Poznaj naszą firmę

P o z n a j    n a s

nasza pasja to OGRZEWANIE 

Propozycje naszej firmy, założonej w 1983 roku, poparte są wieloletnim doświadczeniem w branży grzewczej – w myśl powiedzenia „practice makes perfect”. Od 1992 roku kierujemy się również dwiema złotymi myślami światowego autorytetu:

Alberta Einsteina„przyszłością ogrzewania będzie radiacja”

oraz

„wynalezienie jakiegoś genialnego systemu grzewczego jest dla ludzkości ważniejsze niż odkrycie nowej planety”.

ROTAL to producent i dostawca projektujący systemowo.
EcoDOM™ energooszczędny, stworzony z myślą o ekologii, wyposażony w inteligentne i oszczędne urządzenia grzewcze jest doskonałym tego przykładem.
Urządzenia znajdujące się w katalogu firmy ROTAL słyną ze staranności i dokładności z jakimi są wykonane. Profesjonalizm zdobyty przez ponad 35 lat pracy pozwala nam na produkcję urządzeń bezobsługowych i praktycznie bezserwisowych, a przede wszystkim – wyjątkowo bezpiecznych. Nasza oferta jest gwarancją komfortu, niezawodności i Państwa satysfakcji

 

ROTAL

Zakład Ogrzewania Alternatywnego

Podstawową naszą działalnością jest produkcja metalowych, szklanych i ceramicznych promienników elektrycznych typu ECOSUN. Wykonujemy je według technologii amerykańskiej firmy Asteck & Bercko i czeskiej firmy Fenix. Mogą one być o dowolnych mocach, kolorach i kształtach w zakresie 100-3600 Watt.

Nasze promienniki są podstawowym elementem centralnego elektrycznego – radiacyjnego ogrzewania dla wszelkich obiektów mieszkalnych, hal produkcyjnych, szkół, szpitali, kościołów, szklarni i itp.

W 2008 r. zespół naukowców dr. inż. Petera Kosacka z Technische Universitat Kaiserslautern udowodnił wyższość ogrzewania radiacyjnego elektrycznego c.o. nad wodnym, gazowym czy olejowym. Więcej i szerzej o nas w naszych biuletynach Dom&Energie.

Nasze rozwiązania kierujemy do Urzędów Pracy, producentów poszukujących nowych produktów, inwestorów, deweloperów i bezrobotnych z inwencją, pod jednym warunkiem, że wszystkie nowe produkty (urządzenia) i systemy powinny byś montowane najpierw na obiektach publicznych – komunalnych udowodniając swoją efektywność i to że w kraju ze stagnacją a nawet regresją energetyczną, nareszcie zmotywuje się odpowiednie urzędy – wydające, nie zawsze spójne przepisy, do jednego – opartego na odwiecznych prawach fizyki (natury) – że w przestrzeni w której żyjemy istnieje grawitacja i to że od „zarania świata” ciepło nie unosi się „do góry” a jest ono światłem – falą elektromagnetyczną.

Jeżeli chcemy zdystansować inne państwa i nie generować kryzysów finansowych, energetycznych i bezrobocia musimy dojść do wniosku, że polityka energetyczna państwowa musi byś nakazowa.

Do naszej pracy motywują nas złote myśli Alberta Einsteina, jak i wygłoszone w Business Centre Club’ie w Warszawie w 2008 roku do polskich polityków, naukowców i biznesmenów słowa Billa Gates’a – „przeznaczając na świecie pieniądze z podatków na produkcje urządzeń wytwarzających energię zlikwiduje się bezrobocie i zapewni dobrobyt”.

Zapraszamy do współpracy, służąc szerszymi wyjaśnieniami i pomocą.
Józef Jaszczerski

nasza działalność

Przeprowadzamy również projekty energomodernizacyjne wszelkich obiektów zaprojektowanych lub już istniejących – mieszkalnych, szkół, szpitali, biurowców itp.

Dobieramy dla nich izolacje termiczne i cieplne oraz proponujemy różne źródła energii przetwarzanych w powszechnych systemach jak i OZE. Są one uzupełniane naszą koncepcją i konstrukcją urządzeń do odzysku energii rozproszonej w wodzie, powietrzu i ziemi takich jak promienniki wodne, spalinowe, akumulacyjne, termokolektory słoneczne-powietrzne z wymiennikiem gruntowym i pompą ciepła jako rekuperator mokry akumulacyjny oraz rekuperatory kanalizacyjne.

Proponujemy zamiast nieefektywnego, archaicznego i niebezpiecznego spalania gazów i olejów w kotłach – kogenerację czyli energię skojarzoną tj. otrzymywanie elektryczności i ciepłej wody z gazów, olejów i wody (HHO) – spalanych w silnikach spalinowych – tłokowych i rotacyjnych.

Wykonywane audyty energomodernizacyjne dla wszelkich obiektów w uproszczonej formie – bezpłatne.

Projektujemy maszyny rotacyjne, takie jak sprężarki, pompy i ekspandery wg. naszych patentów.

Wspieramy i propagujemy innowacyjne rozwiązania naszych partnerów z branż energetycznych np. uliczne lampy ledowe o efektywności świetlnej 150 lm z 1 Watta lub generatory wiatrowe różnicowe neodymowe wolnoobrotowe.

Zapewniamy w budynkach energosamowystarczalnych z prawidłową izolacją termiczną i cieplną całoroczne ogrzewanie i wentylację za pomocą termokolektorów słonecznych z wymiennikiem gruntowym oraz fotoogniwami połączonymi z c.o. elektrycznym bezpośrednim typu Ecosun.

Dodatkowo proponujemy system ciepłej wody sanitarnej (zimą) z odbiorem ciepła z kominka.

  • producent 100%
  • szybkość opracowania projektów 95%
  • wdrożonych nowych rozwiązań 85%
  • inżynieryjne rozwiązania  100%

N a s z   z e s p ó ł

jesteśmy tu dla CIEBIE 

W 1983 r. inż. mgr Józef Jaszczerski założył firmę Rotal Zakład Ogrzewania Alternatywnego w której od ponad 35 lat jesteśmy związani z branżą grzewczą, gdzie staramy się  łączyć doświadczenie z nowoczesnym podejściem do prowadzonych projektów.

Doświadczenie oraz wiedza zespołu zdobyta podczas udziału w realizacji licznych projektów ogrzewania jest wykładnią zakresu i jakości naszych usług.

Wysokie kompetencje oraz kompletność wiedzy konsultantów zajmujących się doradztwem, planowaniem, doborem urządzeń gwarantuje bezpieczeństwo i minimalizowanie problemów w momencie instalacji ogrzewania.

 

Potencjał ROTAL to przede wszystkim zespół wysoko kwalifikowanych specjalistów- praktyków z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Zatrudniamy osoby z wykształceniem ścisłym (inżynieria środowiska, ekonomia, zarządzanie) a także z kierunków humanistycznych. Taka różnorodność specjalizacji i struktura zatrudnienia w firmie gwarantują swobodne rozwiązywanie problemów, zarówno w obszarze nowoczesnych technologii ogrzewczych, jak i problemów merytorycznych Klientów.

Poza kompetencjami merytorycznymi, ważna jest dla nas pasja i współpraca z innymi firmami, urzędami, uczelniami co pomaga nam w realizacji projektów na najwyższym poziomie.

Tworzymy razem naprawdę zgrany zespół.

Biuro

Biuro

Kontak z klientem

Czekamy na twoje pytania, przedstawimy Ci ofertę ogrzewania, zrobimy wycenę urządzeń, koordynujemy twoje zamówienia

inżynierowe

inżynierowe

Opracowanie projektów

Nasi inżynierowe opracowują duże projekty ogrzewania, dobierają urządzenia, projektują promienniki specjalnego przeznaczenia

produkcja

produkcja

Prcownicy produkcji

Zespół zgranych pracowników z dużym zaangażowaniem i starannością wytwarza promienniki oraz inne urządzenia grzewcze.

„wynalezienie jakiegoś genialnego systemu grzewczego jest dla ludzkości ważniejsze niż odkrycie nowej planety”

Albert Einstein

czekamy na ciebie

Jeżeli jesteś zainteresowany promiennikami Ecosun lub innymi rozwiązaniami grzewczymi dla domu zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, bezpłatnie dobierzemy urządzenia i zrobimy wycenę.

Kontakt z nami    8:00 16:00

Wojska Polskiego 89/2 70-481 Szczecin

office@rotal.pl

91 422 08 95, 91 422 65 87

dołącz do nas