ROTAL to producent i dostawca systemów ogrzewania

PROMIENNIKI ECOSUNEcoDOM ROZWIĄZANIA

PRODUCENT

ROTAL to producent i dostawca od 1991 roku energooszczędnego, bezpośredniego, elektrycznego c.o. typu Ecosun. Na bazie którego projektujemy i kompletujemy domy i osiedla w pozostałe urządzenia oparte na energii z OZE – tworząc kompleksowo obiekty energosamowystarczalne.
R

GWARANCJA

Profesjonalizm zdobyty przez ponad 26 lat produkcji promienników pozwala nam na produkcję urządzeń wyjątkowo bezpiecznych, zdrowych, bezobsługowych i praktycznie bezserwisowych dając

10 lat gwarancji na nasze urządzenia.

 

WIEDZA

Wieloletnie doświadczenie,
sprawdzeni fachowcy
i doradztwo
w zakresie skutecznego
i taniego ogrzewania
to wartości cechujące naszą działalność
od początku jej istnienia w branży energetycznej tj. od roku 1983.

Promienniki ciepła

Producent promienników na podczerwień Ecosun

Firma ROTAL działa na rynku od 1983 roku. Od tego czasu zajmujemy się produkcją i montażem urządzeń energetycznych oraz wdrażaniem nowych technologii w Państwa budynkach. Wieloletnie doświadczenie, sprawdzeni fachowcy i doradztwo w zakresie skutecznego i taniego ogrzewania to wartości cechujące naszą działalność od początku jej istnienia w branży. Poznaj nasze produkty i ogrzej swój dom wygodniej i taniej.
ROTAL to producent i dostawca projektujący systemowo. EcoDOM™ energooszczędny, stworzony z myślą o ekologii, wyposażony w inteligentne i oszczędne urządzenia grzewcze jest doskonałym tego przykładem.

Jeżeli nie chcesz martwić się o koszty energii dla Twojego domu lub firmy zapoznaj się z naszą ofertą i skonsultuj ze specjalistą jej dopasowanie do Twoich potrzeb.

30 % tańsze ogrzewanie = Ecosun

Ogrzewanie promiennikowe zużywa 2,8 x mniej energii od gazowego-wodnego standardowego ogrzewania. To zdecydowane oszczędności w rachunkach za ogrzewanie Twojego domu, a inwestycja c.o. Ecosun pozostawia Tobie na 10 lat pieniądze na opłaty za ogrzewanie elektryczne

promienniki ciepła = akumulacja ciepła

Zasada ogrzewania promiennikowego to przeciwieństwo ogrzewania konwekcyjnego – wywiewnego ciepłego powietrza, promienniki pracują jako akumulatory ciepła w naszych budynkach, wygrzewając wszystkie przegrody w domu

nowoczesne i zdrowe promienniki podczerwieni

Promienniki Ecosun to nowoczesna technologia ogrzewania radiacyjnego – promieniowania podczerwonego o działaniu leczniczym

proste w sterowaniu panele ir

Promienniki współpracują z regulatorem temperatury, dlatego są energooszczędne i bezobsługowe – pracują krótko, jedynie do oczekiwanej temperatury w domu w funkcji czasu

Możliwości producenta

Oferujemy oprócz standardowych również promienniki o dowolnych mocach, kolorach i kształtach, z przeznaczeniem dla np. szpitali (łóżka dla oparzonych, wysuszania gipsu, inkubatory), hodowli (drobiu, terraria, wybiegi w zoo), lakierni (punktowe i komory), szklarni (dla każdej strefy klimatycznej), ogrodów (parasole grzejące) i wiele innych potrzebujących komfort cieplny.

Z

10 lat gwarancji

Nasze panele są łatwe w montażu, proste w utrzymaniu, a  jako producent udzielamy 10 lat gwarancji na urządzenia zapewniając Tobie spokój na lata

Panel grzewczy to Słońce w domu

Promienniki dają przyjemne uczucie promieni słonecznych wygrzewając przegrody w domu ,,jak słońce, które nagrzewa w dzień chodnik, a wieczorem, gdy zajdzie on nadal jest ciepły i oddaje wtórnie ciepło do otoczenia”

Najtańsze ogrzewanie elektryczne

Promienniki Ciepła Standardowe

Oferowane przez nas promienniki niskotemperaturowe ECOSUN bardzo dobrze spełniają swoją rolę jako ogrzewanie główne, bądź uzupełniające  do wszelkiego rodzaju pomieszczeń o wysokości nieprzekraczającej 3,5 m takich jak: mieszkania, domy, biura, sklepy, obiekty użyteczności publicznej, itd.

Promienniki ECOSUN standardowe produkowane są o mocy 130, 325, 430, 650, 900 W np. promiennik o mocy 650 W wystarcza do ogrzania 10-15 m² pomieszczenia.

Promienniki mogą być wykonane w dowolnym kolorze, a także o innych niż podane w typoszeregu wymiarach, kształtach i mocach lub w wersji jako promienniki do sufitów podwieszanych typu Termatex, Rafkon, Amstrong.

Ogrzewanie elektryczne na podczerwień

Promienniki podczerwieni obrazy 

Promienniki elektryczne standardowe  ECOSUN możemy wykonać w formie grzejących obrazów ręcznie malowanych, o dowolnym temacie – Ecosun HO, natomiast Ecosun GHO to promienniki szklane, które mogą być wykonane z dowolnie wybranym  zdjęciem. Dzięki temu promiennik oprócz funkcji grzewczej będzie spełniał jeszcze jedną dodatkową funkcję – wrażenie estetyczne i cieszył Państwa swoim dekoracyjnym widokiem.

Projekty indywidualne

Grzejnik na podczerwień

Panele na podczerwień szklane w ramce

Niedawno wprowadziliśmy z sukcesem na rynek nasz nowy produkt szklane promienniki Ecosun Glass, które są o nowoczesnym designie, łatwe w utrzymaniu.

Promienniki wykonane są z hartowanego szkła, w aluminiowej ramie, standardowo w kolorze białym lub czarnym, ale i na życzenie w dowolnym kolorze RAL.

Ogrzewanie na podczerwień

Promiennik ciepła szklany ze zdjęciem

Promienniki elektryczne standardowe  ECOSUN możemy wykonać w formie grzejących obrazów o dowolnym temacie – Ecosun GHO. Promienniki grzejące obrazy GHO to dowolne zdjęcie wybrane przez klienta nadrukowane na promienniku szklanym.
Dodatkowo do wyboru pozostawiamy ramkę pasującą do motywu: czarna, srebrna połysk, srebrna mat. 

 Dzięki temu promiennik oprócz funkcji grzewczej będzie spełniał jeszcze jedną dodatkową funkcję – wrażenie estetyczne i cieszył Państwa swoim dekoracyjnym widokiem.

Promiennik elektryczny

Panele na podczerwień Grzejące lustro

Oferowane przez nas promienniki niskotemperaturowe ECOSUN bardzo dobrze spełniają swoją rolę jako ogrzewanie główne, bądź uzupełniające  do wszelkiego rodzaju pomieszczeń o wysokości nieprzekraczającej 3,5 m takich jak: mieszkania, domy, biura, sklepy, obiekty użyteczności publicznej, itd.

Promienniki ECOSUN GM  325, 650 W np. promiennik o mocy 650 W wystarcza do ogrzania 10-15 m² pomieszczenia.

 

Promienniki wysokotemperaturowe ogrzewanie hal i magazynów

Ogrzewanie podczerwienią dużej kubatury

Promienniki wysokotemperaturowe ECOSUN produkowane są o mocach 1200, 2400, 3600 W. Służą do ogrzewania obiektów wielkokubaturowych typu hale przemysłowe, sportowe, magazynowe, warsztaty, kościoły, AgroEcosun to szklarnie, hodowle itp. Promiennik tego typu jest również odpowiedni do zapewnienia komfortu cieplnego w strefie (średnica = wysokość) na zewnątrz i wewnątrz, np. na rampach załadunkowych i trybunach. Po uruchomieniu powodują natychmiastowy wzrost temperatury, dzięki czemu nie jest konieczne wcześniejsze nagrzewanie pomieszczenia, gdyż jesteśmy cały czas w strefie promieni.

55% Zwrotu poniesionych kosztów za promienniki Programy Regionalne

Informujemy, iż obecnie można ubiegać się o zwrot do 55% poniesionych kosztów  za zakup ogrzewania elektrycznego – promienników Ecosun  w programie MEWA.

Warto szybko z tego skorzystać.

,,Miejski program MEWA zakłada trwałą likwidację systemu ogrzewania opartego na paliwie węglowym (piece) i jego zamianę na systemy bardziej ekologiczne.

Może to być na przykład podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, na pellet lub odnawialne źródło energii.

Ci, którzy się na to zdecydują, mogą otrzymać aż 55 proc. dofinansowania na ten cel z miejskiego budżetu.

Oferta jest skierowana zarówno do indywidualnych właścicieli mieszkań i domów jednorodzinnych, jak i wspólnot mieszkaniowych, a także gminnych jednostek publicznych, firm i osób prawnych.

Dofinansowanie do zakupu Promienników w Programie Czyste Powietrze

W wielu polskich domach znajdują się przestarzałe piece i kotły, w których spalane są złej jakości paliwa. Emitują one do atmosfery niebezpieczne dla zdrowia i życia substancje (jest to tak zwana niska emisja) w wysokich stężeniach. Piece i kotły starej generacji, które nie spełniają podstawowych norm dotyczących emisji pyłu i innych szkodliwych substancji, są „trucicielami”.
Wymiana źródła ogrzewania na przyjazne środowisku, ekologiczne rozwiązanie proponowane przez program Czyste Powietrze to wybór, który się opłaca:
-> dla zdrowia, -> dla środowiska, ->pod kątem finansowym.

Dla budynków istniejących: wymiana starego pieca lub kotła na ogrzewanie panelami podczerwieni

Dla budynków nowo budowanych: dobierz ogrzewanie c.o. na podczerwień dla swojego domu możesz też wraz z innymi alternatywnymi źródłami ciepła 

Skorzystaj z dofinansowania i ogrzewaj swój dom zdrowo, bezpiecznie i ekonomicznie.

ECOSUN

zacznij wreszcie płacić NIŻSZE rachunki za ogrzewanie

Podstawową naszą działalnością jest;

1. Produkcja metalowych, szklanych i ceramicznych promienników elektrycznych typu ECOSUN. Wykonujemy je według technologii amerykańskiej firmy Asteck & Bercko.

2. Obniżanie kosztów energetycznych wszelkich obiektów

Nasze promienniki są podstawowym elementem centralnego elektrycznego – radiacyjnego ogrzewania dla wszelkich obiektów budowlanych zgodnie z przepowiednią i zaleceniami A. Einsteina.

Zalety promienników to niskie koszty inwestycji z późniejszymi niskimi kosztami eksploracji urządzeń.

Do dzisiaj funkcjonuje już w Polsce ponad 30 000 promienników Ecosun we wszelkich obiektach mieszkalnych i publicznych począwszy od: mieszkań, domków, biur, restauracji, budynków użyteczności publicznej do budynków o dużej kubaturze: hal produkcyjnych, magazynów, warsztatów kościołów, AgroEcosun to szklarnie, hodowle.

Jesteśmy producentem, dlatego promienniki mogą  być wykonane o dowolnych mocach, kolorach i kształtach, w zakresie 100-3600 Watt. Nasza oferta  zawiera promienniki standardowe białe pokryte kwarcem, promienniki jako grzejące obrazy ręcznie malowane, szklane w ramce, szklane ze zdjęciem, grzejące lustra oraz promienniki wysokotemperaturowe przeznaczone do ogrzewania powierzchni o dużej kubaturze.

LAT NIEPRZERWANIE NA RYNKU

jako firma Rotal

 promienniki produkujemy od 1991 roku

lat gwarancji

udzielamy na nasze urządzenia

to spokój i wygoda przez lata

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

indywidualnych, siedzib firm, warsztatów, hal przemysłowych, kościołów, chodowli, szklarni itp.

OPRACOWANYCH PROJEKTÓW

łącznie z zakładami przemysłowymi, miastami –

szczególnie z myślą o redukcji smogu

R O T A L  Zakład Ogrzewania Alternatywnego

Co to oznacza?

Jako firma i Fundacja Tworzenia Nowych Innowacyjnych Systemów Ogrzewania w Oparciu o Energie Odnawialne przeprowadzamy również projekty energomodernizacyjne wszelkich obiektów zaprojektowanych lub już istniejących – mieszkalnych, szkół, szpitali, biurowców itp. Dobieramy dla nich izolacje termiczne i cieplne oraz proponujemy różne źródła energii przetwarzanych w powszechnych systemach jak i OZE.

Projekty uzupełniane naszą koncepcją i konstrukcją urządzeń do odzysku energii rozproszonej w wodzie, powietrzu i ziemi takich jak promienniki wodne, spalinowe, akumulacyjne, termokolektory słoneczne-powietrzne z wymiennikiem gruntowym i pompą ciepła jako rekuperator mokry akumulacyjny oraz rekuperatory kanalizacyjne.

 S T O P     S M O G !

Proponujemy zamiast nieefektywnego, archaicznego i niebezpiecznego spalania gazów i olejów w kotłach – kogenerację czyli energię skojarzoną tj. otrzymywanie elektryczności i ciepłej wody z gazów, olejów i wody (HHO) – spalanych w silnikach spalinowych – tłokowych i rotacyjnych. Wykonywane audyty energomodernizacyjne dla wszelkich obiektów w uproszczonej formie – bezpłatne.

Projektujemy maszyny rotacyjne, takie jak sprężarki, pompy i ekspandery wg. naszych patentów. Wspieramy  naszych partnerów z branż energetycznych projektujących np. uliczne lampy ledowe o efektywności świetlnej 150 lm z 1 Watta lub generatory wiatrowe różnicowe neodymowe wolnoobrotowe.

Promiennik podczerwieni opinie

dołącz do ZADOWOLONYCH klientów

Po kilku latach użytkowania promienników Waszej firmy mogę stwierdzić że był to bardzo dobry zakup. Zajmują mało miejsca są cienkie, skuteczne i bezawaryjne. Grzejący “obraz” zawieszony na kominku dodatkowo zaskakuje moich gości, bardzo polecam ten produkt.

Pozdrawiam Zbigniew Serocki

Posiadanie promienników w domu to tak jakby posiadanie swojego własnego mini słońca, dostępnego na żądanie o każdej porze dnia i nocy 🙂 Gorąco polecam promienniki z firmy Rotal. Promiennikami Ecosun ogrzewam dom jednorodzinny.

Be Happy Mariusz Zawadzki

Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest ciepło, pomożemy Ci to w prosty i tani sposób osiągnąć

Zmniejsz swoje rachunki za ogrzewanie. Jak ? Nasze ogrzewanie pobiera 30% mniej energii od innego dostępnego na rynku.

Zabezpiecz się przed zimnem i poczuj przyjemne ciepło w Twoim domu bez kiwnięcia palcem. Jak to możliwe?

Nasze urządzenia promieniują jak słońce a do tego są bezobsługowe i bezserwisowe.

Dajemy Ci niezawodność. 10 lat gwarancji na nasze urządzenia, zapewni Tobie spokój na lata.

Pamiętaj, że mniejsze rachunki za ogrzewanie to więcej pieniędzy dla Ciebie.

Poznaj nasze promienniki standardowe i szklane, a może wolisz grzejący obraz lub lustro ?

bezpłatny dobór urządzeń

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy umiejętnie doradzą oraz pomogą w wyborze najlepszego sposobu ogrzania Państwa domu i obiektów o dużej powierzchni. Przeczytaj co będzie nam do tego potrzebne.

W celu zaprojektowania najlepszego doboru urządzeń systemu grzewczego ECOSUN będziemy potrzebowali kilku informacji, takich jak:

 • typ domu i mieszkania
 • metraż pomieszczeń każdego z osobna
 • wysokość pomieszczeń
 • liczba okien, czy są nowe ?
 • czy została zrobiona termomodernizacja ścian?
 • pożądana temperatura wewnątrz

Prosimy o podanie lokalizacji obiektu oraz telefonów kontaktowych.

Według przesłanych informacji opracujemy dla Państwa odpowiedni dobór urządzeń do pomieszczenia oraz kosztorys.

Napisz do nas

informacje

Jeżeli jesteś zainteresowany promiennikami Ecosun lub innymi rozwiązaniami grzewczymi zadzwoń lub napisz do nas.

kontakt

Wojska Polskiego 89/2 Szczecin 70-481

office@rotal.pl

0048 91 422 08 95

montaż

Oferujemy montaż na terenie całej Polski zapoznaj się z naszą zakładką promienniki informacje

 

  doradztwo

  91 422 65 87

  rotal w internecie