Ostatnimi czasy coraz więcej domów oraz mieszkań jest ogrzewanych przy zastosowaniu paneli grzewczych na podczerwień. To bardzo innowacyjne rozwiązanie, które w rosnącej liczbie budynków wypiera dotychczas stosowane kaloryfery. Ogrzewanie podczerwienią niesie za sobą szereg walorów. Po pierwsze wspomnieć należy o ich pozytywnym wpływie na zdrowie mieszkańców oraz na środowisko. Akcesoria tego typu są znacznie bardziej wydajne w swoim działaniu, a ich znakomita estetyka wykonania powoduje, że mogą stać się dodatkowym elementem dekoracyjnym domu czy też biura.
Jak wybrać panele grzewcze?
Etap wyboru paneli na podczerwień jest bardzo istotny i nie powinien być pozostawiony przypadkowi. Ważne jest, aby zmierzyć powierzchnię pokoju, w którym konkretne akcesorium zostanie zamontowane. Dobór mocy urządzeń powinien być bowiem uzależniony od izolacji budynku oraz od wielkości konkretnego pomieszczenia. Tylko w ten sposób cały system grzewczy będzie pracował w możliwie najbardziej sprawny i wydajny sposób. Jak wynika z wykonanych testów, na jeden metr kwadratowy pomieszczenia potrzeba ok. 60 W mocy urządzenia.
Jak montować panele grzewcze?
Bardzo dużą zaletą paneli grzewczych jest to, że mogą być montowane niemal w dowolnej pozycji. Optymalnym miejscem do ich umiejscowienia jest sufit, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je w nieco bardziej tradycyjny sposób – na ścianie. Akcesoria tego typu mogą być przykręcane do tynku, deski czy też płyt kartonowo-gipsowych. Rozmieszczając panele powinniśmy jednak pamiętać o ich równomiernym rozlokowaniu w taki sposób, aby stanowiły symetryczny układ.
W sytuacji, gdy panele grzewcze będą montowane w kuchni lub w łazience warto postawić na specjalnie przystosowane do takich miejsc modele. W pomieszczeniach tych panuje bowiem podwyższony stopień wilgotności, dlatego warto w nich zamontować akcesoria o klasie wodoszczelności. Dzięki temu urządzenia będą mogły być eksploatowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.
Pora sensownie wykorzystać energię
OSZCZĘDNOŚCI
Koszt zakupu promienników wraz z regulatorami temperatury
jest o 2/3 tańszy niż pompy ciepła!

Najtańsze ogrzewanie elektryczne
Promienniki Ciepła Standardowe
Oferowane przez nas promienniki niskotemperaturowe ECOSUN bardzo dobrze spełniają swoją rolę jako ogrzewanie główne, bądź uzupełniające do wszelkiego rodzaju pomieszczeń o wysokości nieprzekraczającej 3,5 m takich jak: mieszkania, domy, biura, sklepy, obiekty użyteczności publicznej, itd.
Promienniki ECOSUN standardowe produkowane są o mocy 130W, 325W, 430W, 650W, 900W np. promiennik o mocy 650 W wystarcza do ogrzania 10-15 m² pomieszczenia.
Promienniki mogą być wykonane w dowolnym kolorze, a także o innych niż podane w typoszeregu wymiarach, kształtach i mocach lub w wersji jako promienniki do sufitów podwieszanych typu Termatex, Rafkon, Amstrong.



