fbpx
Usługa montażu na terenie całej Polski! Zadzwoń 91 422 08 95 office@rotal.pl

Chcąc cieszyć się wydajnym systemem grzewczym w swoim budynku trzeba stawiać na sprawdzone rozwiązania. W ostatnim czasie w coraz większej liczbie domów i mieszkań montowane jest ogrzewanie wykorzystujące technologię podczerwieni. Ogrzewanie podczerwienią staje się coraz popularniejsze nie tylko w prywatnych domach, ale również w siedzibach firm, biurowcach czy też w przestrzeniach komercyjnych. Mimo, iż jest to stosunkowo nowa technologia, to jednak niesie za sobą wiele korzyści, które powodują, że warto zainteresować się tym konkretnym rozwiązaniem.

Promienniki podczerwieni – postaw na sprawdzone rozwiązania

Promienniki podczerwieni mają szereg zalet. Po pierwsze, warto wspomnieć o ich wysokiej wydajności pracy. Specjalnie opracowany system dba o to, by już w bardzo krótkim czasie dostarczyć do pomieszczenia ciepło, które pozwoli na podniesienie temperatury panującej wewnątrz budynku. Oprócz tego nie bez znaczenia są duże możliwości aranżacji wnętrz. Podczas, gdy tradycyjne kaloryfery są zazwyczaj montowane pod oknem, promienniki podczerwieni mogą być instalowane właściwie w dowolnym miejscu (nawet na suficie). Powoduje to, że w dużych przestrzeniach, na przykład w marketach, mogą pracować znacznie wydajniej i dostarczać ciepło tam, gdzie wcześniej było to niemożliwe.

Promienniki podczerwieni, a wpływ na zdrowie

Ogrzewanie podczerwienią staje się coraz popularniejsze również ze względu na pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zalety tego typu instalacji docenią zwłaszcza alergicy, którzy przy stosowaniu tradycyjnych grzejników mogli odczuwać dyskomfort spowodowany zjawiskiem konwekcji. Panele podczerwieni nie wymuszają ruchu ciepłych mas powietrza ku górze, a to oznacza, że w pomieszczeniu nie unoszą się zanieczyszczenia i kurz. Dodatkowo promienniki nie przyczyniają się do wysuszania powietrza, co z kolei zapewnia optymalne warunki mikroklimatyczne panujące w budynku.

To wszystko powoduje, że promienniki podczerwieni cieszą się w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem konsumentów. Fakt, że mogą być montowane niemal w dowolnym miejscu znacząco podnosi ich funkcjonalność.