PROMIENNIKI ECOSUN

 P R O M I E N N I K I

informacje o OGRZEWANIU

Właściwości i zastosowanie promienników elektrycznych

Jeszcze kilka lat temu standardem w każdym domu był montaż systemu centralnego ogrzewania, zasilanego piecem węglowym. Współcześnie coraz częściej odchodzi się od tego sposobu ogrzewania, ze względu na niewygodną i brudną obsługę, wysokie koszty eksploatacyjne, pokaźne straty ciepła i bardzo dużą emisję spalin. Ogrzewanie gazowe jest drogie w instalacji oraz późniejszej eksploatacji zwłaszcza przy ciągłych wzrostach cen gazu. Pompa ciepła lub pozostałe ogrzewanie wymagają serwisu.

Doskonałą alternatywą, która rozwiązuje wszystkie te problemy, są elektryczne promienniki grzewcze. Elektryczny promiennik podczerwieni to komfortowy, zdrowy, tani i przyjazny dla środowiska sposób na ciepło w domu.

 

Czym dokładnie są promienniki i w jaki sposób działają?

Promiennik elektryczny jest urządzeniem, które przetwarza prąd w energię cieplną w postaci promieniowania podczerwonego. Promiennik może przyjmować postać  elementów ceramicznych lub metalowych pokrytych kwarcem czyli nowoczesnych paneli, które są w stanie skutecznie ogrzać nawet duże pomieszczenia, W budynkach mieszkalnych i eleganckich biurach najlepiej prezentują się promienniki w postaci paneli.

Urządzenia takie zbudowane są z kilku części, w tym podstawy, elementu grzejnego, ekranu promieniującego pokrytego kwarcem lub szkła i ramki, którego zadaniem jest odbijanie promieniowania, osobnym urządzeniem jest sterownik. Możliwość umieszczenia na szybie grafiki, a nawet ręcznie malowanego obrazu sprawia, że promiennik elektryczny staje się nie tylko urządzeniem grzewczym, ale także stylową dekoracją wnętrza.

Na czym polega ogrzewanie promiennikiem?

Tradycyjne metody ogrzewania pomieszczeń są oparte na zasadzie konwekcji. Oznacza to, że działający w pokoju kaloryfer ogrzewa powietrze. Dodatkowo, każde wietrzenie wiąże się z poważnymi stratami ciepła, a ponowne uzyskanie komfortowej temperatury wymaga dużo czasu.

Promienniki elektryczne ogrzewają pomieszczenia na zasadzie radiacji. Podczas ich działania nie ogrzewa się powietrze, ale bezpośrednio ludzie,  przegrody domu, meble i przedmioty znajdujące się w zasięgu promieniowania, które akumulują w sobie ciepło następnie wtórnie oddając je do pomieszczenia.  Tym sposobem unikamy zbędnych strat energii, jaką zużylibyśmy na ogrzewanie powietrza, a dopiero w drugiej kolejności – ludzi.

Przyjemne i zdrowe ciepło odczuwamy natychmiast po uruchomieniu promiennika, który współpracuje z regulatorem temperatury ogrzewając pomieszczenie do oczekiwanej temperatury  a po jej osiągnięciu promiennik zostanie wyłączony i nie będzie dalszego poboru prądu.

Panelowe promienniki Ecosun gwarantują bardzo niski pobór mocy – 650W wystarczy do ogrzania nawet 15m2, a co za tym idzie, korzystanie z nich jest niezwykle tanie. Miesięczny koszt ogrzania 1m2 wynosi od 3 do 5 zł.

Zastosowania promienników elektrycznych

Nowoczesne promienniki elektryczne można stosować zarówno w domach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Są doskonałą propozycją dla biur, urzędów, a także szkół oraz przedszkoli. Olbrzymią zaletą takiego ogrzewania jest łatwość regulacji temperatury i szybkie uzyskanie wymaganego optimum (po czym urządzenie wyłącza się automatycznie).

Wysokotemperaturowe promienniki grzewcze ECOSUN o mocy od 1200 do 3600W przeznaczone są do zastosowań przemysłowych i doskonale sprawdzą się np. w dużych halach produkcyjnych i magazynach, ale także na zewnątrz, np. na trybunach lub rampach.

 

J

Strefa Niskich Cen

uzyskaj NAJLEPSZE

oferty i promocje!!

NASI KLIENCI

poznaj OPINIE o nas i dołącz do zadowolonych klientów

Po kilku latach użytkowania promienników Waszej firmy mogę stwierdzić że był to bardzo dobry zakup. Zajmują mało miejsca są cienkie, skuteczne i bezawaryjne. Grzejący “obraz” zawieszony na kominku dodatkowo zaskakuje moich gości, bardzo polecam ten produkt.

Pozdrawiam Zbigniew Serocki

Posiadanie promienników w domu to tak jakby posiadanie swojego własnego mini słońca, dostępnego na żądanie o każdej porze dnia i nocy 🙂 Gorąco polecam promienniki z firmy Rotal. Zastosowano było promienniki Ecosun do ogrzania domu jednorodzinnego.

Be Happy Mariusz Zawadzki

Ask for an offer

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque ultricies massa tellus, pharetra condimentum nibh ornare sed.

Write to us

we are waiting for you

Jeżeli jesteś zainteresowany promiennikami Ecosun lub innymi rozwiązaniami grzewczymi dla domu zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, bezpłatnie dobierzemy urządzenia i zrobimy wycenę. 

Contact Us

Wojska Polskiego 89/2 70-481 Szczecin, Poland

office@rotal.pl

91 422 08 95, 91 422 65 87