Ekskluzywna i inteligentna technologia

Rozwój techniki

nowe sposoby regulacji temperatury i źródeł ciepła

Rozwój techniki idzie w kierunku lepszych materiałów używanych do izolacji ścian, okien, drzwi, rozwijają się nowe sposoby regulacji temperatury i źródeł ciepła.

Nowym źródłem ciepła, które chcemy Państwu opisać są panelowe promienniki elektryczne ECOSUN. Są to panele o grubości 25-50 mm o powierzchni 0,62 mkw, montowane do sufitu ogrzewanego pomieszczenia jako pojedyncze panele albo są częścią sufitów podwieszanych.

Na suficie montowane są dlatego (jest to sprzeczne z logiką klasycznego sposobu ogrzewania – bo powszechnie ciepło unosi się do góry – bzdura) promienniki ECOSUN ogrzewają pomieszczenie w zupełnie inny sposób.

 

Przy klasycznym sposobie ogrzewania najpierw w pomieszczeniu ogrzewa się powietrze, które następnie przepływając wokół ścian i przedmiotów częściowo je ogrzewa. Powietrze jest w tym wypadku zawsze cieplejsze od ścian i przedmiotów w pomieszczeniu, w tej sytuacji człowiek może mieć uczucie przeciągu.

W przeciwieństwie  do tej metody grzejniki elektryczne ECOSUN oddają ciepło do pomieszczenia w postaci – promieniowania podczerwonego o długości fali 2-12 u.To promieniowanie otrzymujemy przy bardzo wysokiej emisji powierzchni – rzędu 0,94-0,98. Promienniki ECOSUN podobnie jak Słońce, najpierw ogrzewają ściany, przedmioty i osoby w pomieszczeniu, a dopiero później od nich ogrzewa się powietrze. Dlatego aby promieniowanie podczerwone objęły maksymalną przestrzeń ogrzewanego pomieszczenia, najlepiej mocować je na suficie.

 

1

teraz

Rozwój techniki idzie w kierunku lepszych materiałów używanych do izolacji ścian, okien, drzwi, rozwijają się nowe sposoby regulacji temperatury i źródeł ciepła. Przy projektowaniu budynków kładzie się nacisk na jak najlepszą izolację cieplną i najlepszy sposób ogrzewania bo ma to bezpośredni wpływ na koszty eksploatacji konkretnego budynku.

nowe

Nowym źródłem ciepła są panelowe promienniki elektryczne ECOSUN o grubości 25-50 mm i powierzchni 0,65 kw, montowane do sufitu ogrzewanego pomieszczenia jako pojedyncze panele albo są częścią sufitów podwieszanych.

ciepło

Promienniki ECOSUN najpierw ogrzewają ściany, przedmioty i osoby w pomieszczeniu, a dopiero później od nich ogrzewa się powietrze. Dlatego aby promieniowanie podczerwone objęły maksymalną przestrzeń ogrzewanego pomieszczenia, najlepiej mocować je na suficie.

najlepszy system ogrzewania

%

Producent

Jesteśmy producentem wszystkich dostępnych promienników, dlatego nasza oferta jest taka bogata i dopasowana do projektu.

%

tańsze ogrzewanie

Promienniki są zdecydowanie energooszczędne ich pobór mocy jest znacznie niższy od innych urządzeń.

%

gwarancji

Na nasze urządzenia udzielamy aż 10 lat gwarancji – to Twój spokój na lata.

%

BEZOBSŁUGOWE URZĄDZENIA

Ogrzewanie promiennikami  jest praktycznie bezobsługowe, po ustawieniu regulatora temperatury nie musisz nic więcej robić aby mieć ciepło w domu.

%

PROJEKTY DOPASOWANE

Jeżeli planujesz wyposażenie swojego domu w promienniki indywidualne np. promienniki obrazy, szklane ze zdjęciem napisz nam o tym – to Twoje 89 % a pozostałe procenty to nasza produkcja na twoje życzenie.

%

dobór urządzeń

Nasi specjaliści i inżynierowe dobierają urządzenia odpowiednie do każdego z pomieszczeń – wystarczy, że podasz nam dane dotyczące obiektu który chcesz ogrzać.

na czym polega

perspektywa i efektywność ogrzewania?

Są trzy główne zasady:

1) maksymalny strumień ciepła jest wydzielany promieniowaniem podczerwonym – kuliście przeciwlegle powierzchnie ściany różnej wysokości

2) równomierne rozłożone źródeł ciepła w pomieszczeniu

3) wysoka jakość regulacji

Rozpatrzymy pojedynczo podane zasady:

1) Jest rzeczą znaną, że przy temperaturze powietrza w pokoju 24 st. C, jeżeli ściany mają tylko 16 st.C nie odczuwamy takiego samego komfortu cieplnego, jak przy temperaturze powietrza 22 st.C i temperaturze ścian 18 st. C. Można to także zademonstrować na przykładzie zimowym, gdzie przy samej temperaturze powietrza uczucie ciepła jest diametralnie różne jeżeli stoimy na Słońcu albo w cieniu. Dla ogrzewnictw płynie z tego wniosek, że na nasze dobre samopoczucie w ogrzewanym pokoju największy wpływ ma strumień ciepła wydzielany promieniowaniem. Efektywność cieplną podnoszą dodatkowo niższe straty ciepła spowodowane wietrzeniem i pionowo równomierny rozkład temperatur. Tylko w promiennikach ECOSUN maksymalny strumień ciepła jest wydzielany promieniowaniem, inne gatunki ogrzewania z różnych powodów właściwości tych nie mają (mała powierzchnia grzewcza, temperatura, są źle umieszczane itd.).

2) Dla fachowców z dziedzin ogrzewania i klimatyzacji istnieje także druga oczywista zasada. Więcej źródeł ciepła mniejszej mocy, równomiernie rozłożonych w pomieszczeniu, pozwala obniżyć instalowaną moc ogrzewania. Nie odchodzi wtedy do tak intensywnego krążenia powietrza, wirowania kurzu, i nieprzyjemnemu uczucia przeciągu. Temperatura w pokoju jest poziomo równomierniejsza. Te właściwości maja oprócz promienników ECOSUN inne sposoby ogrzewania, jak ogrzewanie podłogowe i niektóre typy klimatyzacji.

 

3) Jak wiadomo jednym ze sposobów oszczędzania ciepła jest regulacja mocy. Wysokiej jakości regulacja potrafi uwzględnić wszystkie zyski ciepła w pomieszczeniu, powstałe w skutek promieniowania słonecznego i przez okna, zwiększoną ilość osób, włącznie elektrycznych urządzeń – żelazka, grzałki, jak również uwzględnić różne zapotrzebowanie cieplne jak okresowe obniżenie temperatury – nocą labo rożne temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Warunkiem poprawnej pracy tych systemów jest szybka reakcja urządzenia na zamiany temperatury i szybkie osiąganie przez źródło ciepła maksymalnej mocy grzania, prosta regulacja i uniezależnienie od siebie źródeł ciepła w każdym pomieszczaniu.

Wszystkie te warunki spełniają promienniki elektryczne ECOSUN. Jeżeli ogrzewanie podłogowe albo klasyczne centralne musi najpierw ogrzać dużą masę (podłogę, wodę w kotle i kaloryfery) to promienniki elektryczne ECOSUN uzyskują swoją maksymalną moc po 20 min. od włączenia. Prostota i łatwość  regulacji wynika wprost z konstrukcji promienników, gdzie praktycznie źródłem ciepła jest elektryczny opornik o bardzo dużej powierzchni i małej mocy. Niezależność źródeł  ciepła od siebie wynika z konstrukcji promienników.

Każdy grzejnik możemy samodzielnie regulować i zmieniać jego temperaturę powierzchni. Taka regulacja temperatury jest bardzo czuła, szybka i bez ingerencji człowieka oszczędza prąd elektryczny przez cały czas grzania.

Z doświadczeń użytkowników wynika, że promienniki ECOSUN uzyskują oszczędności rzędu 30% w porównaniu do klasycznych sposobów ogrzewania.

Podamy jeszcze niektóre zalety ogrzewania promiennikami ECOSUN:

– niska moc instalowania promienników

– ekologiczne wykorzystanie już zainstalowanych sieci elektrycznych energii

– łatwość montażu

– koszt inwestycji nieporównywalnie niższy niż ogrzewanie klasyczne – przy wyborze nie c.o. gazowego czy olejowego zaoszczędzonych pieniędzy starcza na 10 lat eksploracji naszych promienników.

NASI KLIENCI

poznaj opinie o nas i dołącz do zadowolonych klientów

Po kilku latach użytkowania promienników Waszej firmy mogę stwierdzić że był to bardzo dobry zakup. Zajmują mało miejsca są cienkie, skuteczne i bezawaryjne. Grzejący „obraz” zawieszony na kominku dodatkowo zaskakuje moich gości, bardzo polecam ten produkt. Pozdrawiam Zbigniew Serocki

Posiadanie promienników w domu to tak jakby posiadanie swojego własnego mini słońca, dostępnego na żądanie o każdej porze dnia i nocy 🙂 Gorąco polecam promienniki z firmy Rotal. Zastosowano było promienniki Ecosun do ogrzania domu jednorodzinnego. Be Happy Mariusz Zawadzki

Zapytaj o ofertę

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami którzy umiejętnie doradzą oraz pomogą w wyborze najlepszego sposobu ogrzania Państwa domu i obiektów o dużej powierzchni.

Napisz do nas

czekamy na twoje pytania

Jeżeli jestes zainteresowany promiennikami Ecosun lub innymi rozwiązaniami grzewczymi dla domu zadzwoń do nas lub napisz. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, zrobimy projekt i prześlemy wycenę.

kontakt z nami 

Wojska Polskiego 89/2 Szczecin 70-481

office@rotal.pl

0048 91 422 08 95

0048 91 422 65 87

możliwość montażu

na terenie całej Polski

zadzwoń 91 422 08 95

 

dołącz do nas

    konsultacje techniczne

    605 533 147