fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

Ostatnimi czasy w coraz większej liczbie domów i mieszkań montowane jest ogrzewanie na podczerwień. To innowacyjne rozwiązanie, które dzięki swojej wydajności oraz sprawności działania zyskuje rzeszę zadowolonych użytkowników. Czym właściwie jest i dlaczego warto zainteresować się technologią ogrzewania pomieszczeń z wykorzystaniem tego typu promienników?

Promienniki to nic innego jak niewielkie panele emitujące promieniowanie podczerwone. Są one niewielkich rozmiarów, zazwyczaj swoimi gabarytami nie wykraczają poza rozmiary tradycyjnie stosowanych kaloryferów. Tym, co jednak wyróżnia je na tle kaloryferów jest fakt, że promienniki mogą być montowane nie tylko na ścianie, ale również pod sufitem. Dzięki temu możliwe jest znaczące zaoszczędzenie miejsca w salonie lub sypialni, a to z kolei wpływa na większe możliwości aranżacji wnętrz. Nie każdy o tym wiem, ale promienniki podczerwieni mogą być montowane w pomieszczeniach w formie… obrazów! Dzięki temu możliwe jest nie tylko wydajne ogrzewanie wnętrz, ale również ich udekorowanie.

Ogrzewanie na podczerwień – dlaczego warto?

Ogrzewanie wnętrz w technologii podczerwonej niesie za sobą szereg walorów. Wspomnieć w tym miejscu należy przede wszystkim o oszczędnościach finansowych. Nie trzeba już kupować drewna czy węgla, gdyż jedynym niezbędnym paliwem jest w tym przypadku energia elektryczna. W sytuacji, gdy na dachu budynku są zamontowane panele fotowoltaiczne, energia ta może być pozyskiwana ze słońca, co jeszcze bardziej ograniczy wydatki przeznaczane na prąd.

Zadbaj o sprawność swojego ogrzewania

W kontekście promienników podczerwieni trzeba powiedzieć, że urządzenia te działają znacznie wydajniej niż tradycyjne kaloryfery. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na brak konieczności ich nagrzewania. Akcesoria tego typu dostarczają do pomieszczenia ciepło niemal natychmiast po włączeniu. Jest to gwarancją bardzo dużej wygody i komfortu dla mieszkańców, którzy mogą cieszyć się ciepłym salonem w bardzo krótkim czasie po powrocie do domu.