating system (heating of halls, warehouses), for breeding and for animal husbandry, especially for rearing youngsters (poultry chicks, piglets) ). They are used in infrared saunas.

In medicine – a large dose of infrared causes local overheating of the skin, which leads to increased blood circulation. In laser printers, this technology is used to thermally fuse toner on a printout.

Application of infrared radiation

Terapia i profilaktyka

Współczesna medycyna uważa, że najlepsze jest holistyczne leczenie pacjenta. Oznacza to, że w nowoczesnej terapii zwraca się coraz większą uwagę na stosowanie metod regenerujących i działających łagodnie na cały organizm. Skuteczna terapia, w rozumieniu współczesnej medycyny to taka, której efektem jest ogólna poprawa zdrowia. Głębokie ciepło podczerwieni jest dla terapeuty prostym i wartościowym wsparciem w leczeniu wielu chorób, bez konieczności dodatkowego obciążenia organizmu. Skuteczność działania podczerwieni polega na wzmocnieniu własnych mechanizmów regulacyjnych organizmu. Terapia podczerwienią nie jest oczywiście uniwersalnym, cudownym środkiem, który uwalnia lub chroni przed wszystkimi chorobami. Leczenie podczerwienią daje natomiast znakomite rezultaty, jeśli ta forma terapii uzupełnia znane i uznane w medycynie leczenie farmakologiczne, fizykoterapeutyczne oraz rehabilitację. Jak każda forma terapii będzie ona korzystniejsza, gdy wyeliminuje się ze swojego życia złe przyzwyczajenia i nawyki.

Profilaktyka i leczenie przez promieniowanie podczerwone

Profilaktyczne i lecznicze działanie podczerwieni jest możliwe dzięki stymulacji naszych komórek i tkanek. Promieniowanie podczerwone: aktywizuje krążenie i przeminę materii, wydala trucizny i substancje odpadowe, mobilizuje siły obronne organizmu, wzmacnia system immunologiczny.

Co dzieje się w temperaturze 40-60 °C?

Zdrowotne działanie ciepła podczerwieni polega na tym, że ciepło to wnika do organizmu aktywując mięśnie, stawy i organy wewnętrzne. Głębokie ciepło podczerwieni stosowne jest z dużym sukcesem na całym świecie  w chorobach przewlekłych i różnego rodzaju urazach. Jak już wspomniano, stosowanie promieniowania podczerwonego u osób chorych powinno być konsultowane z lekarzem. Poprawę aż do całkowitego wyleczenia można osiągnąć m.in. w następujących dolegliwościach: trądzik, zapalenie stawów, lumbago, gościec, bóle kręgosłupa, bóle mięśni, zakwaszenie mięśni, ischias.

Promiennik

podczerwieni jako element grzejny

Promienniki podczerwieni to komponenty lub urządzenia techniczne, które ze względu na swą konstrukcję przeznaczone są do przetwarzania możliwie dużej ilości dostarczonej do nich energii (prąd elektryczny, gaz) w ciepło, które jest z kolei oddawane poprzez powierzchnię promieniowania.

Niezależnie od konstrukcji promiennika podczerwieni dąży się zawsze do tego, aby z jak najmniejszymi stratami doprowadzić do elementu ogrzewanego emitowane z promiennika podczerwieni promieniowanie cieplne, które rozchodzi się falowo niezależnie od innego medium transportowego.

Promiennik podczerwieni w zależności od wyposażenia technicznego emituje promieniowanie podczerwone w określonym zakresie długości fali (zakres spektralny). Jest to na przykład zakres fal o długości 2 – 10 μm; jest to maksymalna moc promieniowania. Oznacza to, iż każdy promiennik podczerwieni emituje także fale z takich zakresów długości, które są poza zakresem jego maksymalnej mocy promieniowania.

 Oddziaływanie na element poddawany promieniowaniu

Ze względu na różnorodną budowę atomową ogrzewanych elementów różnią się one od siebie zakresami spektralnymi, w których najlepiej absorbują emitowane promieniowanie. Część promieniowania, która ze względu na właściwości materiału nie może być wchłonięta, jest przewodzona przez materiał lub odbijana od niego.

Wchłanianie promieniowania podczerwonego przez ogrzewany element jest określane mianem absorpcji. Proces absorpcji dotyczący ogrzewanego elementu jest w związku z tym zawsze także (częściowo) procesem, któremu towarzyszy odbicie i przepuszczanie promieniowania podczerwonego. Technicznie nie jest możliwa 100-procentowa absorpcja. Pełna absorpcja możliwa jest tylko w przypadku teoretycznego modelu ciała doskonale czarnego.

NASI KLIENCI

poznaj opinie o nas i dołącz do zadowolonych klientów

Po kilku latach użytkowania promienników Waszej firmy mogę stwierdzić że był to bardzo dobry zakup. Zajmują mało miejsca są cienkie, skuteczne i bezawaryjne. Grzejący “obraz” zawieszony na kominku dodatkowo zaskakuje moich gości, bardzo polecam ten produkt.
Pozdrawiam Zbigniew Serocki

Posiadanie promienników w domu to tak jakby posiadanie swojego własnego mini słońca, dostępnego na żądanie o każdej porze dnia i nocy 🙂 Gorąco polecam promienniki z firmy Rotal. Zastosowano było promienniki Ecosun do ogrzania domu jednorodzinnego.
Be Happy Mariusz Zawadzki

Zapytaj o ofertę na ogrzewanie

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami którzy umiejętnie doradzą oraz pomogą w wyborze najlepszego sposobu ogrzania Państwa domu i obiektów o dużej powierzchni.

Przeczytaj co będzie nam do tego potrzebne.

Napisz do nas

    [recaptcha]