fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

Istnieje co najmniej kilka sposobów ogrzewania domu. Można się zdecydować na zastosowanie pieca węglowego lub pieca gazowego, jednak w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem konsumentów cieszą się promienniki podczerwieni. Urządzenia tego typu to znakomity sposób ogrzewania swoich pomieszczeń. Są bardzo wydajne i proste w montażu. Ich eksploatacja wymaga zastosowania tylko i wyłącznie energii elektrycznej, co powoduje, że stanowią bardzo ekologiczne rozwiązanie dla wielu gospodarstw domowych.

Promienniki ciepła w połączeniu z fotowoltaiką? To możliwe!

Nie każdy o tym wie, ale promienniki ciepła mogą z powodzeniem współpracować z systemem fotowoltaicznym zamontowanym na dachu. Zadaniem paneli jest pozyskiwanie energii słonecznej, która w dalszej kolejności jest konwertowania na prąd elektryczny zasilający promienniki.

Panele słoneczne mogą być montowane nie tylko na dachach nachylonych, ale również całkowicie płaskich. Powoduje to, że każda z osób może pozwolić sobie na zastosowanie systemu fotowoltaicznego w swoim budynku.

W jaki sposób przeprowadzany jest montaż paneli słonecznych?

Decydując się na montaż paneli słonecznych na dachu należy w pierwszej kolejności zapoznać się z panującymi tam warunkami, przede wszystkim z rodzajem pokrycia. Wyróżniamy bowiem dachówkę, blachodachówkę, blachę trapezową lub też zwykłą papę. Każdy materiał ma swoje cechy charakterystyczne i to właśnie one decydują, jaki sposób montażu paneli słonecznych będzie najbardziej optymalny.

Bardzo istotne jest, aby w możliwie największym stopniu wykorzystać całą nasłonecznioną powierzchnię dachu. Montując panele należy więc rozpoczynać ich instalację od miejsca, które jest nasłonecznione przez największą część dnia i stopniowo przechodzić do obszarów nieco mniej nasłonecznionych. Dzięki temu możliwe będzie wykorzystanie maksymalnego potencjału całego systemu fotowoltaicznego. Jeśli panele fotowoltaiczne będą montowane na dachu płaskim, konieczne może okazać się zastosowanie specjalnej konstrukcji. To właśnie dzięki niej możliwe będzie uzyskanie nachylenia w kierunku północnym, a to znacząco podniesie wydajność całej instalacji.