fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

Ekskluzywna i inteligentna technologia

Rozwój techniki

nowe sposoby regulacji temperatury i źródeł ciepła

Rozwój techniki idzie w kierunku lepszych materiałów używanych do izolacji ścian, okien, drzwi, rozwijają się nowe sposoby regulacji temperatury i źródeł ciepła.

Nowym źródłem ciepła, które chcemy Państwu opisać są panelowe promienniki elektryczne ECOSUN. Są to panele o grubości 25-50 mm o powierzchni 0,62 mkw, montowane do sufitu ogrzewanego pomieszczenia jako pojedyncze panele albo są częścią sufitów podwieszanych.

Na suficie montowane są dlatego (jest to sprzeczne z logiką klasycznego sposobu ogrzewania – bo powszechnie ciepło unosi się do góry – bzdura) promienniki ECOSUN ogrzewają pomieszczenie w zupełnie inny sposób.

 

Przy klasycznym sposobie ogrzewania najpierw w pomieszczeniu ogrzewa się powietrze, które następnie przepływając wokół ścian i przedmiotów częściowo je ogrzewa. Powietrze jest w tym wypadku zawsze cieplejsze od ścian i przedmiotów w pomieszczeniu, w tej sytuacji człowiek może mieć uczucie przeciągu.

W przeciwieństwie  do tej metody grzejniki elektryczne ECOSUN oddają ciepło do pomieszczenia w postaci – promieniowania podczerwonego o długości fali 2-12 u.To promieniowanie otrzymujemy przy bardzo wysokiej emisji powierzchni – rzędu 0,94-0,98. Promienniki ECOSUN podobnie jak Słońce, najpierw ogrzewają ściany, przedmioty i osoby w pomieszczeniu, a dopiero później od nich ogrzewa się powietrze. Dlatego aby promieniowanie podczerwone objęły maksymalną przestrzeń ogrzewanego pomieszczenia, najlepiej mocować je na suficie.

 

1

teraz

Rozwój techniki idzie w kierunku lepszych materiałów używanych do izolacji ścian, okien, drzwi, rozwijają się nowe sposoby regulacji temperatury i źródeł ciepła. Przy projektowaniu budynków kładzie się nacisk na jak najlepszą izolację cieplną i najlepszy sposób ogrzewania bo ma to bezpośredni wpływ na koszty eksploatacji konkretnego budynku.

nowe

Nowym źródłem ciepła są panelowe promienniki elektryczne ECOSUN o grubości 25-50 mm i powierzchni 0,65 kw, montowane do sufitu ogrzewanego pomieszczenia jako pojedyncze panele albo są częścią sufitów podwieszanych.

ciepło

Promienniki ECOSUN najpierw ogrzewają ściany, przedmioty i osoby w pomieszczeniu, a dopiero później od nich ogrzewa się powietrze. Dlatego aby promieniowanie podczerwone objęły maksymalną przestrzeń ogrzewanego pomieszczenia, najlepiej mocować je na suficie.

na czym polega

perspektywa i efektywność ogrzewania?

Są trzy główne zasady:

1) maksymalny strumień ciepła jest wydzielany promieniowaniem podczerwonym – kuliście przeciwlegle powierzchnie ściany różnej wysokości

2) równomierne rozłożone źródeł ciepła w pomieszczeniu

3) wysoka jakość regulacji

Rozpatrzymy pojedynczo podane zasady:

1) Jest rzeczą znaną, że przy temperaturze powietrza w pokoju 24 st. C, jeżeli ściany mają tylko 16 st.C nie odczuwamy takiego samego komfortu cieplnego, jak przy temperaturze powietrza 22 st.C i temperaturze ścian 18 st. C. Można to także zademonstrować na przykładzie zimowym, gdzie przy samej temperaturze powietrza uczucie ciepła jest diametralnie różne jeżeli stoimy na Słońcu albo w cieniu. Dla ogrzewnictw płynie z tego wniosek, że na nasze dobre samopoczucie w ogrzewanym pokoju największy wpływ ma strumień ciepła wydzielany promieniowaniem. Efektywność cieplną podnoszą dodatkowo niższe straty ciepła spowodowane wietrzeniem i pionowo równomierny rozkład temperatur. Tylko w promiennikach ECOSUN maksymalny strumień ciepła jest wydzielany promieniowaniem, inne gatunki ogrzewania z różnych powodów właściwości tych nie mają (mała powierzchnia grzewcza, temperatura, są źle umieszczane itd.).

2) Dla fachowców z dziedzin ogrzewania i klimatyzacji istnieje także druga oczywista zasada. Więcej źródeł ciepła mniejszej mocy, równomiernie rozłożonych w pomieszczeniu, pozwala obniżyć instalowaną moc ogrzewania. Nie odchodzi wtedy do tak intensywnego krążenia powietrza, wirowania kurzu, i nieprzyjemnemu uczucia przeciągu. Temperatura w pokoju jest poziomo równomierniejsza. Te właściwości maja oprócz promienników ECOSUN inne sposoby ogrzewania, jak ogrzewanie podłogowe i niektóre typy klimatyzacji.

 

3) Jak wiadomo jednym ze sposobów oszczędzania ciepła jest regulacja mocy. Wysokiej jakości regulacja potrafi uwzględnić wszystkie zyski ciepła w pomieszczeniu, powstałe w skutek promieniowania słonecznego i przez okna, zwiększoną ilość osób, włącznie elektrycznych urządzeń – żelazka, grzałki, jak również uwzględnić różne zapotrzebowanie cieplne jak okresowe obniżenie temperatury – nocą labo rożne temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Warunkiem poprawnej pracy tych systemów jest szybka reakcja urządzenia na zamiany temperatury i szybkie osiąganie przez źródło ciepła maksymalnej mocy grzania, prosta regulacja i uniezależnienie od siebie źródeł ciepła w każdym pomieszczaniu.

Wszystkie te warunki spełniają promienniki elektryczne ECOSUN. Jeżeli ogrzewanie podłogowe albo klasyczne centralne musi najpierw ogrzać dużą masę (podłogę, wodę w kotle i kaloryfery) to promienniki elektryczne ECOSUN uzyskują swoją maksymalną moc po 20 min. od włączenia. Prostota i łatwość  regulacji wynika wprost z konstrukcji promienników, gdzie praktycznie źródłem ciepła jest elektryczny opornik o bardzo dużej powierzchni i małej mocy. Niezależność źródeł  ciepła od siebie wynika z konstrukcji promienników.

Każdy grzejnik możemy samodzielnie regulować i zmieniać jego temperaturę powierzchni. Taka regulacja temperatury jest bardzo czuła, szybka i bez ingerencji człowieka oszczędza prąd elektryczny przez cały czas grzania.

Z doświadczeń użytkowników wynika, że promienniki ECOSUN uzyskują oszczędności rzędu 30% w porównaniu do klasycznych sposobów ogrzewania.

Podamy jeszcze niektóre zalety ogrzewania promiennikami ECOSUN:

– niska moc instalowania promienników

– ekologiczne wykorzystanie już zainstalowanych sieci elektrycznych energii

– łatwość montażu

– koszt inwestycji nieporównywalnie niższy niż ogrzewanie klasyczne – przy wyborze nie c.o. gazowego czy olejowego zaoszczędzonych pieniędzy starcza na 10 lat eksploracji naszych promienników.

NASI KLIENCI

poznaj opinie o nas i dołącz do zadowolonych klientów

Po kilku latach użytkowania promienników Waszej firmy mogę stwierdzić że był to bardzo dobry zakup. Zajmują mało miejsca są cienkie, skuteczne i bezawaryjne. Grzejący „obraz” zawieszony na kominku dodatkowo zaskakuje moich gości, bardzo polecam ten produkt.
Pozdrawiam Zbigniew Serocki

Posiadanie promienników w domu to tak jakby posiadanie swojego własnego mini słońca, dostępnego na żądanie o każdej porze dnia i nocy 🙂 Gorąco polecam promienniki z firmy Rotal. Zastosowano było promienniki Ecosun do ogrzania domu jednorodzinnego.
Be Happy Mariusz Zawadzki

Zapytaj o ofertę

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami którzy umiejętnie doradzą oraz pomogą w wyborze najlepszego sposobu ogrzania Państwa domu i obiektów o dużej powierzchni.

Napisz do nas